آخرین اخبار
کد مطلب: 168622
آغاز نمايشگاه گردشگري از فردا/ کودکان موسيقي فولکلور اجرا مي‌کنند
تاریخ انتشار : 1396/11/03 11:59:30
نمایش : 272
يازدهمين دوره نمايشگاه بين‌المللي گردشگري و صنايع وابسته از فردا در محل دائمي نمايشگاه‌هاي تهران آغاز به کار مي‌کند در اين نمايشگاه کودکان به اجراي موسيقي فولکلور مي‌پردازند.

به گزارش بام ايران خبر به نقل از  خبرنگار مهر، يازدهمين نمايشگاه بين‌المللي گردشگري تهران از سوم تا ششم بهمن ماه در محل دائمي‌نمايشگاه‌هاي بين‌المللي تهران آغاز با حضور جمع زيادي از کارشناسان ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع‌دستي، گروه‌هاي موسيقي و هنرمندان، مهمانان خارجي از کشورهاي مختلف و شرکت‌هاي مرتبط با حوزه گردشگري، آژانس‌هاي مسافرتي، ايرلاين‌هاي داخلي و خارجي، سفارت‌خانه‌ها و...  به کار خواهد کرد در مراسم افتتاح اين نمايشگاه که در سالن خليج فارس با حضور رئيس سازمان ميراث فرهنگي و رئيس کميسيون گردشگري مجلس برگزار مي‌شود، از سند ملي گردشگري و تمبر نمايشگاه نيز رونمايي خواهد شد.

در سالن‌هاي مختلف اين نمايشگاه نيز گروه‌هاي موسيقي از استانهاي مختلف حضور خواهند داشت و برنامه‌هاي سنتي اجرا مي‌کنند. در بخش ديگر اداره کل ميراث فرهنگي هر استان به معرفي ظرفيت‌هاي خود در حوزه ميراث فرهنگي گردشگري و صنايع دستي مي‌پردازد. شرکت‌هاي گردشگري نيز ظرفيت‌هاي خود رادر حوزه مرتبط با گردشگري و هتلداري و سرمايه گذاري اعلام مي‌کنند اما يکي از اولين اقدامات در نمايشگاه امسال اجراي برنامه‌هايي ويژه کودکان و نوجوانان است.  

قرار است تا ظرفيت‌هاي موجود گردشگري و ايجاد فرصت‌هاي نو در اين باره شناسايي شود و سازمانهاي دولتي و غيردولتي نيز در توسعه سفرهاي کودکان و نوجوانان ورود پيدا کنند.   از طرف ديگر جاذبه‌هاي گردشگري نيز براي کودکان و نوجوانان روايت شود. در اين راستا قرار است در کنار همه برنامه‌هايي که براي گروه بزرگسال در نظر گرفته شده، برنامه‌هايي ويژه گروه سني کودک و نوجوان هم اجرا شود. از جمله اجراي برنامه‌هاي زنده عروسکي، موسيقي فولکلور که توسط کودکان بوشهري، گلستاين، کردستاني،  هرمزگاني و کرمانشاهي برگزار مي‌شود و يا مراسم برداشت برنج که اين بار کودکان گيلاني آن را اجرا خواهند کرد.

کودکان خراسان جنوبي نيز برنامه هنري اجرا خواهند کرد و از يزد نيز يک گروه تئاتر عروسکي برنامه خواهد داشت. برنامه‌هاي مخصوص گردشگري کودکان در سالن ۱۸ محوطه غربي نمايشگاه اجرا مي‌شود.  

بخش‌هاي ديگر اين نمايشگاه به حوزه گردشگري الکترونيک، ورزشي، سلامت، اقوام، بوم گردي، هتلداري و تجهيزات و صنايع دستي مي‌پردازد.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن