آخرین اخبار
کد مطلب: 168762
پيشنهاد استفاده از «يوز آسيايي» به‌عنوان برند صنايع‌دستي طبس
تاریخ انتشار : 1396/12/06 11:56:30
نمایش : 220
فرماندار ويژه طبس گفت: صنايع دستي طبس بايد يک برند براي خود داشته باشد و مي‌توان نماد يوز آسيايي را که يک برند جهاني است براي صنايع دستي اين منطقه انتخاب کرد.

 به گزارش بام ايران خبر ؛ سيد مهدي طلايي مقدم، فرماندار ويژه طبس به خبرنگار مهر گفت: کار خوبي که شهرداري طبس انجام داد سر و سامان دادن به ميدان امام خميني(ره) طبس بود و اکنون يکي از بازارهاي مهم طبس به شمار مي‌آيد در اين بازار که در آن چند نفري مشغول فروش صنايع‌دستي هستند متاسفانه صنايع دستي طبس را بسيار کم مي‌بينيم و بيشتر صنايع دستي اصفهاني ديده مي‌شود. ما اعلام کرده‌ايم که هر کسي بخواهد کمکش مي‌کنيم تا به فروش صنايع دستي اقدام کنند.  

وي گفت: من پيشنهاد کرده ام که يک برند براي صنايع دستي طبس داشته باشيم. ما چيزي به نام توليد بدون کارخانه داريم در بسياري از کشورها يک محصول را توليد مي‌کنند و اجازه مي‌دهند که برندشان روي آن محصول قرار گيرد. ما مي‌توانيم صنايع دستي با کيفيت توليد کنيم و برند خودمان را روي آن بزنيم. برخي از برندها محلي برخي استاني و برخي کشوري و يا جهاني هستند ما يک برند جهاني در طبس داريم که همان يوز آسيايي است. من پيشنهاد دادم که يک هلوگرام از يوز آسيايي که در طبس ديده شده را براي صنايع دستي طبس طراحي کنند و از آن به بعد صنايع دستي طبس با اين برند عرضه شود. اکنون دو خانم شروع به کار کرده اند.  

طلايي مقدم بيان کرد: زماني که بازار صنايع دستي را گرفتيد از شهرهاي ديگر نيز مراجعه مي‌کنند و آن زمان است که مي‌توان صنايع دستي اصفهاني را از طبسي تفکيک کرد. اکنون صنايع دستي طبس حکاکي روي مس است. مسافري که به شهر مي‌آيد سيني طبسي را از اصفهاني تشخيص نمي‌دهد اما اگر روي صنايع دستي طبس برند مخصوص آن زده شود، در نظر مسافر بسيار ارزشمند خواهد شد. من گفتم که روي اين موضوع کار کنند و اکنون اتودهاي اوليه کار را هم زده‌اند. ما اگر بتوانيم برند خوبي براي صنايع دستي مان داشته باشيم بقيه مسائل نيز در اين حوزه حل مي‌شود. حتي مي‌توان از لوگوي ژئوپارک نيز براي لوگوي صنايع دستي طبس استفاده کرد.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن