آخرین اخبار
کد مطلب: 168661
برنامه ۲۳ ميليون فرانکي براي بهداشت و اسکان زلزله‌زدگان
تاریخ انتشار : 1396/11/11 11:10:26
نمایش : 293
رئيس جمعيت هلال احمر، از برنامه عملياتي مشترک با فدراسيون جهاني صليب سرخ براي رسيدگي به وضعيت بهداشت و اسکان مردم زلزله‌زده خبر داد.

به گزارش بام ايران خبر ؛ دکتر علي اصغر پيوندي در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص برنامه عملياتي مشترک با فدراسيون جهاني صليب سرخ براي مناطق زلزله‌زده گفت: در هفته گذشته گردهمايي با سفيران و نمايندگان چند کشور برگزار کرديم که هدف از آن بررسي وضعيت مناطق زلزله‎زده به خصوص کرمانشاه بود.

وي افزود: ما در جمعيت هلال احمر ايران قراردادي را با فدراسيون جهاني صليب سرخ تهيه کرده‌ايم تا بر اساس آن بتوانيم به رفع نيازهاي مردم زلزله‌زده بپردازيم.

پيوندي اظهار کرد: زلزله يک واقعه مقطعي نيست و اثرات دراز مدتي دارد و لازم است حتي بعد از ساخته شدن اسکانهاي دائمي مردم زلزله زده نيز در کنار آنها باشيم.

وي همچنين تصريح کرد: بر همين اساس فدراسيون جهاني صليب سرخ شرايطي را براي آموزش به افراد و حمايت روحي و رواني مردم زلزله زده فراهم کرده است.

رئيس جمعيت هلال احمر گفت: در نشستي که با نمايندگان چندين کشور داشتيم اين قرارداد را براي آنها توضيح داديم که در نهايت با کمک آنها بتوانيم اين پروژه را به بهترين نحو اجرايي کنيم. جمعيت هلال احمر ايران با توجه به ميزان توانمندي‌هايش در همه‌ي حوادث طبيعي و غيرطبيعي که براي ملل ديگر چه در منطقه و چه در ساير نقاط دنيا رخ ميدهد، کمک مي‌کند. انتظار مي رود ما به عنوان عضوي از هيئت حاکمه که هميشه در زنگاه هاي مختلف کمک کرده‌ايم، اکنون نيز اين کشورها به کمک ما بشتابند.

وي تاکيد کرد: طرح و تدوين اين برنامه، با همکاري فدراسيون جهاني صليب سرخ انجام شده و اقدامات کارشناسي آن نيز به انجام رسيده است، قراردي با دبير کل فدراسيون صليب سرخ امضا شده است  و مراحل عملياتي آن شروع شده که لازم است ديگر کشورها نيز به کمک فدراسيون بيايند تا اين طرح با شرايط بهتري پيش برود

پيوندي افزود: جذب کشورها به عهده ي فداراسيون است و ما فقط لازم بود که اين قرارداد را با نمايندگان اين کشورها اعلام کنيم.

وي ادامه داد: در هر صورت فدراسيون متعهد به اجراي اين برنامه ي عملياتي ست اما ما لازم دانتستيم با به اشتراک گذاشتن اين طرح، به فدراسيون کمک کنيم تا در ديگر حوادث نيز چابکي لازم را داشته باشد.

پيوندي در آخر يادآور شد: اين برنامه عملياتي  يکساله، براي پاسخگويي بلندمدت به نيازهاي آسيب‌ديدگان به ويژه در زمينه اسکان، بهداشت، تأمين معيشت و افزايش توانمندي ها و ظرفيت ها تهيه و تدوين شده است  که  بودجه ي آن بالغ بر ۲۳ميليون فرانک سوييس است.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن