آخرین اخبار
کد مطلب: 168542
ناکامي هاي آمريکا و عربستان دليل رغبت به ايجاد ناامني درايران است
تاریخ انتشار : 1396/10/14 11:09:54
نمایش : 210
دبير کل جمعيت رهپويان انقلاب اسلامي گفت: در جريان پيروزي هاي مقاومت در منطقه سياست هاي آمريکا، سرمايه گذاري هاي عربستان ناکام ماند، اينها بيشترين رغبت را براي ايجاد ناامني در ايران داشتند.

به گزارش بام ايران خبر ؛ پرويز سروري دبير کل جمعيت رهپويان انقلاب اسلامي در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به حوادث روزهاي اخير تهران و برخي شهرهاي ديگر و برخي تجمعات در خيابان ها گفت: مسئله تجمعات روشن است، بعد از پيروزي هاي درخشان مقاومت در منطقه انتظار داشتيم براي ضربه زدن به اين پيروزي ها اقداماتي در داخل صورت گيرد. اينها در منطقه لطمه خوردند. سياست هايشان به سنگ خورد. از اين رو محور اين حرکت ها شدند. در جريان پيروزي هاي مقاومت در منطقه سياست هاي آمريکا، سرمايه گذاري هاي عربستان و حمايت هاي بي منتهاي اسرائيل بود که ناکام ماند، اين امر دلالت مي کرد که اين سه کشور بيشترين رغبت را براي ايجاد ناامني در کشور داشته باشند.

اين فعال سياسي اصولگرا ادامه داد: اطلاعاتي که در اين خصوص به دست رسيده، نشان مي دهد اين تحليل ما درست است، ذوق زدگي هاي ترامپ و سعودي ها نشان مي دهد که دست هاي مخفي پشت اين اغتشاشات چه کساني هستند.

سروري افزود: نحوه عملکرد آشوبگران در تهران نشان مي دهد که به طور کامل حرفه اي عمل کردند از اين رو بايد اين اغتشاشات را جدي بگيريم زيرا با توجه به رفتار حرفه اي آنها و واکنش هاي خارجي به نظر مي رسد فشار براي برجام 2، مذاکرات موشکي و مسئله حقوق بشر در رأس برنامه فتنه انگيزي ها باشد تا ما را به پاي ميز مذاکرات برجام 2 و موشکي بکشانند. اين بستر مناسب براي تحقق اهداف آنهاست.

وي با بيان اينکه همه نهادهاي امنيتي، سياسي و اقتصادي و دولتي در اين خصوص دقت لازم را داشته باشند اظهار داشت: نبايد اجازه داد اين تجمعاتي که به انحراف کشيده شده، توسعه پيدا کند. ضمن اينکه بايد صف مطالبه گران در حوزه اقتصادي از صف اغتشاشگران جدا شود.

سروري با بيان اينکه مطالبات اقتصادي در کشور نابالغ رسيدگي مي کشود خاطرنشان کرد: بايد زمينه اعتراضات قانوني کساني که حقوق آنها تضييع شده، فراهم شود. نبايد اينگونه تلقي شود که دولت در برابر خواسته هاي آنها ايستادگي مي کند.

اين فعال سياسي اصولگرا يادآور شد: مطالبات به حق مردم بايد ديده شود اما جلوي کساني که مي خواهند از اين فضا سوءاستفاده کنند بايد با آنها برخورد شود.
سروري گفت: ساماندهي اعتراضات و مطالبات به حق مردم از سوي وزارت کشور مي تواند جلوي کساني را که از فضاي به وجود آمده سوءاستفاده مي کنند را بگيرد.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن