آخرین اخبار
کد مطلب: 168694
آتش «جادوگر» به جان علي کريمي
تاریخ انتشار : 1396/11/18 13:45:15
نمایش : 197
بازيکني که در چمن سبز نمايشي چشم‌نواز داشت و لحظات شادي را براي فوتبالدوستان و مردم ايران ساخته بود و لقب «جادوگر» را دريافت کرد، حالا آتش به جان خودش انداخته است.
به گزارش بام ايران خبر به نقل از خبرگزاري مهر؛ چه کسي مي تواند منکر توانايي هاي فني علي کريمي در زمين شود؟ چه کسي مي تواند منکر اين شود که او يکي از مردان تکرار ناشدني فوتبال ايران در مستطيل سبز است؟ چه کسي مي تواند منکر شود که او يکي از محبوب ترين و پرافتخارترين مردان فوتبال ايران است؟ او سالها در تيم ملي و تيم هاي اروپايي بازي کرد و برف مونيخ را هم با بايرن ديد.

علي کريمي شايد مي توانست چند سال ديگر هم به فوتبالش ادامه دهد اما هر اتفاقي افتاد احساسي تصميم گرفت و خداحافظي کرد و بازهم احساسي تصميم گرفت و برگشت و در نهايت هم در يکي از همين تصميمات رفت و به زمين برنگشت!

از همان زمان مي شد پيش بيني کرد که او تصميمات احساسي بيشتري خواهد گرفت اما نمي شد پيش بيني کرد که علي کريمي تيشه بردارد و به ريشه همه آن محبوبيت و همه آن «خوب بودن فني» بزند. 

او کلاس هاي مربيگري را هم رفت و وارد عرصه مربيگري شد اما هنوز جاي پايش خشک نشده زير پايش را خالي کرده است. او حرف هايي مي زند و ر فتارهايي مي کند که نه در شان خودش است و نه در شان فوتبال. پرت کردن ميکروفن يک برنامه پربيننده و توهين به يک روزنامه نگار پيشکسوت که همه اهالي اين صنف بر پاک بودنش صحه مي گذارند، اتهامات پرتعداد به شخص اول فوتبال و ساير مسئولان فدراسيون و ...بخشي از رفتارهاي اوست. 

اينکه اشتباهات داوري براي هر تيمي رخ دهد امري طبيعي در فوتبال است اما آيا هر مربي که داور عليه تيمش بود بايد بيايد و از ادبياتي ناشايست استفاده کند و ديگران را متهم به دلالي و باندبازي کند؟ از علي کريمي که سالها در فوتبال اروپا حضور داشته و رفتارهاي حرفه اي را ديده توقع مي رود حداقل آموخته هايش از مهد فوتبال جهان را در ليگ برتر جاري کند و الگويي باشد براي مربيان ديگر که رنگ اروپا را هم نديده اند.

اما ظاهرا علي کريمي زمان حضور در اروپا چشمش را بر رفتار مربيان بسته و حداقل ها را هم ياد نگرفته است. او به جاي اينکه تمرکزش روي مسائل فني تيمش باشد مدام در حال پُست گذاشتن و خط و نشان کشيدن براي مسئولان فدراسيون و ديگران است. 

منکر اين نيستيم که اشتباهات داوري نيست و باندبازي نيست و يا برخي به دنبال منافع شخصي و دوستانشان نيستند، اما حرف مان اين است که هر کاري روش و چارچوب خودش را دارد و بايد از راهش وارد شد.

کاپيتان پيشين تيم ملي فوتبال ايران، بهترين بازيکن آسيا، بازيکن پيشين بايرن مونيخ آلمان و ... آيا بايد رفتارهايش در حد تيم هاي محلي باشد؟ آيا بايد برخوردهايش مثل درگيري‌هاي خياباني باشد؟ آيا او در کارش بي عيب و نقص است و مسئولان و خبرنگاران پر از عيب و ايراد هستند؟ آيا او نبايد ياد بگيرد که براي نقد کردن ادبيات مناسب داشته باشد و ادب را رعايت کند؟

مگر محمد دادکان تندترين انتقادات را از مسئولان فدراسيون فوتبال، مسئولان وزارت ورزش و حتي رياست جمهوري ندارد؟ چرا کسي به او خرده نمي گيرد؟ چون دادکان راه و رسم انتقاد کردن را بلد است و ادبياتش را هم مي داند و به کسي بي احترامي نمي کند. 

علي کريمي اگر مي خواهد آتش به جان خودش نيندازد بهتر است از نظرات مشاوراني دلسوز استفاده کند و هر حرفي را به زبان نياورد و هر رفتاري را انجام ندهد چرا که او مي خواهد سالها در اين فوتبال مربيگري کند. نبايد جا پاي افرادي بگذارد که همين روش را در پيش گرفتند و حالا در کنج خانه جا خوش کرده اند.

قبل از هر کسي علي کريمي بايد مراقب خودش باشد. اتفاقي که اين روزها نمي افتد و همه هواي او را دارند اما کريمي با تيشه بالاي سر خودش ايستاده است و با قدرت به ريشه‌اش ضربه مي زند.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن