آخرین اخبار
کد مطلب: 168527
" دوره آموزشي ضابطين قضايي در استان چهارمحال و بختياري برگزار شد "
تاریخ انتشار : 1396/10/12 09:03:44
نمایش : 202
فرمانده يگان حفاظت اداره کل ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان از برگزاري دوره آموزشي ضابطين قضايي ويژه پرسنل يگان حفاظت خبر داد .
به گزارش بام ايران خبر ؛  فرمانده يگان حفاظت اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان با اعلام اين خبر اظهار داشت: اين دوره در راستاي ارتقاء سطح علمي و آشنايي پرسنل يگان حفاظت اداره کل با نحوه برخورد با متهمين در صحنه جرم برگزار شد .

سرهنگ دوم پاسدار محسن زماني افزود : در اين دوره که با حضور مشاور دادستان و داديار دادگاههاي عمومي و انقلاب شهرستان شهرکرد برگزار شد، پرسنل ضمن آشنايي با جرايم و تخلفات مرتبط با ميراث فرهنگي (ماده 558 تا 568 قانون مجازات اسلامي) با نحوه برخورد با متهمين ، داشتن سعه صدر در کشف جرائم ، جلوگيري از هرگونه درگيري و تشنج در صحنه جرم، کشف آلات و ادوات حفاري، جلوگيري از مداخله افراد غير مسئول و نيز تهيه و تنظيم صورتجلسه در صحنه جرم آشنا شدند .

وي با اشاره به اهميت حفظ حقوق شهروندي در نحوه دستگيري و حين تحويل متهم به مراجع قضايي تصريح کرد: در زمان ارسال گزارش دستگيري متهم يا متهمين ضمن در جريان قراردادن مقام قضايي و ضابطين عام از موضوع، از هرگونه درگيري و ايجاد رعب و وحشت و نيز از بکار بردن الفاظ رکيک خودداري گردد .

زماني در پايان خاطرنشان کرد: در تنظيم گزارشات و مکاتبات قضايي ضروري است نام و مشخصات کامل متهمين و شاهدين در جرائم مشهود و غير مشهود،روشن کردن موضوع تحقيق و اعلام نتيجه به قاضي پرونده، مشخص کردن حدود و شرح وظايف افراد در تنظيم گزارشات و نيز امضاء شهود و مأمورين حاضر در محل وقوع جرم در برگه صورتجلسه لحاظ گردد .

انتهاي پيام/530ب
 

                                                                                                                                                                                


 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن