آخرین اخبار
کد مطلب: 168591
عجيب ولي واقعي؛ خطر سقوط به ليگ يک سپاهان را تهديد مي‌کند!
تاریخ انتشار : 1396/10/25 13:42:23
نمایش : 182
تيم فوتبال سپاهان که همچنان با ۵ عنوان قهرماني در ليگ برتر پر افتخارترين تيم حاضر در اين مسابقات است، با خطر سقوط به ليگ دسته اول مواجه است.

به گزارش بام ايران خبر به نقل از  خبرنگار مهر، فاصله تيم فوتبال سپاهان با صدر جدول ۲۴  و با قعر جدول تنها ۷ امتياز است. اما اين تيم با مرز سقوط به دسته اول تنها ۴ امتياز فاصله دارد و براي حفظ سهميه ليگ برتري‌اش حاشيه امنيتي زيادي ندارد.

شاگردان کرانچار در هفته هفدهم با يک پيروزي ۴ بر صفر مقابل پديده تقريبا به جدول بازگشتند. اما در هفته‌هاي هجدهم و نوزدهم تنها يک امتياز از ۶ امتياز ممکن گرفتند تا با توجه به امتيازگيري نفت تهران، استقلال خوزستان و سپيدرود، آنها فقط يک حاشيه امنيت ۴ امتيازي تا مرز سقوط به دسته پايين تر داشته باشند.

شاگردان کرانچار در هفته بيستم هم کار سختي براي فرار از منطقه خطر و رسيدن به مرز آرامش دارند. آنها بايد در رشت با سپيدرودي ديدار کنند که در خطر سقوط از مرز خطر قرار دارد و حالا به نظر مي‌رسد با علي کريمي به شرايط نسبتا مطلوبي رسيده است. سپيدرود در هفته نوزدهم توانست پيکان را در تهران متوقف کند و حالا علي کريمي به دنبال نخستين پيروزي خانگي‌اش با اين تيم مي گردد.

اين مسابقه در واقع يک بازي ۶ امتيازي محسوب مي شود. در صورتي که سپاهان بازنده اين ديدار باشد، سپيدرود به فاصله يک امتيازي سپاهان مي‌رسد و آنگاه اين خطر سقوط جدي تر سپاهان را تهديد مي‌کند.

البته در اين هفته برخي از رقباي مستقيم سپاهان براي فرار از منطقه خطر کار سختي در پيش دارند. استقلال خوزستان بايد در جم به مصاف پارس جنوبي برود که اين بازي روي کاغذ براي آنها سخت و پيروزي تقريبا دشوار است.

از سوي ديگر نفت و سياه جامگان نيز بايد در تهران با هم ديدار کنند. اين بازي هم براي اين دو تيم و هم براي تيم‌هاي ديگري مثل سپيدرود و سپاهان مهم است. نفت و سياه جامگان خودشان هم از تيم هايي هستند که خطر سقوط را احساس مي کنند. به خصوص سياه جامگان که با ۱۳ امتياز در انتهاي جدول قرار دارد. 

اين بازي از آن دست بازي‌هايي است که نتيجه‌اش در هر صورت براي سپاهان خطرناک است. به خصوص اگر آنها در رشت بازنده بازي باشند. اگر نفت برنده بازي باشد کاملا از نظر امتيازي به سپاهان مي رسد و اگر سياه جامگان برنده اين بازي باشد فاصله امتيازي اين تيم قعر نشين هم با همه تيم هاي بالاسري اش از جمله سپاهان کاسته مي‌شود و آنگاه رقابت در انتهاي جدول بسيار فشرده تر خواهد شد. ضمن اين که فاصله امتيازي نفت و سپاهان هم روي همان ۳ امتياز خواهد ماند.

اين آمار نشان مي دهد سپاهان يکي از ضعيف ترين دوران حيات خود در تاريخ برگزاري مسابقات ليگ برتر را تجربه مي‌کند. تيمي که با ۵ بار رسيدن به قهرماني ليگ برتر از اين حيث پر افتخارترين تيم حاضر در اين مسابقات است، در هفدهمين دوره برگزاري اين مسابقات رسما بين تيم هاي پايين جدول قرار گرفته و عملا براي بقا در اين مسابقات تلاش مي‌کند. 

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن