آخرین اخبار
کد مطلب: 168819
رژيم صهيونيستي قادر به مديريت مواجهه با ايران نيست
تاریخ انتشار : 1396/12/20 13:15:44
نمایش : 233
فرمانده قرارگاه خاتم‌الانبياء گفت رژيم صهيونيستي قادر به مديريت مواجهه با ايران نخواهد بود.

به گزارش  بام ايران خبر به نقل از  خبرگزاري مهر، سرلشکر غلامعلي رشيد فرمانده قرارگاه مرکزي خاتم‌الانبياء(ص) در نشستي که با حضور مسئولين و کارشناسان امنيتي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي برگزار شد، در ارزيابي موقعيت و شرايط منطقه‌اي ايران و دستاوردهاي آن، گفت: جمهوري اسلامي ايران در سال جاري با شکست تروريسم داعش در منطقه علاوه بر ثبات بخشي در سوريه و عراق، قدرت بازدارندگي خود را در برابر تهديدات نظامي- امنيتي افزايش داد.

وي افزود: هم اکنون توسعه و تعميق قدرت منطقه‌اي ايران هرگونه تصميم‌گيري براي مقابله با جمهوري اسلامي را دشوار و با هزينه‌هاي غيرقابل محاسبه همراه کرده است.

فرمانده قرارگاه مرکزي خاتم‌الانبياء(ص) ادامه داد: رژيم صهيونيستي امروز بيش از گذشته قدرت جمهوري اسلامي ايران را در منطقه ادراک و باور کرده و از آزمون آن خودداري خواهد کرد؛ زيرا قادر به مديريت مواجهه با ايران و تحمل هزينه‌ آن نخواهد بود.

سرلشکر رشيد تصريح کرد: آمريکا نيز از فرو رفتن در باتلاقي که حاصل سياست‌هاي بحران‌سازي و ايجاد درگيري نظامي از سوي رژيم صهيونيستي است، خودداري کند.

وي افزود: امروز با تشکيل جبهه ائتلاف عربي- عبري- غربي در برابر ايران، مسئله فلسطين به عنوان مهمترين مسئله جهان اسلام را به حاشيه راندند و به فراموشي سپرده‌اند.

فرمانده قرارگاه مرکزي خاتم‌الانبياء(ص) خاطرنشان کرد: در گذشته ضعف و فروپاشي قدرت سياسي و نظامي، بر اثر پيروزي انقلاب اسلامي، منطق تصميم‌گيري براي حمله نظامي را شکل داد ولي امروز به دليل قدرتمندي جمهوري اسلامي ايران و دشواري‌هاي مقابله با اين کشور موجب افزايش تهديدات شده است.

سردار رشيد با بيان اينکه دشمن با نگراني از قدرت و نفوذ منطقه‌اي ايران، ثبات و انسجام داخلي کشور را نشانه رفته است، گفت: نيروهاي مسلح به ويژه سپاه بايد علاوه بر مشارکت در تامين ثبات امنيتي کشور و کمک به تسهيل در رشد و توسعه اقتصادي، بيش از گذشته براي دفاع و حفظ دستاوردهاي قدرت منطقه‌اي ايران، در برابر هرگونه تهديدات تجاوزگرانه آماده باشند.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن