آخرین اخبار
کد مطلب: 168529
اغتشاشات موجب ناديده گرفته شدن مطالبات بحق مردم مي شود
تاریخ انتشار : 1396/10/12 11:51:20
نمایش : 204
معاون پارلماني سپاه گفت: حضور بدون مجوز در خيابان ها موجب مي شود تا عده اي سوء استفاده گر دست به آشوب و اختلال در نظم عمومي بزنند و خواست مردم و مطالبات بحق آنها ناديده گرفته شود.

به گزارش بام ايران خبر ؛ سردار محمد صادق جوکار معاون پارلماني سپاه پاسداران انقلاب اسلامي در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: سامان يافتن وضعيت اقتصادي، معيشتي و بحث اشتغال مطالبه به حق مردم است که مسئولان بايد به آن رسيدگي جدي کنند.

وي ادامه داد: مردم ما در دوران دفاع مقدس با وجود همه کمبودها به جبهه ها کمک مي کردند و پشتيباني از جبهه ها توسط آنها صورت مي گرفت. امروز هم مردم اگر ببينند که اصل نظام و انقلاب در خطر است و اين کمبودهاي اقتصادي و گراني ها به دليل مسائل بين المللي و تحريم هاي اقتصادي بيگانگان است، قطعا با تمام توان خود پشت نظام و آرمان هاي آن ايستادگي مي کنند که البته بارها اين فداکاري و ايثار را به منصه ظهور رسانده اند.

معاون پارلماني سپاه تصريح کرد: حرف مردم اين است که اگر کمبود وجود دارد و منابع لازم در دسترس نيست، پس چرا تبعيض ها، حقوق هاي نجومي و فساد فراوان وجود دارد. مردم به اين وضعيت اعتراض دارند، خواسته آنها بحق است، مسئولان بايد به حرف دل مردم گوش دهند و راهي براي رفع مشکلات معيشتي مردم پيدا کنند و يا حداقل پاسخي قانع کننده و برخوردي جدي با فساد و بي عدالتي ها داشته باشند.

عضو سابق کميسيون امنيت ملي مجلس شوراي اسلامي در خصوص اعتراضات و اغتشاشات چند روز گذشته گفت: حضور بدون مجوز در خيابان ها موجب مي شود تا عده اي سوء استفاده گر بر اين موج اعتراضات سوار شوند و دست به آشوب و تخريب اموال عمومي و اختلال در نظم عمومي بزنند که اين شرايط موجب مي شود خواست مردم و مطالبات بحق آنها ناديده گرفته شود.

وي ادامه داد: رفتار آشوبگران و شعارهاي ساختارشکنانه آنها و ادامه اين مسير نادرست موجب خوشحالي دشمنان انقلاب اسلامي مي شود.

سردار جوکار اظهار داشت: مردم ما همان طور که در فتنه ۸۸ صبر کردند و زماني که ديدند آشوبگران با اصل نظام مخالفند، وارد ميدان شده و در ۹ دي پاسخي کوبنده به فتنه گران دادند و بساط آشوب و ناآرامي را برچيدند. امروز هم اگر احساس کنند که نياز به حضورشان است، قطعا وارد عمل مي شوند. البته در روز گذشته مردم در چند شهر با حضور در خيابان ها اقدام آشوبگران را محکوم کردند.

معاون پارلماني سپاه در خصوص مواضع رئيس جمهور آمريکا درباره آشوب هاي چند روز اخير و دخالت در مسائل داخلي ايران، گفت: آمريکا سالهاست که عليه منافع ملت ايران اقدام کرده و جنايات بسياري را در کشور ما رقم زده اما امروز تلاش مي کند خود را دوستدار ملت ايران نشان دهد که مطمئنا ملت ما فريب اين رفتار رياکارانه آنها را نمي خورد.

وي افزود: رسانه هاي بيگانه، آل سعود و رژيم صهيونيستي که فکر مي کنند با پيام در فضاي مجازي و شبکه هاي ماهواره اي مي توانند از احساسات پاک جوانان ايران سوء استفاده کنند، کور خوانده‌اند، اين اقدامات نمي تواند براي آنها نفعي داشته و اهدافشان را تامين کند. قطعا همانند گذشته چيزي جز شکست و پشيماني براي دشمنان انقلاب وجود نخواهد داشت.

سردار جوکار با بيان اينکه رژيم آل سعود کوچکتر از آن است که بتواند به ملت بزرگ ايران آسيب برساند، گفت: نفوذ جمهوري اسلامي در منطقه و پيروزي هاي ايران در مقابله با توطئه دشمنان و تروريسم موجب ناراحتي دشمنان انقلاب شده و اين گونه مواضع و تلاش هاي کورکورانه براي تحريک احساسات جوانان و ناامن کردن ايران، تاثيري بر اقتدار نظام اسلامي نمي تواند داشته باشد.

عضو سابق کميسيون امنيت ملي مجلس درباره پاسخ مسئولان به خواسته هاي به حق مردم و مطالبات آنها اظهار داشت: مردم ما به خوبي مي دانند که در کف خيابان ها و با آشوب و تخريب نمي توانند به مطالبات خود برسند. انتقادي که دوستداران انقلاب نسبت به دستگاه هاي اجرايي به مجلس دارند و البته وضعيتي که کشور از لحاظ بيکاري و معيشت دچار آن شده است، مسئله اي است که بايد مسئولان به آن رسيدگي کنند و به داد مردم برسند.

وي افزود: من معتقدم حل مشکلات معيشتي و بيکاري جوانان نياز به روحيه و کار جهادي دارد که متاسفانه اين روحيه وجود ندارد و اين شيوه اي که اتخاذ شده براي مردم قابل قبول نيست. بايد نشست هايي برگزار شود و تلاش هايي جدي براي رفع مشکلات مردم صورت بگيرد تا مردم ببينند که مسئولان عزم جدي براي رفع مشکلات آنها دارند.

سردار جوکار گفت: خواسته هاي مردم منطقي است و در اين سالها با وجود تمام تحريم ها و سختي ها و البته ۸ سال جنگ تحميلي همواره حامي اصلي انقلاب بوده و فرزندان خود را در راه دفاع از نظام اسلامي فدا کرده اند اما بايد مسئولين نيز تعامل بيشتري با مردم داشته و حل مشکلات آنان را بيش از پيش در دستور کار خود قرار دهند.

معاون پارلماني سپاه توجه به مسائل مردم و تلاش براي حل مشکلات معيشتي و اقتصادي آنها را بزرگترين پاسخ دندان شکن به رهبران آمريکا و آل سعود دانست و گفت: شکست هاي پي در پي استکبار جهاني و عوامل آنها در منطقه موجب شده تا از اين گونه اعتراضات و ناآرامي ها در داخل کشور خوشحال شوند و به دنبال دامن زدن به ناآرامي ها و تحريک جوانان ايران باشند.

وي در پايان خاطرنشان کرد: همانگونه که در سال ۸۸ حمايت هاي بي دريغ آمريکا و هزينه هاي بسيار آنها براي ناامني ايران نتيجه اي براي آنها نداشت و پاسخ دندان شکني از ملت ايران دريافت کردند، قطعاً در شرايط کنوني هم توطئه آنها با حضور آگاهانه مردم در ميدان با شکست مواجه مي شود.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن