آخرین اخبار
کد مطلب: 168777
لذت استشمام هوايي مطبوع و تماشاي طبيعتي بکر در سامان
تاریخ انتشار : 1396/12/08 13:10:32
نمایش : 256
مسافراني که قدم در شهر سامان مي‌گذارند از زيبايي آب خروشان در زاينده رود در کنار هواي مطبوع بهره برده و مي‌توانند تعطيلات خوبي را سپري کنند.
به گزارش بام ايران خبر به نقل از  جهانبين نيوز؛ شهرستان سامان در ۲۲ کيلومتري شمال شرقي شهرکرد مرکز چهارمحال و بختياري قرار گرفته است. در اين شهرستان به دليل قرارگيري در حاشيه رودخانه زاينده‌رود زمينه کشاورزي و بويژه باغداري فراهم است.

محصولات باغي اين شهرستان عبارت است از بادام، گردو، انگور، آلوچه، زردآلو، هلو و... علاوه‌بر اين شيره انگور، لواشک و... نيز ازجمله محصولات جانبي است که از 
شغل باغداري به دست مي‌آيد.

سامان زادگاه شاعران بزرگي چون دهقان ساماني و عمان ساماني است و مردمان آن به زبان ترکي سخن مي‌گويند.

پل زمانخان يکي از بناهاي ارزشمند و قديم در شهرستان سامان است که بر روي رودخانه زاينده‌رود و بر سه پايه سنگي طبيعي واقع شده است تفکر اصلي ساخت اين پل به زمان ساسانيان باز مي‌گردد و به دستور زمانخان احداث شده است. پل زمانخان سه بار يکي در سال ۱۲۰۲ توسط کارگزاران حکومت صفوي، بار دوم توسط خوانين روستاي ايلبيگي در سال ۱۳۲۹ هجري قمري و بار سوم در سال ۱۳۲۱ شمسي به وسيله حاج عبدالحسين قزويني مالک قريه «چم عالي» به طور کامل تعمير و مرمت شد.

پل زمانخان سامان مقصد بسياري از گردشگران و مسافراني است که وارد چهارمحال و بختياري مي‌شوند، هتل‌هايي که در حاشيه زاينده‌رود قرار دارد مکان‌هاي مناسبي براي اسکان مسافراني هستند که وارد استان مي‌شوند، و تجربه يک هيجان به يادماندني با تورهاي رفتينگ در اين شهرستان از ديگر امکاناتي است که در سامان 
براي مهمانان فراهم است.
مسافراني که قدم در شهر سامان مي‌گذارند از زيبايي آب خروشان در زاينده رود در کنار هواي مطبوع بهره برده و مي‌توانند تعطيلات خوبي را سپري کنند.
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن