آخرین اخبار
کد مطلب: 168795
هم زمان با هفته منابع طبيعي:
200 اصله نهال در چهارمحال و بختياري توزيع مي شود
تاریخ انتشار : 1396/12/13 08:44:26
نمایش : 174
رئيس اداره آموزش و ترويج منابع طبيعي و آبخيزداري چهارمحال وبختياري گفت: امسال همزمان به آغاز هفته منابع طبيعي و روز درختکاري 200 هزار اصله نهال در استان توزيع مي‌شود که بخشي از آن براي توسعه فضاي سبز و جنگل‌کاري‌هاي دولتي است.
هومان خاکپور رئيس اداره آموزش و ترويج منابع طبيعي و آبخيزداري چهارمحال و بختياري در گفتگو با خبرنگار بام ايران خبر ؛ اظهار کرد:  
اجراي طرح نهال کاري گلزار شهدا و بقاع متبرکه با همکاري اداره اوقاف و امور خيريه، برگزاري ويژه برنامه‌هايي در مدارس و همايش منابع طبيعي در روز 20 اسفندماه در دانشگاه شهرکرد برگزار مي‌شود.
 
رئيس اداره آموزش و ترويج منابع طبيعي و آبخيزداري چهارمحال وبختياري بيان کرد: همچنين مقرر گرديد با همکاري هلال احمر استان 2 هزار نفر از سازمان جوانان هلال احمر را آموزش و بعد از آن به آن‌ها کارت هميار طبيعت داده مي‌شود.

خاکپور با بيان اينکه امسال 200 هزار اصله نهال در استان توزيع مي‌شود، خاطرنشان کرد: از مجموع 200 هزار نهال 15 هزار نهال کبوده و مابقي نهال انجير، انار، سنجد و بلوط است که در استان تهيه شده که هم به آب کمتري نياز دارند و هم اينکه حرفه اقتصادي و اجتماعي براي مردم به دنبال دارد.

محسن حبيبي مسئول حفاظت محيط زيست چهارمحال وبختياري نيز در ادامه اين گفتگو گفت: نظارت بر 250 واحد توليدي جهت ايجاد 25 درصد فضاي سبز يکي از مهم‌ترين برنامه‌هاي محيط زيست در هفته منابع طبيعي است.

وي افزود: با توجه به اينکه با معضل کم آبي مواجه هستيم بنابراين بايد به سمت کاشت گونه‌هاي درخچه‌اي و گل محمدي حرکت کنيم.

 علي نظري رئيس سازمان دانش‌آموزي چهارمحال وبختياري نيز در ادامه افزود:درختکاري به‌ عنوان يک اصل مهم در راستاي افزايش شادابي و نشاط محيطي بايد در مدارس استان مورد توجه بيشتر واقع شود.

وي در ادامه گفت بنابراين بايد شرايطي فراهم شود تا جوانان و نوجوانان با شرکت در برنامه‌هاي فرهنگي و عملي کاشت درخت حضور داشته و از همين سنين بتوانند با گسترش منابع طبيعي و حفظ اين منابع در ارتقاي سلامت شهروندان و هم نوعان خود تلاش کنند و اين مهم را در جامعه نهادينه کنند.

رئيس سازمان دانش‌آموزي چهارمحال وبختياري با بيان اينکه در آستانه روز درختکاري بايد نسبت به لزوم توجه به مقوله محيط زيست و نقش آن در حيات بشر اقدام شود، خاطرنشان کرد: حفظ منابع طبيعي و جلوگيري از تخريب و خطراتي که ممکن است بشر را تهديد کند بايد به يک جريان عمومي تبديل شود و اين بحث بايد در معارف و حوزه آموزش و پرورش هم وارد شود.

نظري بيان کرد: در همين راستا امسال قرار است ويژه برنامه‌هاي هفته منابع طبيعي در 17 منطقه و نواحي استان و در 2600 مدرسه اجرا شود تا هم دانش‌آموزان و هم خانواده آن‌ها آموزش‌هاي لازم را فرا گيرند.

وي گفت: يکي از راه‌هاي اساسي حفظ و حراست از منابع طبيعي فرهنگ‌سازي عمومي مؤثر و مستمر است که بايد در اين باره اقدامات لازم از سوي مسئولان صورت گيرد.

به گزارش خبرنگار بام ايران خبر ؛ برنامه هاي هفته منابع طبيعي همه ساله از 15 تا 21 اسفندماه با هدف ترويج فرهنگ منابع طبيعي و توسعه زمينه هاي مشارکت مردم در حفظ اين منابع خدادادي برگزار مي شود.

انتهاي پيام/530ب
 
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن