آخرین اخبار
کد مطلب: 168636
مجلس با پرستاران صادقانه برخورد کند/انتقاد از بيمارستان هاي خصوصي
تاریخ انتشار : 1396/11/07 13:32:53
نمایش : 308
رئيس هيات مديره نظام پرستاري تهران بااشاره به مطرح نشدن پيشنهاداعتبار هزارميلياردي براي اجراي تعرفه پرستاري درکميسيون تلفيق گفت: پرستاران انتظار داشتند نمايندگان با آنها صادقانه برخورد کنند.

به گزارش بام ايران خبر به نقل از  خبرنگار مهر، حميد چراغي روز شنبه در همايش پرستاران استان تهران اظهار داشت: خواسته ما از اجراي قوانين پرستاري در بخش دولتي اين است که طبق مصوبه هيات وزيران در بهمن ۹۵ عمل شود.

وي با اشاره به مشکلاتي که پرستاران بخش خصوصي با آنها مواجه هستند افزود: موضوع اجراي قانون بهره وري از جمله موضوعاتي است که متاسفانه بيمارستان هاي بخش خصوصي همچنان نسبت به آن مقاومت نشان مي دهند اين در حالي است که اين قانون از سال ۸۶ در کشور اجرايي شده است.

چراغي با اشاره به گلايه هاي پرستاران بخش خصوصي و پيگيري اين موضوع از طريق وزير رفاه خبر داد و گفت: شخصا اين موضوع را با وزير رفاه مطرح کرده ايم و مکاتباتي در اين خصوص انجام شده است.

وي ارزش گذاشتن به پرستاران در سياست گذاري قوانين پرستاري را مورد تاکيد قرار داد و گفت: همانطور که نقش خطير پرستار در بالين اهميت دارد بايد به نقش پرستاران در سياست هاي قوانين اين حوزه ارزش قائل شد.

رئيس هيات مديره نظام پرستاري تهران با اشاره به عدم طرح پيشنهاد اعتبار هزار ميلياردي اجراي تعرفه پرستاري در کميسيون تلفيق گفت: ما اميدوار بوديم همانطور که پرستاران صادقانه رفتار مي کنند، نمايندگان مجلس نيز با جامعه پرستاري صادقانه برخورد مي کردند.

وي ادامه داد: متاسفانه مطرح نشدن اين پيشنهاد در کميسيون تلفيق موجب گلايه جامعه پرستاري از نمايندگان مجلس شد.

چراغي از معاون پرستاري وزارت بهداشت خواستار پيگيري پرداخت معوقات پرستاري شد و افزود: ما انتظار داريم معاون وزير بهداشت اين موضوع را در اولويت قرار دهد چون معيشت پرستاران دچار مشکل شده است.

وي تاکيد کرد: مشکل پرستاري حل نخواهد شد مگر اينکه خودمان بخواهيم.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن