آخرین اخبار
کد مطلب: 168882
۷۰ درصد از استان‌هاي کشور با افزايش اقامت نوروزي مواجه شدند
تاریخ انتشار : 1397/01/16 11:21:58
نمایش : 161
رئيس جامعه هتلداران ايران گفت: امسال بيش از ۷۰ درصد استان‌هاي کشور با افزايش اقامت نوروزي در هتل‌ها مواجه بودند اين آمار نسبت به سال گذشته ۳۰ درصد رشد داشت.

به گزارش بام ايران خبر ؛ جمشيد حمزه‌زاده ضمن اعلام اين آمار به خبرنگار مهر گفت: اين افزايش آمار اقامت‌ها در استان‌ها نشان مي دهد که استان‌ها نسبت به سال گذشته با ۳۰ تا ۳۵ درصد افزايش اقامت در هتل‌ها رو به رو شده اند. بيشترين اقامت در هتل‌ها مربوط به استان‌هاي گيلان و اردبيل بوده است و  آمار اقامت در هتل‌هاي استان‌هاي هرمزگان، قم، کرمانشاه و خوزستان نيز کاهش داشته است.

وي ادامه داد: معمولا هتل‌هاي پر ستاره زودتر از هتل‌هاي ديگر پر مي شوند اين آمار تنها مربوط به هتل‌هاي کشور است. امسال در مجموع ما با افزايش اقامت مسافر در هتل‌ها رو به رو بوديم. همچنين در نوروز امسال هتل‌ها هيچ افزايش نرخي نداشتند بلکه برخي از هتل‌ها در برخي استان‌ها از ده تا ۵۰ درصد تخفيف نيز ارائه کردند. از جمله تعدادي از هتل‌هاي استان اردبيل که تخفيف ۵۰ درصدي داشتند.  

حمزه‌زاده گفت: از تاريخ ۲۱ فروردين تا ۲۸ فروردين ماه به کساني که در طول ايام نوروز خدمت کرده اند و نتوانسته اند از فرصت تعطيلات استفاده کنند و سازمان ميراث فرهنگي به آن‌ها نوروز بانان بي نوروز مي گويد تخفيف ۸۰  درصد براي اقامت در هتل‌ها داده خواهد شد. منتها لزوما نه همه هتل‌ها بلکه هتل‌هايي که اسامي آن‌ها به سازمان ميراث فرهنگي اعلام خواهد شد اين هتل‌ها بايد ظرفيت پذيرش اين مهمانان را نيز اعلام کنند ما نمي‌توانيم همه هتل‌ها را الزام به اين کار کنيم اما بسياري از آن‌ها تمايل دارند که تخفيف زيادي به اين افراد بدهند. ما اسامي هتل‌ها و ميزان ظرفيت شان را در روزهاي آينده به سازمان ميراث فرهنگي اعلام مي‌کنيم.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن