آخرین اخبار
کد مطلب: 168778
سردار وحيدي در گفتگو با مهر:
جريان نفوذ فکر اعتماد به غرب را بر تصميم‌ گيرندگان تحميل کرد
تاریخ انتشار : 1396/12/09 12:47:54
نمایش : 179
رئيس دانشگاه عالي دفاع ملي گفت: يک جريان به صورت پنهان و آشکار اين فکر را بر افکار تصميم گيرندگان تحميل کرده اند که براي حل مشکلات بايد به غرب اعتماد کرد.

به گزارش بام ايران خبر ؛ سردار احمد وحيدي رئيس دانشگاه عالي دفاع ملي در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره جريان نفوذ و اهدافي که دشمنان با نفوذ در سازمان هاي مختلف دنبال مي کنند، گفت: دشمن براي مقابله با انقلاب اسلامي ايران جنگ همه جانبه اي را  طراحي و دنبال مي کند. دشمن يک جنگ پنهان و يک جنگ آشکار دارد، البته در گذشته همين جنگ آشکار در حوزه اقتصاد، ارزي و ديگر حوزه ها را اعلام نمي کردند.

وي افزود: آنها از ابتداي انقلاب اسلامي هزينه هاي بسياري را در حوزه آشکار مانند تحريم و حوزه نظامي عليه ملت ايران بکار گرفته و به نتيجه اي دست نيافته اند. دشمنان در کنار اقدامات آشکار يک جنگ پنهان نيز دارند که بيشتر از مسير نفوذ و به وسيله جريان نفوذ صورت مي گيرد.

سردار وحيدي تصريح کرد: دشمنان با استفاده از جريان نفوذ به دنبال رخنه در ساختار تصميم گيري و تصميم ساز کشور در حوزه هاي مختلف و ايجاد اخلال در حرکت توسعه و پيشرفت کشور هستند.

وي ادامه داد: جريان نفوذ مي خواهد فکر کساني را که مي توانند به پيشرفت کشور کمک کنند تحت تاثير قرار داده و به سمت خواسته هاي غرب ببرند. خواست آمريکا و کشورهاي غربي هم ضعف ايران اسلامي در حوزه اقتصاد و آسيب پذير کردن کشور از اين حوزه است زيرا دشمنان انقلاب اسلامي در حوزه سخت و نظامي نتوانسته اند به نتيجه اي برسند.

وزير اسبق دفاع در ادامه با اشاره به سياست هاي راهبردي در اقتصاد مقاومتي براي مقابله با اقدامات دشمنان گفت: درون زايي که در اقتصاد مقاومتي مطرح مي شود بر گرفته از نگاه استحکام اقتصادي براي مقابله با حملات اقتصادي دشمنان است.

وي تاکيد کرد: اگر اقتصاد ما درون زا باشد مي تواند در برابر جنگ اقتصادي دشمن ايستادگي کند. ما مي بايست جنگ  پنهان دشمن در حوزه اقتصاد که بخشي از آن توسط جريان نفوذ و بخش ديگر آن توسط اعمال افکار اشتباه به تصميم گيران اقتصادي است را تشخيص دهيم و با آن مقابله کنيم.

سردار وحيدي تصريح کرد: اگر کساني فکر مي کند با اعتماد به غرب مي توان مشکلات اقتصادي و معيشتي مردم را حل کرد، حتما در اشتباه هستند و اين ديدگاه حاصل يک فکر اشتباه است که يک جريان نفوذ به صورت پنهان و آشکار آن را بر افکار تصميم گيرندگان تحميل کرده اند که بايد با آن مقابله کرد.

وي در پايان تصريح کرد: ما در دو جنگ پنهان و آشکار دشمنان در حوزه هاي مختلف از جمله حوزه اقتصاد هستيم که همه بايد با هوشياري کامل مقابل اين توطئه ها به ايستند.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن