آخرین اخبار
کد مطلب: 168612
غذاهايي که ريسک ابتلا به سرطان روده را افزايش مي دهند
تاریخ انتشار : 1396/11/01 12:27:44
نمایش : 314
يک مطالعه جديد نشان مي دهد که خوردن گوشت قرمز، نان سفيد و نوشيدني هاي حاوي قند ممکن است باعث افزايش خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ شود.

به گزارش بام ايران خبر به نقل از  خبرنگار مهر، بررسي داده هاي دو مطالعه نشان مي دهد اين مواد خوراکي همگي موجب افزايش التهاب در بدن شده و التهاب نيز با احتمال بالاتر ابتلا به سرطان روده مرتبط است.

ادوارد جيووونوچي، سرپرست تيم تحقيق از دانشگاه هاروارد، در اين باره مي گويد: «مطالعات قبلي ارتباط رژيم غذايي را با سرطان روده نشان داده اند، اما دليل آن به خوبي مشخص نبود.»

به گمان وي و تيم تحقيقش، التهاب ناشي از تغذيه حداقل يکي از علل تاثير رژيم غذايي مي تواند باشد. به همين منظور، تيم تحقيق داده هاي جمع آوري شده از بيش از ۱۲۱ هزار فرد مربوط به دو مطالعه را بررسي کردند. اين افراد حدود يک ربع قرن از لحاظ تاثير احتمالي رژيم غذايي بر سلامت شان تحت نظر بوذند. شرکت کنندگان هر چهار سال يکبار پرسشنامه اي در مورد تغذيه تکميل کردند.

در طول مدت پيگيري، ۲۶۹۹ مورد ابتلا به سرطان کلورکتال (روده بزرگ) گزارش شد. محققان با مقايسه رژيم غذايي اين افراد دريافتند آنهايي که بيشتر رژيم غذايي التهابي داشتند ۳۷ درصد بيشتر در معرض ابتلا به سرطان روده و ۷۰ درصد بيشتر در معرض سرطان رکتوم (مقعد) قرار داشتند.

به گفته جيووونوچي، گوشت فرآوري شده، گوشت قرمز، آرد تصفيه شده و نوشيدني هاي قندي از جمله مواد خوراکي مرتبط با التهاب ناشي از سرطان است.

از سوي ديگر، سبزيجات برگدار سبز، سبزيجات زرد تيره، غلات کامل، قهوه و ابميوه طبيعي موجب کاهش التهاب مي شوند.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن