آخرین اخبار
کد مطلب: 168567
حضور به موقع مردم، باعث شکست توطئه شد
تاریخ انتشار : 1396/10/20 13:04:46
نمایش : 188
دبير شوراي نگهبان، هدايت‌هاي روشنگرانه مقام معظم رهبري، حضور غيرتمند، با شکوه و به موقع مردم را عامل شکست توطئه اغتشاشگران دانست.

به گزارش بام ايران خبر به نقل از  خبرگزاري مهر، آيت‌الله جنتي دبير شوراي نگهبان در ابتداي جلسه هفتگي اعضاي اين شورا، اغتشاشات اخير را حادثه‌اي تأسف‌بار برشمرد و گفت: اين حوادث با برنامه‌ريزي قبلي و با هماهنگي دشمنان خارجي و بعضي عوامل داخلي صورت گرفته است.

دبير شوراي نگهبان با مقايسه اين حوادث با فتنه سال ۸۸ گفت: اين فتنه، از ابتدا با توهين و هتک حرمت به مقدسات و شعارهاي هنجارشکنانه مطرح شد و تا جايي پيش رفت که به اماکن مذهبي مانند مساجد و حسينيه‌ها حمله کردند و قرآن و پرچم جمهوري اسلامي ايران را آتش زدند.

آمريکا، عربستان، اسرائيل و انگليس به اين آشوب‌ها اميد بسته بودند 

آيت‌الله جنتي در ادامه به اقدامات برخي شبکه‌ها و کانال‌ها در فضاي مجازي اشاره کرد، افزود: دشمنان قسم خورده مردم ايران مانند آمريکا، عربستان، اسرائيل و انگليس به اين آشوب‌ها اميد بسيار بسته بودند و به همين دليل حمايت خود از اغتشاشگران را علناً اعلام کردند.

دبير شوراي نگهبان سپس عملکرد همه نهادهاي امنيتي و از جمله بسيج و نيروي انتظامي را در برخورد با اين اغتشاشات بسيار خوب توصيف کرد که باعث شد صف کساني که تحت تأثير احساسات در اين آشوب حضور يافته بودند از صف توطئه‌گراني که با برنامه قبلي به دنبال بر هم زدن امنيت کشور بودند جدا و توطئه دشمنان خنثي شود.

آيت‌الله جنتي همچنين به تأثير حضور غيرتمند، با شکوه و به موقع مردم مسلمان ايران در شکست فتنه اخير اشاره کرد و افزود: بايد از مردم تقدير شود که همواره نظام مقدس جمهوري اسلامي را از خودشان مي‌دانند و براي حفظ آن در صحنه حضور دارند.

وي به نقش بسيار تأثيرگذار مقام معظم رهبري در خنثي شدن اين توطئه اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبري در بياناتي که داشتند هم تذکرات کامل را به مسئولان دادند، هم به بصيرت افزايي در سطح جامعه پرداختند و هم از موضع اقتدار، دشمن را تهديد کردند.

لزوم جداسازي فريب‌خوردگان از آشوب‌آفرينان

آيت‌الله جنتي در ادامه ضمن اشاره به لزوم جدا کردن افراد فريب‌خورده که از روي احساسات در آشوب‌ها بوده‌اند از افرادي که با برنامه‌ريزي و هدايت‌شده بر عليه نظام جمهوري اسلامي اقدام کرده‌اند، از قوه قضائيه خواست که هرچه سريع‌تر به وظايف خود در محکوم کردن بانيان جدي اين اغتشاشات عمل کند تا دشمنان ملت ايران بدانند هر توطئه‌اي عليه نظام اسلامي داراي عواقب سنگيني است.

وي تصريح کرد: در همين زمينه رسانه‌ها نيز به‌منظور پيشگيري از وقوع اين اتفاقات ناگوار، ويژگي‌هاي اين فتنه را براي مردم تشريح کنند.

مسئولان در جهت حل مشکلات اقتصادي مردم، از هيچ تلاشي دريغ نکنند

دبير شوراي نگهبان در خاتمه گفت: من به نمايندگي از اعضاي شوراي نگهبان از مقام معظم رهبري به دليل هدايت‌هاي روشنگرانه و از مردم مسلمان ايران به دليل حضور مؤمنانه در صحنه براي خنثي کردن توطئه دشمنان تشکر مي‌کنم و از مسئولان مي‌خواهم در جهت حل مشکلات اقتصادي مردم، از هيچ تلاشي دريغ نکنند.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن