آخرین اخبار
کد مطلب: 168634
مدير کل کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان چهارمحال و بختياري خبر داد:
فعاليت 21 مرکز ثابت کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان در چهارمحال و بختياري
تاریخ انتشار : 1396/11/07 13:07:21
نمایش : 188
مدير کل کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان چهارمحال و بختياري گفت: 21 مرکز ثابت در شهرهاي پرجمعيت چهارمحال و بختياري فعاليت دارند.
به گزارش بام ايران خبر ؛ فرزاد رحيمي مدير کل کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان چهارمحال و بختياري پيش از ظهر امروز در نشست خبري با اصحاب رسانه اظهار کرد: گروه هدف کانون پرورش فکري   را کودکان  6تا 18 سال تشکيل داده اند.

وي با اشاره به اينکه کانون از سال 1353 شروع به کار کرده است تصريح کرد: در حال حاضر 21 مرکز ثابت در شهرهاي پرجمعيت و 3 مرکز سيار در روستاهاي اين استان فعاليت دارند.

رحيمي ادامه داد: 3 مرکز سيار روستايي همان کتاب خانه هاي سيار نيز به شمار مي روند که به 75 روستا در سطح استان  خدمات رساني مي کنند.

وي اذعان داشت: يک مرکز پستي به مناطق روستايي و عشايري خدمات رساني مي کنند و در بخش زبان نيز چهار مرکز زبان و يک مرکز برون کانوني در اين استان فعاليت دارد.

رحيمي با بيان اينکه گروه هاي هدف ما به طور ثابت با ما در ارتباط هستند اذعان داشت: 35 هزار نفر کودکان 6 تا 18 سال گروه هايي هستند که به صورت موردي با ما در ارتباط هستند.

وي با اذعان بر اينکه کانون پرورش فکري به عنوان کتابخانه تخصصي نيز ديده مي شوند تصريح کرد: در اين کتاب خانه ها 336 هزار جلد کتاب ثبت شده و در اختيار کودکان و نوجوان قرار گرفته شده است.

رحيمي با بيان اينکه يک مرکز پستي نيز در سطح استان فعاليت دارد که 45 روستا تحت پوشش آن است اظهار کرد: 1573 کودک از طريق مکاتبه اي و مرکز پستي با ما در ارتباط هستند.

چرخش هفت هزار و 566 جلد کتاب در چهارمحال و بختياري

مدير کل کانون پرورش فکري کودکان و نوجوان چهار محال و بختياري گفت: هفت هزار و 566 جلد کتاب در کتاب خانه هاي سيار در 75 روستا  اين استان چرخش دارند.

رحيمي اظهار کرد: کتابخانه هاي سيار هر روز در يک روستا   حضور دارند که 3500 نفر در اين کتاب خانه ها عضور هستند و از خدمات ما استفاده مي کنند.

وي تصريح کرد: چهار هزار کودک در اين استان  زير چتر آسمان روند آموزشي تخصصي نجوم را يادگرفته اند.

رحيمي به فعاليت هاي ديگر که از سال قبل  به صورت کلاس هاي دوره اي يا اوقات فراغت بوده اشاره کرد و گفت: در اين دوره ها 35 هزار کودک ثابت اضافه شدو کلاس ها به طور ترمي انجام مي گرفت.

وي يادآور شد: برگزاري کارگاه هاي آموزشي در سال جاري 2441 نفر کودک را پوشش داده اند و در مجموع 265 کارگاه برگزار گرديد.

انتهاي پيام/530ب
 
 
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن