آخرین اخبار
کد مطلب: 168785
منشور گفتگوي سياسي توسط وزير کشور ابلاغ شد
تاریخ انتشار : 1396/12/10 11:17:47
نمایش : 183
معاون سياسي وزير کشور گفت: بر اساس نظر رئيس جمهور منشور گفتگوي سياسي توسط وزير کشور و استانداران ابلاغ شد.

به گزارش بام ايران خبر به نقل از  خبرنگار مهر، اسماعيل جبار زاده معاون سياسي وزير کشور صبح امروز در همايش فصلي خانه احزاب که در وزارت کشور برگزار شد با بيان اينکه علاقه مند هستيم جمع بندي اين نشست را مورد استفاده قرار دهيم، گفت: بين مجموعه اجرايي و احزاب سياسي براي حل مشکلات مردم و اداره جامعه رابطه تنگاتنگي بايد وجود داشته باشد.

وي افزود: بر اساس نظر رئيس جمهور منشور گفتگوي سياسي توسط وزير کشور به استانداران ابلاغ شد.

جبارزاده ادامه داد: آنچه در اين منشور به دنبال آن هستيم ايجاد يک رابطه تعريف شده و مستمر بين احزاب سياسي و بخش اجرايي است.اولين بند اين منشور موظف کردن استانداران به تاسيس و تقويت احزاب و سمن ها (سازمان هاي مردم نهاد) است و اعتقاد داريم وجود احزاب و سمن ها مي تواند کمک حال دولت باشد.

وي با بيان اينکه دومين موضوعي که در اين منشور از استانداران خواسته شده است، رفع موانع فعاليت احزاب و تشکل هاي سياسي و آسيب شناسي و شناخت عوامل محدودکننده احزاب است، گفت: ساز و کارهايي خواسته ايم تدوين شود تا هماهنگي بين احزاب و مطبوعات، جرايد و اصناف به وجود آيد تا دريافت نظرات آنها در خصوص تمشيت امور استان ها صورت گيرد.

جبارزاده افزود: علاقه مند هستيم تا تشکل هاي حزبي و سياسي در اداره امور استان ها دخالت کنند و در سطح ملي نيز پيشنهادهايشان به مسئولين ذيصلاح منعکس شود.

معاون سياسي وزير کشور به صحنه آوردن تشکل هاي سياسي را يکي ديگر از وظايف استانداران در اين منشور برشمرد و تصريح کرد: استانداران موظف شده اند براي به صحنه آوردن احزاب و تشکل هاي سياسي با برگزاري کارگاه هاي سياسي و هرآنچه در اين زمينه لازم است شرايط را فراهم کنند.

وي ادامه داد: بسترسازي مناسب براي تقويت گفتگو در جامعه از ديگر بندهاي اين منشور است که معتقديم يکي از مشکلات جامعه عدم وجود گفتگو است و اگر درب گفتگو بسته شود، مردم به گونه‌اي ديگر حرف خود را به گوش مسئولين خواهند رساند.

جبارزاده با بيان اينکه هرچه بتوانيم گفتگو را ترويج کنيم ثمرات آن بيشتر خواهد بود، اظهار داشت: گفتگو بين دستگاه هاي مختلف و احزاب سياسي مي تواند منجر به همدلي و همکاري و اتخاذ موضع گيري مشترک براي ارتقاء امنيت داخلي و منافع ملي شود که امروز همه تشکل ها و احزاب سياسي بر سر آن نظر مشترک دارند.

معاون سياسي وزير کشور، گفت: بعد از قضاياي آشوب هاي دي ماه با تعدادي از سران احزاب سياسي در وزارت کشور تشکيل جلسه داديم که پس از آن شاهد موضع گيري هاي بسيار خوبي از احزاب در اين خصوص بوديم.

وي با بيان اينکه مصمم هستيم تا شوراي گفتگو در استان ها تشکيل شود، خاطرنشان کرد: گزارش عملکرد اين شورا بصورت فصلي از استانداران دريافت خواهد شد. اميد داريم خانه احزاب و همه تشکل ها در تحقق فرهنگ گفتگو کمک کنند که نمونه موفق آن در کشور، شوراي گفتگوي دولت و بخش خصوصي است.

جبارزاده افزود: دولت معتقد نيست که عقل کل است و مي خواهد با عقل جمعي کشور را اداره کند.

 

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن