آخرین اخبار
کد مطلب: 168880
چند ايراني درجمع برترين‌هاي آسيا/سهم استقلال و پرسپوليس بيشتر است
تاریخ انتشار : 1397/01/16 11:15:47
نمایش : 141
هفته پنجم ليگ قهرمانان آسيا به پايان رسيد و بسياري از تيم‌هاي حاضر در اين مسابقات تکليف‌شان مشخص شده و کمتر تيمي است که کارش به بازي هفته آخر کشيده باشد.
به گزارش جهانبين نيوز به نقل از بام ايران خبر ؛ در پايان هفته پنجم ليگ قهرمانان آسيا، خيلي از تيم ها تکليف شان مشخص شده است. برخي تيم هاي حاضر در اين مسابقات خود را در مرحله بعد مي‌بينند و برخي از تيم‌ها هم قطعا از دور مسابقات حذف شده‌اند. بعضي از تيم‌ها هم هستند که سرنوشت شان به روز آخر اين مسابقات کشيده شده و براي آن که به جمع ۱۶ تيم مرحله حذفي مسابقات برسند بايد در آخرين هفته مقابل حريفان خود نتايج دلخواه را بگيرند.

در اين گزارش به بررسي عملکرد تيم‌هايي مي‌پردازيم که در اين مسابقات حضور دارند و به لحاظ آماري برترين عملکرد را داشته اند.

* دروازه بان الغرافه بهترين بازيکن
يوسف حسن دروازه بان دوم تيم الغرافه با تنها يک بازي در ليگ قهرمانان آسيا بيشترين نمره ممکن را در بين همه بازيکنان کسب کرد تا با نمره ۸/۶ از نظر معدل نمرات در رده اول قرار بگيرد. اسکار، هافبک برزيلي تيم شانگهاي چين با معدل ۸/۳ امتياز و يوسف العربي مهاجم مراکشي و سرشناس تيم الدحيل قطر با ۸/۱ امتياز در رده هاي بعدي قرار دارند.

بالاترين رتبه بازيکنان در يک تيم ايراني به صادق محرمي مدافع تيم پرسپوليس تعلق مي گيرد که با معدل ۷/۸ امتياز در هر بازي بهترين عملکرد را در بين بازيکنان ايراني داشته است.

* يک الجزايري در صدر جدول گلزنان
بغداد بونجاح مهاجم ۲۶ ساله و الجزايري تيم السد قطر با ۷ گل زده بهترين عملکرد را در بين مهاجمان آسيايي دارد و داراي بيشترين شانس براي کسب عنوان آقاي گلي اين مسابقات است. بعد از اين مهاجم الجزايري هم يوسف العربي مهاجم سرشناس تيم الدحيل با ۶ گل در رده بعدي قرار دارد و ريکاردو گولت مهاجم برزيلي تيم گوانگ ژو با ۵ گل سومين گلزن برتر اين مسابقات است. 

* اسماعيلي بهترين گلساز آسيا
در بين همه بازيکناني که در اين ۵ هفته پاس گل داده اند، فرشيد اسماعيلي با ۴ پاس گل بهترين گلساز آسيا محسوب مي شود. بعد از اسماعيلي چند بازيکن با ۳ پاس گل در رده‌هاي بعدي قرار دارند که از جمله آنها مي توان به اکرم عفيف از تيم السد، ميسلاو اورشيچ از تيم هيونداي، يوسان سوزوکي از تيم کاشيما آنتلرز و شوخرات موخاماديف از تيم لوکوموتيو تاشکند اشاره کرد.

* مهاجمان السد و العين شوت زن ترين بازيکنان آسيا
دو مهاجم با آمار ۱۴ شوت زده به سمت دروازه حريف در صدر جدول شوت زن ترين بازيکنان آسيا در اين ۵ هفته قرار دارند. بغداد بونجاح بهترين گلزن فعلي آسيا به همراه مارکوس برگ مهاجم تيم العين امارات با آمار ۱۴ شوت به دروازه حريفان در صدر اين جدول قرار دارند. 

علي عليپور با ۱۱ شوت به سمت دروازه حريفان در اين جدول سومين بازيکن است و با اين آمار شوت زن ترين بازيکن تيم هاي ايراني در آسيا محسوب مي شود.

* بيرانوند در صدر جدول کلين شيت‌ها
دروازه‌بان سرخ پوشان با ثبت ۴ کلين شيت بهترين عملکرد را در بين دروازه بانان حاضر در ليگ قهرمانان آسيا دارد. بعد از او سنجر کوواتف دروازه بان ۲۸ ساله نسف قارشي با ۳ کلين شيت در رده دوم قرار دارد. چند دروازه بان هم با ۲ کلين شيت در اين جدول مشاهده مي شوند که رشيد مظاهري دروازه بان ذوب آهن نيز در بين آنها قرار دارد.

* فرشيد اسماعيلي پر خطا ترين بازيکن آسيا
فرشيد اسماعيلي که در صدر جدول گلسازان قرار دارد، با ۱۹ خطا در صدر جدول پر خطا ترين بازيکنان آسيا هم قرار مي گيرد. بعد از اسماعيلي دو بازيکن با ۱۶ خطا در رده بعدي قرار مي گيرند. عاصم ماديبو از تيم الغرافه و ادگار برونو داسيلوا از تيم بوريرام هستند. وحيد اميري نيز با ۱۵ خطا در رده چهارم اين جدول قرار مي گيرد.

* بالاترين نمره بازيکنان براي شانگهاي
بازيکنان تيم فوتبال شانگهاي در مجموع عملکرد بهتري نسبت به ديگر تيم ها داشتند و بازيکنان اين تيم به طور متوسط نمره ۷/۲ مي گيرند. پرسپوليس، چونبوک موتورز، گوانگ ژو و الدحيل با معدل ۷/۱ براي بازيکنان شان در رده هاي بعدي قرار دارند. الوصل امارات در اين زمينه با معدل ۶/۵ براي هر بازيکن در انتهاي جدول قرار دارد.

* کاوازاکي؛ بيشترين پاس
تيم فوتبال کاوازاکي ژاپن با متوسط ۶۴۰ پاس در هر بازي از اين نظر بهترين عملکرد را در بين همه تيم هاي آسيايي دارد و الهلال با متوسط ۶۵۶ پاس در رده دوم قرار دارد. استقلال تهران با ۴۸۸ پاس در بين تيم هاي ايراني بهترين عملکرد را دارد و با اين تعداد پاس در بين تيم هاي آسيايي در رده پنجم قرار مي گيرد.

* کاوازاکي با بيشترين پاس صحيح
همين تيم کاوازاکي از نظر رد و بدل کردن پاس هاي صحيح داراي بهترين عملکرد است. اين تيم ژاپني با ۶۴۷ پاس صحيح بالاتر از همه تيم هاي آسيايي قرار دارد. الهلال با ۴۷۷ پاس صحيح در هر بازي دوم و استقلال با ۴۱۶ پاس صحيح در رده سوم قرار مي گيرد. الريان و شانگهاي با ۲۲۷ و ۱۷۲ پاس ضعيف ترين عملکرد را در اين خصوص دارند.

* استقلال و کاوازاکي دقيق ترين تيم ها
دو تيم استقلال تهران و کاوازاکي ژاپن با ۸۵ درصد دقت در پاس دقيق ترين تيم هاي آسيايي هستند. الهلال و سيدني اف.سي استراليا نيز با ۸۳ درصد دقت در پاس در رده هاي بعدي اين ليست قرار مي گيرند. 

* تراکتور با بيشترين کرنر و سانتر
گرچه عملکرد تيم تراکتورسازي در نتيجه گيري خوب نبوده، اما اين تيم از نظر فني عملکرد چندان بدي در آسيا نداشته است. تراکتورسازان با دقت ۸۰ درصد در پاس جزو تيم هاي دقيق در آسيا هستند و با متوسط ۹ کرنر در هر بازي کرنر زن ترين تيم در آسيا هستند. ضمن اين که نماينده تبريزي کشورمان در ليگ آسيا با متوسط ۸ سانتر مفيد و سالم در هر بازي از اين نظر هم داراي بهترين عملکرد در آسيا مي باشد. 

* بازي هاي مالکانه الهلال
نايب قهرمان فصل گذشته ليگ قهرمانان آسيا در حالي حذف شده زودهنگام اين فصل اين مسابقات است که در ارائه بازي مالکانه حرف اول را در بين تيم هاي آسيايي مي زند. الهلال با متوسط ۶۲ درصد مالکيت بهترين عملکرد را در اين زمينه دارد. کاوازاکي و چونبوز موتور هر کدام با ۶۰ درصد مالکيت بعد از الهلال داراي بهترين عملکرد هستند.

در بين تيم هاي ايراني استقلال تهران با متوسط ۵۴ درصد مالکيت داراي بهترين عملکرد هستند. آبي پوشان از اين نظر ششمين تيم برتر آسيا محسوب مي شوند.

* خشن ترين بازيکنان آسيا را بشناسيم
عنوان خشن ترين بازيکن در آسيا به طور مشترک به دو بازيکن تعلق مي گيرد. محمد عبدالرحمان هافبک سرشناس تيم العين امارات و عاصم ماديبو هافبک تيم الغرافه قطر که هر کدام با دريافت ۳ کارت زرد و يک کارت قرمز عنوان خشن ترين بازيکنان آسيا تا پايان هفته پنجم را به خود اختصاص داده اند.

هر کدام ا ز اين دو بازيکن طعم دو جلسه محروميت را در بازي هاي گروهي چشيده اند تا از اين نظر هم در رده اول قرار بگيرند. 

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن