آخرین اخبار
کد مطلب: 168782
گردشگري در چهارمحال و بختياري
"چشمه زنه" پيشنهاد ما براي مسافران نورزي
تاریخ انتشار : 1396/12/09 13:07:51
نمایش : 235
گردشگاه چشمه زنه يکي از مهمترين جاذبه هاي طبيعي هفشجان است. اين گردشگاه از سوي مردم هفشجان و مردم شهرکرد بسيار مورد استقبال قرار مي‌گيرد و در ايام سال اين تفرجگاه ميزبان بسياري از هم‌استاني‌ها است، اما در اين بين نبايد از حضور مسافران خارج از استان در اين چشمه که در دامنه کوه هاي جهانبين در دو کيلومتري شهر هَفشِجان و ۲۰ کيلومتري شهرکرد قرار دارد غافل شد.
به گزارش بام ايران خبر به نقل از  جهانبين نيوز؛ هفشجان يکي از شهرهاي شهرستان شهرکرد است که در ۱۵ کيلومتري جنوب غربي مرکز استان و در دامنه کوه جهانبين واقع شده است، پيشينه اين شهر به دوره نوسنگي باز مي‌گردد و قدمت ۹ هزار ساله دارد.

اين شهر در دشت هفشجان يعني چهارمين دشت وسيع چهارمحال و بختياري واقع شده و صنعتگران بزرگي از کشور را در خود جاي داده است و مي‌توان گفت بزرگ‌ترين جوشکاران کشوري و بين‌المللي از اهالي اين شهر هستند.
 

رشته کوه جهان بين در غرب و کوه بُزلَر در شمال شهر هفشجان قرار دارند، گردشگاه چشمه زنه يکي از مهمترين جاذبه هاي طبيعي هفشجان است. اين گردشگاه از سوي مردم هفشجان و مردم شهرکرد بسيار مورد استقبال قرار مي‌گيرد و در ايام سال اين تفرجگاه ميزبان بسياري از هم‌استاني‌ها است، اما در اين بين نبايد از حضور مسافران خارج از استان در اين چشمه که در دامنه کوه هاي جهانبين در دو کيلومتري شهر هَفشِجان و ۲۰ کيلومتري شهرکرد قرار دارد غافل شد. 
 

آب معدني موجود در اين چشمه و همچنين وجود بيشه‌زارها و لاله‌هاي واژگون در چشمه زنه از ويژگي‌هاي مهم و منحصربه فرد آن است.
 

وجود چشمه‌هاي متعدد و پشت سر هم در اين تفرجگاه، نامش را به چشمه زنه معروف کرده و افرادي که براي تفريح اين محل را بر مي‌گزينند مي‌توانند از هواي مطبوع و مناظر بي‌نظير اين مکان بهره ببرند.

انتهاي پيام/
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن