آخرین اخبار
کد مطلب: 168735
معاون امور فرهنگي و جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان چهارمحال و بختياري :
برگزاري 27 کارگاه آموزشي ازدواج در چهارمحال و بختياري
تاریخ انتشار : 1396/11/28 09:34:52
نمایش : 205
معاون امور فرهنگي و جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان چهارمحال و بختياري گفت: 27 کارگاه آموزشي پيش، حين و پس از ازدواج و همچنين 9 همايش در سطح چهارمحال وبختياري برگزار مي‌شود.
علي نادري معاون امور فرهنگي و جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان در گفتگو با خبرنگار بام ايران خبر؛ اظهار داشت: 27 کارگاه آموزشي ازدواج و 9 همايش با موضوع مهارتهاي زندگي ويژه پيش، حين و پس از ازدواج، همراه با اعطاي گواهي معتبر شرکت در کارگاه در چهارمحال و بختياري برگزار خواهد شد.

وي با بيان اينکه پايان سال در هر شهرستان 3 کارگاه و يک همايش برگزار مي‌شود، گفت: علاقمندان به منظور شرکت در کارگاه‌هاي آموزشي به ادارات ورزش و جوانان سطح استان مراجعه کنند.

معاون امور فرهنگي و جوانان اداره کل ورزش وجوانان چهارمحال و بختياري بيان کرد: زوجين براي شروع يک زندگي سالم و تأسي يافته از دستورات دين مبين اسلام بايد آگاهي‌ها وتوانمندي‌هاي لازم را داشته باشند، لذا با توجه به نرخ رشد طلاق در کشور و افزايش بيش از پيش ناسازگاري‌ها و نارضايتي‌هاي زناشويي که عوامل متعددي در آن دخيل است برگزاري اين کارگاه‌ها از اهميت بالايي برخوردار است.

نادري خاطرنشان کرد: اقدامات پيشگيرانه در اين زمينه بسيار ضروري به نظر مي‌رسد چرا که جوانان حتي از بعضي مسائل ابتدايي زندگي اطلاع کافي ندارند و اين عدم آگاهي منجر به وارد شدن آسيب‌هاي جدي به کانون خانواده مي‌شود که آموزش جوانان در آستانه ازدواج و زوج‌هاي جوان تا حدود زيادي مي‌تواند در سلامت خانواده‌ها و تحکيم آن مؤثر باشد.

وي تصريح کرد: با هدف افزايش آگاهي و توانمندسازي جوانان و زوجين جوان، تقويت بنيان خانواده و ازدواج موفق، اطلاع‌رساني و افزايش آگاهي‌هاي مورد نياز زوجين جوان در موضوع روابط آنها و تحکيم بنيان خانواده و همچنين فرهنگ‌سازي و ترويج ازدواج آگاهانه، آسان و پايدار اين کارگاه‌هاي آموزشي در سطح استان برگزار مي‌شوند.

انتهاي پيام/530ب
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن