آخرین اخبار
کد مطلب: 168601
آغاز هفته بيستم با يک ابهام بزرگ/ پرسپوليس - گسترش با طعم قهر!
تاریخ انتشار : 1396/10/28 11:12:00
نمایش : 189
بيستمين هفته از هفدهمين دوره رقابتهاي ليگ برتر درحالي آغاز مي‌شود که تراکتورسازي در بلاتکليفي بسر مي‌برد و گسترش هم با شايعه قهر سرمربي‌اش به مصاف سرخ ها مي‌رود.

به گزارش بام ايران خبر به نقل از  خبرنگار مهر، ثلث دوم ليگ برتربه ايستگاهي پاياني‌اش رسيد تا بعد از پشت سر گذاشتن اين هفته تنها يک سوم از مسابقات آن باقي مانده باشد. هفته بيستم با ۴ ديدار از امروز آغاز مي شود که طي آن پرسپوليس  ميزبان گسترش تبريز است، ذوب آهن ميزبان صنعت نفت آبادان است، استقلال خوزستان در جم با پارس جنوبي ديدار مي کند و تراکتورسازي بدون گل محمدي ميزبان سايپا است. 

* تراکتورسازي - سايپا
شايد آجرلو تنها مديرعاملي باشد که در حالي که هنوز تيمش به صورت رسمي داراي سرمربي است به شکلي علني به دنبال سرمربي جديدي مي‌گردد و هر آن ممکن است خبر استخدام سرمربي جديد اين تيم از ترکيه و يا جايي غير از ترکيه در رسانه ها منتشر شود. گل محمدي هنوز روي کاغذ سرمربي تراکتورسازي است اما از هفته‌ها پيش قابل پيش بيني بود که تاريخ مصرف او در اين تيم به پايان رسيده است. بازي تراکتورسازي مقابل سايپا نخستين تجربه تراکتور بدون گل محمدي در اين فصل است. 

بنا بر اطلاعات رسيده هدايت تراکتورسازان را در اين بازي فعلا و به صورت موقت مجتبي حسيني بر عهده دارد تا در هفته بعد و هفته‌هاي بعد چه پيش آيد. 

سرخ پوشان تبريز با ۲۱ امتياز از يک حايه امنيت نسبي در جدول برخوردارند و بايد خيلي بدبينانه بود که اين تيم را در معرض سقوط به ليگ دسته اول دانست. در اين تيم محمد ايرانپوريان با ۵ و فرزاد حاتمي با ۴ گل بهترين گلزنان هستند. تراکتورسازي در هفته هاي اخير بابت ضعف در چارچوب دروازه لطمات زيادي ديد و آنها از اين هفته مي‌توانند از ژوردي آلميدا دروازه بان جديد و برزيلي شان استفاده کنند. 

سايپا امروز در غياب بهترين گلزنش محمد عباس زاده که به تازگي از اين تيم جدا شده به مصاف تراکتورسازي مي‌رود. اما دايي مي‌تواند از آلويس نانگ مهاجم جديدش به جاي عباس زاده استفاده کند. شرايط سايپا در بالاي جدول شرايط خوبي است و آنها مي‌توانند شانس خود را براي کسب سهميه آسيا به بوته آزمايش بگذارند. مهدي ترابي مهاجم ملي پوش تيم سايپا بار ديگر اوج گرفته و حالا يکي از ستون هاي قابل اتکاي اين تيم حساب مي شود. 

شاگردان دايي با ۲۸ امتياز در حالي در رده هفتم قرار گرفته‌اند که تيم‌هاي پنجم و ششم جدول نيز با آنها هم امتياز هستند و به لطف تفاضل گل بهتر بالاتر از سايپا قرار دارند. سايپا مي توانددر صورت پيروزي در اين بازي تحت شرايط خاصي تا رده چهارم جدول هم صعود کند.

* ذوب آهن - صنعت نفت
تيم اصفهاني در نيم فصل دوم حسابي راه افتاده و بهترين عملکرد را در بين ۱۶ تيم ليگ برتري دارد. شاگردان قلعه نويي ۳ بازي از ۴ بازي نيم فصل دوم شان را برده‌اند تا صدرنشين نيم فصل دوم مسابقات باشند. ذوب آهن خود را به لطف نتايج خوب نيم فصل دومش به رده چهارم جدول رسانده و تجربه نشان مي‌دهد اگر تيم‌هاي تحت رهبري امير قلعه نويي به بالاي جدول برسند به سختي مي توان آنها را پايين کشيد.

ذوب آهن خط حمله‌اي قوي دارد. آنها با ۲۶ گل زده بعد از پرسپوليس و پديده قوي ترين خط حمله ليگ را دارند و در اين خط حمله خوب يک مهاجم به اسم مرتضي تبريزي با ۸ گل زده خطرناک ترين بازيکن اين تيم است. ذوب آهن شانس رسيدن به رده هاي بالاتر جدول را دارد. 

صنعت نفت براي اين ديدار حساس دو بازيکن کليدي‌اش را در اختيار ندارد. سعيد لطفي و مسعود ابراهيم زاده نفتي‌هايي هستند که به دليل محروميت غايبان تيم شان در اين ديدار مهم هستند و دست کمالوند را تاحدودي در پوست گردو قرار داده‌اند. 

* پارس جنوبي - استقلال خوزستان
عليرغم اين که پارس جنوبي بر خلاف استقلال خوزستان در بالاي جدول قرار دارد، اما اگر قرار باشد يک جدول فرضي براي نيم فصل دوم ترسيم شود مشاهده مي‌شود که هر دو تيم در پايين اين جدول قرار دارند. چرا که عملکرد هيچ يک از دو تيم در نيم فصل دوم راضي کننده نبوده است. پارس جنوبي و استقلال خوزستان ضعيف ترين تيم‌هاي نيم فصل دوم هستند. 

پارس جنوبي در نيم فصل دوم تغييراتي هم داشته و نانگ و اومانيا از اين تيم کنار رفتند تا به نويي پروژه خارجي زدايي در اين تيم کليد خورده باشد. يکي از بزرگ ترين نقاط قوت پارس جنوبي بي ترديد محسن فروزان است. پارس جنوبي با ۱۵ گل خورده شرايط خوبي از اين نظر دارد و نقش محسن فروزان در کم گل خوردن اين تيم کتمان ناپذير است. 

استقلال خوزستان که حالا رسما خطر سقوط را احساس مي کند، کار سختي در جم دارد. ويسي که جايگاه مستحکمي روي نيمکت استقلال خوزستان ندارد، در اين بازي دانيال ماهيني را در اختيار ندارد اما مي‌تواند از يعقوب کريمي بازيکن جديدش استفاه کند.

گرچه استقلال خوزستان يک دروازه‌بان خوب مثل وحيد شيخ ويسي را در اختيار دارد، اما ضعيف ترين خط دفاعي ليگ با ۳۰ گل خورده به آنها تعلق دارد. شاگردان ويسي بيشتر از ميانگين ۱/۵ گل خورده به ازاي هر بازي دارند. امتيازات در پايين جدول فشرده است. همانطور که يک پيروزي در اين بازي مي تواند استقلال خوزستان را تا حدودي از منطقه خطر دور کند، شکست هم مي‌تواند کار سخت آنها براي بقا را سخت تر کند.

* پرسپوليس - گسترش فولاد تبريز
گسترش فولاد از آن جمله تيم‌هايي است که بعد از تغييرات در کادر فني شرايطش بسيار بهتر شد. اين تيم تبريزي حالا با ۲۷ امتياز در رده هشتم جدول قرار دارد و شانسش براي بالاتر رفتن از اين جايگاه هم زياد است. اما حريف امروز آنها تيمي نيست که به راحتي اجازه امتياز گرفتن به حريفش را بدهد.

گسترشي ها در حالي مهمان پرسپوليس خواهند بود که طي روزهاي گذشته خبر قهر فيروز کريمي منتشر شد اما نصيرزاده مديرعامل باشگاه تاکيد کرد که کريمي روز پنجشنبه روي نيمکت خواهد نشست و قهري در کار نيست.

پرسپوليسي تيمي است که تا آخرين دقيقه بازي براي گل زدن و امتياز گرفتن تلاش مي‌کند. آنها اين قابليت خود را در هفته گذشته هم نشان دادند و توانستند تيم سخت کوش سياه جامگان را با گل دقيقه ۹۰ عليپور شکست دهند.

صحبت از عليپور شد. بهترين گلزن پرسپوليس، آقاي گل ليگ و بي ترديد پديده اين فصل از مسابقات فوتبال. عليپور حالا فقط خطرناک ترين بازيکن پرسپوليس نيست. بلکه يکي از ارکان تيم برانکو به حساب مي آيد. مهاجمي که همه تيم ها بايد روي او حساب کرده و از او غافل نشوند. بازيکن ۱۲ گله تيم پرسپوليس.

شوک وارد شده به برانکو  تيمش مصدوميت کمال کاميابي نيا است. هافبک مياني سرخ ها به طرزي عجيب در استخر از ناحيه کتف آسيب ديد تا اين بازي را از دست بدهد. اما دست برانکو براي پر کردن جاي کاميابي نيا خالي نيست و سرمربي کروات اين تيم گزينه هاي متعددي براي اين منظور دارد.

برانکو فاصله مناسبي در صدر جدول با تعقيب کنندگانش ايجاد کرده و حاشيه امنيت فراواني دارد و اين موضوع باعث مي شود تا استرس از روي او و بازيکنانش برداشته شده باشد.

در باره پرسپوليس مي توان گفت اين تيم در حالي مقتدرانه در صدر جدول قرار گرفته که داراي بهترين خط حمله، بهترين خط دفاعي، بهترين گلزن و بهترين پاسور هم مي باشد.

برنامه ديدارهاي هفته بيستم ليگ برتر به شرح زير است:

پنجشنبه ۲۸ دي ۹۶
* پرسپوليس - گسترش فولاد تبريز -  ورزشگاه آزادي تهران ؛ ساعت ۱۵:۳۰
داور: محمدرضا اکبريان کمکها: عليرضا ايلدروم – محمدجواد مداح داور چهارم: ياسر همرنگ  ناظر: حسن کامراني فر

* تراکتورسازي تبريز - سايپا تهران - ورزشگاه يادگار امام تبريز ؛ ساعت ۱۴:۳۰
داور: حميد حاج ملک کمکها: علي اکبر نوري – حسن انتظاري داور چهارم: کميل غلامي  ناظر: حسين نجاتي

* ذوب آهن اصفهان - صنعت نفت آبادان - ورزشگاه نقش جهان اصفهان ؛ ساعت ۱۵
داور: محمد حسين زاهدي فرد کمکها: حسن يوسفي – عسگر محمدي داور چهارم: عليرضا حيدرپناه  ناظر: حاتم بک پور

* پارس جنوبي جم - استقلال خوزستان ؛ ورزشگاه تختي جم بوشهر ؛ ساعت ۱۵
داور: وحيد کاظمي کمکها: مهدي الوندي – اسد حاج محمدي داور چهارم: وحيد صالحي  ناظر: محمدعلي فروغي

جمعه ۲۹ دي ماه ۹۶
* سپيدرود رشت - فولاد مبارکه سپاهان - ورزشگاه سردار جنگل رشت ؛ ساعت ۱۵
داور: رضا عادل کمکها: سجاد طوري – ايوب غلامزاده داور چهارم: سعيد رحيمي مقدم  ناظر: محمدجواد تقي پور

* پديده خراسان - استقلال تهران - ورزشگاه ثامن مشهد ؛ ساعت ۱۵
داور: اشکان خورشيدي کمکها: محمدرضا ابوالفضلي – مهدي عاليقدر داور چهارم: علي صفايي  ناظر: محمدرضا فلاح

* نفت تهران - سياه جامگان مشهد - ورزشگاه تختي تهران ؛ ساعت ۱۵
داور: حسين زرگر کمکها: رحيم شاهين – محمدعلي پورمتقي داور چهارم: علي احمدي  ناظر: عليرضا کهوري

* فولاد خوزستان - پيکان تهران - ورزشگاه غدير اهواز ؛ ساعت ۱۵
داور: کوپال ناظمي کمکها: سعيد قاسمي – حميد سبحاني داور چهارم: حسين زماني  ناظر: ايرج نظري

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن