آخرین اخبار
کد مطلب: 168613
در راستاي گسترش روابط گردشگري؛
پرواز چارتر روس‌ها به کيش و اصفهان/ سفر هفتگي ۶۰۰روس به ايران
تاریخ انتشار : 1396/11/01 12:30:21
نمایش : 293
مهمترين توراپراتورهاي روسيه به ايران آمده‌اند و از جاذبه‌هاي گردشگري تهران، کيش، اصفهان ديدن مي‌کنند تا آغازگر ورود گردشگران روس به ايران با پروازهاي چارتر ايراني باشند.

به گزارش بام ايران خبر به نقل از  خبرنگار مهر، روابط گردشگري ايران و روسيه هر روز در حال گسترش است از تاکيد پوتين رئيس جمهور اين کشور براي سفر روس‌ها به ايران گرفته تا مهر تاييد سازمان گردشگري اين کشور بر اين موضوع،  نشان مي دهد که روس‌ها هم مايل هستند که از ايران ديدن کنند.  

چندي پيش رئيس سازمان گردشگري روسيه همچنين اعلام کرد که جمهوري اسلامي يکي از امن‌ترين کشورها براي گردشگران روس است. سافونوف همچنين از انگيزه حدود ۳۰ ميليون گردشگر روسي براي انجام سفرهاي فرهنگي خبر داده و گفته بود که آشنايي با ايران، تاريخ و فرهنگ غني، فرصت خريد فرش ايراني و ساير صنايع دستي مي‌تواند هدفي مهم براي گردشگران فرهنگي روسيه باشد.

سافونوف همچنين ضروري‌ترين گام را که بايد از جانب تهران برداشته شود، گشايش دفتر «ويزيت ايران» در مسکو از سوي سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري و همچنين فعاليت گسترده شرکت‌هاي ايراني مرتبط در فضاي مجازي، رسانه‌اي و تلويزيون روسيه اعلام کرده بود.  

بخش خصوصي نيز از اين فرصت استفاده کرده و اين بار بازار سفر روس‌ها را براي ديدن ايران باز کرده است. اين بار قرار  است روس‌ها به جزيره کيش بيايند به خصوص در فصلي که آنها بي بهره از آفتاب هستند و کيش بهترين آب و هوا را براي آنها دارد.

 حالا بخش خصوصي با همکاري چند هتل  و ايرلاين‌هاي ايراني دست به کار شده تا اين بار توراپراتورهاي روس و سخت گير را به ايران دعوت کند و جاذبه‌هاي شهرهاي تهران، اصفهان و کيش را نشان آنها بدهد و از اين به بعد اين شهرها را هر هفته دو بار ميزبان گردشگران روس کند.

در همين راستا، جمعه شب يک گروه ۳۲ نفره از مهمترين فروشنده‌هاي تور و توراپرتورهاي روس به تهران آمدند در اين تور ۸ نفر از شهر اوفا، ۹ نفر از جمهوري تاتارستان و بقيه از مسکو هستند. آنها از جاذبه‌هايي مانند کاخ گلستان در تهران ديدن کردند و حالا قرار است که در ادامه سفر يک هفته اي خود به کيش بروند و از آنجا راهي اصفهان، کاشان و ابيانه شوند و سپس در يکي از هتلها اسکان کرده و دوباره راهي کشورشان شوند. در اين سفر ميزان هزينه تورهاي گردشگري روس‌ها مشخص خواهد شد و کمبودها و کاستي‌ها و نقاظ قوت تور توسط اين افراد مشخص و اعلام مي شود در نهايت قرار است در تهران طي نشستي اين موضوع مورد بررسي قرار گيرد. پس از پايان سفر اين توراپراتورها اقدامات لازم را براي سفر گروههاي بعدي توريست‌هاي روسي انجام مي دهند.  

در ادامه اين اتفاق قرار است هر هفته دوبار پرواز ايراني از تاتارستان به کيش و از اصفهان به تاتارستان با ظرفيت ۶۰۰ نفر برقرار شود. ايراني‌ها هم مي توانند از اين مسير هوايي استفاده کنند اما هدف اصلي از راه اندازي اين پرواز سفر روس‌ها به ايران است.  

در اين باره يعقوب قاسمي که در حوزه تورهاي گردشگري روسيه و کيش فعاليت مي‌کند به خبرنگار مهر گفت: ما قبلا با رئيس جمهور تاتارستان ملاقات داشتيم  و گفتيم که مي خواهيم خط هوايي کيش _ روسيه را راه اندازي کنيم آنها بسيار موافق بودند و مي خواهند  شهر مشهد نيز به اين مسيرها اضافه شود ما مي توانيم بازار مسلمانان روسيه را نيز داشته باشيم.  

وي ادامه داد: پيش از اين مديران اصلي گردشگري روسيه به ايران آمده و جاذبه کيش را ديده اند آنها از آب تميز، شرايط گردش و آفتاب جزيره کيش حيرت زده شدند برخي مي گويند که روس‌ها در ايران محدوديت دارند و به ايران نمي آيند اما اين طور نيست ما از طرف رئيس گردشگري مسلمانان روسيه هم درخواست ورود به ايران را داشتيم.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن