آخرین اخبار
کد مطلب: 168799
مديرکل بنياد شهيد و امور ايثارگران چهارمحال و بختياري :
22 هزار خانواده شهيد و ايثارگر در چهارمحال و بختياري ويزيت رايگان شدند
تاریخ انتشار : 1396/12/14 12:47:00
نمایش : 207
مديرکل بنياد شهيد و امور ايثارگران چهارمحال و بختياري گفت: در حوزه پايش سلامت و بحث درماني ايثارگران، مادران و همسران شهدا و خانواده شهدا 22 هزار نفر توسط پزشکان عمومي و متخصص ويزيت شدند.
فريبرز نجفي مدير کل بنياد شهيد و امور ايثارگران چهارمحال و بختياري در گفتگو با خبرنگار بام ايران خبر؛  اظهار کرد: 121 مرکز درماني در سطح استان طرف قرارداد اين اداره‌کل است که بيش از 10 هزار نفر از خانواده شهيد و ايثارگر استان شامل بيمه پايه هستند و 24 هزار نفر بيمه تکميلي هستند.

وي از تعويض کارت شناسايي ايثارگران  خبر داد و گفت: در راستاي سياست‌هاي دولت جهت الکترونيکي کردن خدمات، ايثارگران و خانواده‌هاي شهدا مي‌توانند جهت تعويض کارت شناسايي خود تا پايان 22 اسفند به اداره‌کل بنياد شهيد و امور ايثارگران چهارمحال و بختياري مراجعه و اطلاعات خود را در سامانه ايثار و سجايا ثبت کنند.

نجفي همچنين به برنامه هاي هفته بزرگداشت شهدا در اين استان اشاره کرد و گفت: برگزاري پنج يادواره شهيد، برگزاري همايش تجليل از 8 مادر و همسر شهيد و رونمايي از چند اثر چند رسانه‌اي در معرفي سرداران شهيد چهارمحال و بختياري از مهم‌ترين برنامه‌هاي اين هفته است.

وي افتتاح 3 گلزار شهدا در چهارمحال و بختياري را از برنامه هاي شاخص اين هفته اعلام کرد و بيان داشت: برگزاري پنج يادواره شهيد، برگزاري همايش تجليل از هشت مادر و همسر شهيد، رونمايي از چند اثر چند رسانه‌اي در معرفي سرداران شهيد چهارمحال و بختياري، سرکشي از بيش از 310 خانواده شهيد، معرفي روستاي نمونه ايثارگري در شهرستان کوهرنگ، افتتاحيه سه گلزار شهدا با اعتباري بالغ بر 3 ميليارد و 170 ميليون ريال و برگزاري همايش پياده‌روي عمومي به ياد شهدا از مهم‌ترين برنامه‌هاي پيش‌بيني شده در اين هفته است.
مديرکل بنياد شهيد و امور ايثارگران چهارمحال و بختياري با اشاره به اينکه حدود 2 هزار و 438 شهيد، 7 هزار و 250 شهيد و 508 آزاده در استان وجود دارد، گفت: مجموعاً 46 هزار خانواده شهيد و ايثارگر در استان وجود دارد و افراد شاخصي از اين استان به دست منافقين شهيد شدند.

نجفي در ادامه با بيان برخي از اقدامات صورت گرفته در راستاي خدمت‌رساني به جامعه ايثارگري چهارمحال و بختياري، خاطرنشان کرد: راه‌اندازي بخش اعصاب و روان جانبازان در بيمارستان سيناي جونقان، افتتاح شعبه حل اختلاف شعبه ايثارگري در دادگستري استان، مرمت و بازسازي تابلوها و تبليغات شهري با موضوع شهدا، تجليل از متوليان حسينيه‌هاي شهدا در شهرستان‌ها، برگزاري دوره آموزشي پيام‌آوران ايثار، برگزاري اردوهاي زيارتي، جمع‌آوري 2 هزار و 800 اثر از شهداي استان، نامگذاري خيابان‌ها به‌نام شهدا و فعال‌سازي 95 تيم ورزشي در استان بخشي از اين اقدامات است.

وي ادامه داد: بنياد شهيد و امور ايثارگران چهارمحال و بختياري آمادگي واگذاري زمين به خانواده‌هاي واجد شرايط شهدا و ايثارگران استان را دارد و تاکنون به 2 هزار و 67 خانواده شهيد، 572 پلاک زمين در شهرستان‌هاي بروجن، لردگان و شهرکرد واگذار شده است.

مديرکل بنياد شهيد و امور ايثارگران چهارمحال و بختياري با اشاره به اينکه 292 گلزار شهدا در سطح استان وجود دارد، اضافه کرد: 132 گلزار در سطح استان ساماندهي شده است و 52 گلزار نيز در دست اقدام است.

نجفي با بيان اينکه اشتغال ايثارگران و خانواده‌هاي آن‌ها باتوجه به شرايط چهارمحال و بختياري يکي از دغدغه‌هاي ما است، گفت: 30 درصد از سهميه استخدامي ادارات و بخش دولتي بايد به خانواده شهدا و ايثارگران تعلق بگيرد و همچنين بخش خصوصي نيز موظف است بخشي از سهميه استخدامي خود را به خانواده شهدا و ايثارگران اختصاص دهد که متأسفانه در اين امر با مشکلاتي مواجه هستيم.

وي افزود: در سال گذشته حدود 132 نفر از خانواده‌هاي شهدا و ايثارگران در بخش دولتي مشغول به کار شدند و از ابتداي سال‌جاري نيز 90 نفر استخدام و در مراکز دولتي مشغول به‌کار شدند و 80 نفر ديگر در مراحل پاياني استخدام در بخش دولتي هستند و تنها 23 نفر در بخش خصوصي استخدام شدند.

مديرکل بنياد شهيد و امور ايثارگران چهارمحال و بختياري با اشاره به اينکه اين اداره آمادگي پرداخت وام خوداشتغالي به خانواده شهدا و ايثارگر را دارد، خاطرنشان کرد: در سال گذشته 129 وام خوداشتغالي و در سال‌جاري 133 وام خوداشتغالي به متقاضيان پرداخت شده است که مجموع اعتبارات اختصاص يافته در اين بخش 74 ميليارد ريال است.

انتهاي پيام/530ب
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن