آخرین اخبار
کد مطلب: 168656
يادداشت/ رضا سراج
مديريت بحران يا بحران مديريت؟!
تاریخ انتشار : 1396/11/10 13:14:22
نمایش : 398
بار ديگر بحران مديريت را تجربه کرديم که کانون آن در شهرداري و وزرات راه بود.بحران مديريت معلول تنبلي و بي‌دغدغه بودن مديران اشرافي است.

به گزارش بام ايران خبر به نقل از  شبکه اطلاع رساني راه دانا؛ «رضا سراج» در کانال تلگرامي خود نوشت:بحران به حوادثي اطلاق مي‌گردد که سختي و مشقتي را همراه با فشار زايي رواني-اجتماعي به جامعه تحميل کند. بحران‌ها اعم از طبيعي و غير طبيعي عموماً غير قابل پيش بيني هستند و نمي‌توان زمان و محل دقيق براي وقوع آن تعيين نمود.

بحران‌ها معمولا آسيب‌هاي جاني، مالي، تهديدات، خطرها و نيازهاي تازه‌اي را به وجود مي‌آورند. در وضعيت بحران، مديران و جامعه با غافلگيري و محدوديت زمان و اطلاعات ناقص مواجه مي‌شوند. در چنين شرايطي، فرآيند مواجهه و مداخله در بحران و سالم سازي بعد از وقوع بحران را #مديريت_بحران مي‌گويند. با اين تعاريف و به دليل پيش بيني ورود جبهه هواي سرد به کشور و برآورد لازم از آثار و تبعات آن بر زندگي مردم و امورات جاري کشور، بارش برف و برودت هوا، بحران نبوده و نيست. از همين رو پيش بيني و اتخاذ تدابير و تمهيدات لازم براي مواجه شدن با توده هواي سرد را نيز نبايد مديريت بحران ناميد.

بدين ترتيب ما شاهد بحران و مديريت بحران نبوده‌ايم، بلکه بار ديگر #بحران_مديريت را تجربه کرديم که کانون آن در شهرداري و وزرات راه بود. #بحران_مديريت معلول تنبلي و بي‌دغدغه بودن مديران اشرافي است. علاج بحران در مديريت، #مديريت_جهادي است.

انتهاي پيام/530ب

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن