آخرین اخبار
کد مطلب: 168660
محکوم به قهرماني هستيم/ ليگ فوتسال با اين وضعيت تعطيل مي‌شود
تاریخ انتشار : 1396/11/11 11:05:53
نمایش : 217
بازيکن تيم ملي فوتسال ايران با بيان اينکه اين تيم محکوم به قهرماني در آسيا است، گفت: با کنار کشيدن تيم‌هايي مثل تاسيسات دريايي ليگ برتر فوتسال فاجعه مي‌شود.

به گزارش بام ايران خبر ؛ مهدي جاويد در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن تشريح شرايط تيم ملي فوتسال ايران در آستانه جام ملتهاي آسيا، به بحث کنار کشيدن تيم هاي ليگ برتري هم اشاره کرد و  از مسئولان فدراسيون فوتبال خواست با برطرف کردن مشکلات، تيم ها را براي ادامه فعاليت دلگرم کنند. مشروح گفتگوي جاويد در ذيل مي آيد:

* خبرگزاري مهر- آقاي جاويد! با برگزاري چند اردوي تدارکاتي شرايط تيم ملي را قبل از جام ملتهاي آسيا چطور ارزيابي مي کنيد؟

- مهدي جاويد: شرايط نسبتا خوب است. فقط بحث خستگي است که فکر نمي کنم مشکل ساز شود. ما بلافاصله بعد از ليگ برتر به اردوي تيم ملي آمديم و ۴ بازي تدارکاتي داشتيم. با شرايط نسبتا خوبي به جام ملتها مي رويم. ضمن اينکه تورنمنتي که در اصفهان داشتيم، واقعا سطح بالا بود و از هر لحاظ به نفع فوتسالمان بود. سه تيم خوب دنيا به ايران آمدند و در بحث ميزباني هم خوب عمل کرديم. اين تورنمنت خيلي به بازيکنان تيم ملي کمک کرد. با اين وضعيت کمبود بازي تدارکاتي نداشتيم.

* وضعيت بدني شما براي جام ملتها چطور است؟

- خود من سال خوبي را چه به لحاظ تيمي و چه به لحاظ فردي داشتم. اميدوارم با قهرماني تيم ملي در جام ملتها، اين سال خوب را کامل کنم.

* مصدوميتتان کاملا برطرف شده است؟

- يک مصدوميتي داشتم که ۱۰ روز درگيرش بودم ولي خوشبختانه الان بهترم و مشکلي ندارم.

* آيا تيم ملي مي تواند دوباره عنوان قهرماني اش در آسيا را تکرار کند؟

- ما محکوم به قهرماني هستيم و چيزي جز اين فوتسال دوستان و مردم را راضي نمي کند. ما يک انتخاب داريم و آنهم قهرماني است. انگيزه قهرماني هم در بازيکنان وجود دارد. اگر اتفاق خاصي رخ ندهد به کسب عنوان قهرماني اميدوار هستيم.

* نقطه قوت تيم ملي از ديد شما چيست؟

- در کنار جوانگرايي، شاکله تيم ملي هم حفظ شده است. هم بازيکنان جوان داريم هم نفرات باتجربه. باتجربه ها به نفرات جوان کمک مي کنند و جوان ها هم به سايرين انگيزه مي دهند. اين باعث شده تيم ملي بانشاط و نقطه قوت تيم ملي باشد.

* بحث کناره گيري تاسيسات از ليگ برتر هم تا حد زيادي قطعي شده است. نظر شما به عنوان بازيکني که يکسال در اين تيم بازي کرديد چيست؟

- اين واقعا باعث تاسف است. ما يکسال در استرس مسابقات هستيم و زماني که ليگ تمام مي شود، بايد به فکر ريکاوري و در آرامش باشيم اما وقتي مسابقات تمام مي شود خبر انحلال اين تيم و آن تيم مطرح مي شود. حالا منِ بازيکن که مي خواهم به جام ملتها بروم، معلوم نيست بعد از اين رقابتها، بايد در ليگ برتر در کدام تيم بازي کنم؟ آيا وقتي بر مي گرديم تيمي به نام تاسيسات هست يا نه. آينده تيم و بازيکنان چه مي شود؟

* انتظار شما از مسئولان فدراسيون يا کميته فوتسال چيست؟

- مسئولان فدراسيون بايد يک فکر اساسي به حال فوتسال کنند. اگر اسپانسرها بخواهند هرسال از ليگ برتر فرار کنند دير يا زود بايد يا ليگ را تعطيل کنيم و يا يکسري مسابقات بي کيفيت برگزار شود. با اين شرايط انگيزه ملي پوشان هم کم مي شود و تيم ملي هم ضربه مي خورد. مسئولان رده بالاي فدراسيون بايد يک فکري کنند و اجازه ندهند تيم ها کنار بروند. فدراسيون ببيند مشکلات و درد دل هاي تيم ها چيست. ما هم اميدواريم تاسيسات کنار نرود. اگر اين تيم هم از ليگ کنار بکشد مثل دبيري که سال گذشته از ليگ رفت، کل فوتسال ضربه مي خورد و ليگ برتر مي تواند در حد فاجعه باشد.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن