آخرین اخبار
کد مطلب: 168665
معرفي امام زادگان طاقانک:
شما هم زائر امام زادگان دو معصوم (س) طاقانک باشيد
تاریخ انتشار : 1396/11/12
نمایش : 145
امام زادگان دو معصوم طاقانک يکي از معروف ترين امام زادگان در استان چهارمحال و بختياري است.
به گزارش  بام ايران خبر؛ حضرات امامزادگان دو معصوم؛ سيده سكينه (س) و زبيده خاتون (س)، از نوادگان حضرت امام سجاد (ع)، و از زنان فاضله شهر مدينه اند.

اين دو بانو، به همراه خواهرشان؛ سيده خديجه خاتون (س) و برادرشان سيد ابوطالب علي (ع)، به منطقه لرستان مهاجرت كردند و سپس به شهركرد آمدند، و با سادات موسوي ازدواج كردند. تاريخ وفات اين بزرگواران، اواخر قرن چهارم هجري ثبت شده است.

بقعه زيبا وبا شکوه اين امامزادگان در ۱۲کيلومتري جنوب غربي شهرکرد و در قديمي ترين محله شهر طاقانک واقع شده است .
اين زيارتگاه به دوره يوسف دمشقي باز مي گردد

اين زيارتگاه به روايتي به دوره ي يوسف دمشقي در سال۵۶۰هجري قمري باز مي گردد که چندين بار ساختمان و بناي اين امامزادگان تجديد بنا شده و جديدا نيز از سال ۱۳۸۸بناي قبلي امامزادگان با توجه به شکسته شدن گنبد کامل برداشته شد ودر حال ايجاد بناي جديد وزيبا براي اين زيارتگاه هستند.

ساخت بناي اين امامزادگان با هزينه و بودجه مردم محل و زائران اين امامزادگان و با نظارت اداره کل اوقاف وامور خيريه استان انجام شده است.اين امام زادگان محلي امن و پر از آرامش براي زوار است


در جوار اين امام زادگان هرساله دهه محرم مراسم عذاداري و تعزيه خواني امام حسين(ع) و يارنش برگزار مي شود و از گوشه و کنار استان چهارمحال و بختياري در اين مکان گردهم مي آيند.

انتهاي پيام/530ب
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن