آخرین اخبار
کد مطلب: 168839
​آماده باش نيروهاي اجرايي حفاظت محيط زيست استان چهارمحال و بختياري در ايام نوروز
تاریخ انتشار : 1396/12/26 08:42:46
نمایش : 164
مديرکل حفاظت محيط زيست چهارمحال و بختياري از آماده باش کامل نيروهاي اجرايي در ايام نوروز خبر داد.
شهرام احمدي  مدير کل محيط زيست چهارمحال و بختياري در گفتگو با خبرنگار بام ايران خبر ؛ گفت: نيروهاي اجرايي حفاظت محيط زيست استان از هم اکنون در آماده باش کامل به سر مي برند.

احمدي با اشاره به عملکرد خوب حفاظت محيط زيست استان در سال 96  افزود: گشت هاي ويژه حفاظت محيط زيست در حوزه پايش و حفاظت فعال هستند.

 وي اظهار داشت: در حوزه آموزش نيز اين اداره کل برنامه هايي را جهت تنوير افکار عمومي و ايجاد حساسيت نسبت به حفظ محيط زيست در بين مردم، خصوصاً گردشگران نوروزي اجرا خواهند کرد.

 مديرکل حفاظت محيط زيست استان از هماهنگي و همکاري صورت گرفته شده ي بين بخشي با نيروي انتظامي و يگان هاي حفاظت منابع طبيعي سخن گفت و تصريح کرد: در سال آينده با بهره گيري از روش هاي نوين حفاظتي نسبت به کاهش حضور نيروها در بخش هايي از مناطق تحت حفاظت اقدام خواهيم کرد.

 احمدي افزود: بازديد رايگان مسافران نوروزي از موزه تاريخ طبيعي استان و آشنايي افراد با تنوع زيست جانوري و گياهي استان يکي ديگر از اين طرح‌ها محسوب مي‌شود.

مديرکل حفاظت محيط زيست چهارمحال و بختياري با بيان اينکه نظارت بر کارخانجات توليدي يکي از اولويت‌هاي کاري محيط زيست استان است بيان کرد: در ايام نوروز کنترل و نظارت بر کارخانجات و مراکز توليدي در راستاي جلوگيري از آلوده کردن محيط زيست توسط واحد‌هاي آلاينده افزايش مي‌يابد.

احمدي خاطر نشان کرد: براي جلوگيري از تخلفات با وسايل غيرمجاز و تخريب، تصرف وآتش سوزي ضريب حفاظتي در مناطق طبيعي استان افزايش مي‌يابد.

وي گفت: در راستاي افزايش آگاهي مسافران و حفاظت از محيط زيست بروشور، عکس، کتابچه و ساير وسايل آموزشي در بين مسافران توزيع مي‌شود.

احمدي اذعان کرد: کليه نيروهاي اجرايي حفاظت محيط زيست از امروز تا 15 فروردين‌ماه 95 براي ارائه خدمات به مسافران نوروزي و جلوگيري از تخريب محيط زيست استان درحالت آماده باش هستند.

وي در پايان با بيان اينکه هرگونه نگهداري و خريد و فروش جانوران وحشي و تخريب طبيعت و محيط زيست به لحاظ قوانين و ضوابط تخلف بوده و قابل پيگيري است، گفت: شهروندان محترم مي توانند در صورت مشاهده تخلفات زيست محيطي، گزارش خود را با شماره تلفن 3-32223572 در ميان بگذارند.
 
انتهاي پيام/530ب
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن