آخرین اخبار
کد مطلب: 168752
نخستين جشنواره قرآن و عترت با معرفي برگزيدگان به کار خود پايان داد
تاریخ انتشار : 1396/11/30 13:53:38
نمایش : 219
اختتاميه نخستين هفته قرآن و عترت استان چهار محال و بختياري با صبح امروز ( دوشنبه ٣٠بهمن )در تالار غدير فرهنگ و ارشاد اسلامي استان با معرفي برگزيدگان برگزار شد.
به گزارش بام ايران خبر ؛  جواد کارگردان دهکردي مدير کل فرهنگ و ارشاد اسلامي چهارمحال و بختياري  در  مراسم  اختتاميه نخستين هفته قرآن و عترت استان صبح امروز ٣٠بهمن گفت :توليد محتواي بر اساس آموزه هاي قرآني يکي از مهمترين رويکردهاي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي است.

وي برپايي هفته قرآن و عترت در استان را يکي از برنامه هاي مهم وزارتخانه در اين استان دانست و گفت:اين هفته با تاکيد بر ترويج و توسعه مفاهيم قرآني در جامعه برگزار شد.

به گفته وي،همزمان با برگزاري هفته قرآن و عترت چهارمحال و بختياري ٩ جشنواره فرهنگي و هنري با موضوع قرآني در سطح استان با محوريت برنامه هاي قرآني برگزار شد.

وي گفت: اين جشنواره ها در بخش هنرهاي تجسمي، سينما و فيلم، تئاتر صحنه اي و خياباني، شعر و داستان، علمي و پژوهشي شامل تاليف کتاب و پايان نامه، رسانه هاي مکتوب و آنلاين، صنايع دستي و نغمه هاي قرآني و ديني از بيست و چهارم تا سي ام بهمن ماه اجرا شد.

کارگران يادآور شد: اين برنامه ها با هدف ايجاد فضاي قرآني در سطح استان، توليد آثار هنري با موضوع قرآن و عترت، شناسايي استعدادهاي هنري و قرآني استان، استفاده از زبان هنر براي ترويج مفاهيم قرآن و معارف عترت و معرفي آثاري با قابليت معناگري مفاهيم و دستورات قرآن و عترت اجرا شد.

وي بيان داشت: هفته قرآن و عترت يکي از برنامه هاي فرهنگي و هنري وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي در سطح کشور است که به منظور ترويج و توسعه فعاليت هاي قرآني با بهره گيري از ظرفيت هاي فرهنگي و هنري برگزار مي شود.

کارگران اذعان داشت: چهارمحال و بختياري در طول هشت سال دفاع مقدس دو هزار و ٤٠٠شهيد را تقديم انقلاب اسلامي ايران کرد که تعدادي از اين شهدا در بخش هاي مختلف قرآني فعاليت داشتند.

وي بيان داشت: چهارمحال و بختياري هفدهمين استاني است که اين برنامه  را برگزار مي شود.

به گزارش بام ايران خبر؛ اکنون ٥٩ موسسه قرآني در چهارمحال و بختياري فعال است که ٢١ موسسه زير نظر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي و ٣٨ موسسه زير نظر سازمان تبليغات اسلامي استان فعاليت دارد.
 
انتهاي پيام530ب
 
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن