آخرین اخبار
کد مطلب: 168522
آمار فاجعه‌بار نيمکت تيم‌هاي خصوصي ليگ برتر/ ۱۱ تغيير در ۱۷ هفته!
تاریخ انتشار : 1396/10/11 12:14:32
نمایش : 183
۱۱ تغيير در ۱۷ هفته؛ اين آمار فاجعه‌باري است از برکناري و انتخاب سرمربيان جديد در چهار تيم خصوصي ليگ برتر فوتبال که نفت تهران به خاطر مشکلات مالکيتي سردمدار آن است.

به گزارش بام ايران خبر به نقل از  خبرنگار مهر، ۵ تيم سياه جامگان، سپيدرود، نفت تهران، گسترش فولاد تبريز و حالا استقلال خوزستان جمع تيم هاي متعلق به بخش خصوصي در ليگ برتر را تشکيل مي دهند. به جز تيم گسترش فولاد تبريز که از نظر مالي، مالکيتي و فني شرايط متعارفي دارد و در جدول رده بندي نيز از حاشيه امنيت خوبي برخوردار است، ساير تيم هاي خصوصي در وضعيت نامناسبي قرار دارند.

از ۵ تيم حاضر در بخش خصوصي تنها تيم استقلال خوزستان است که تا اين هفته تغييري روي نيمکتش ايجاد نشده. اين تيم ليگ را با عبدالله ويسي آغاز کرد و تا اينجاي کار هم با خود ويسي ادامه داده است. هرچند که برخي شواهد نشان مي‌دهد که ويسي جايگاه مستحکمي روي نيمکت آبي پوشان اهوازي ندارد و هر آن ممکن است با يک نتيجه ضعيف ديگر جاي خود را به مربي ديگري بدهد.

از ۵ تيم حاضر در اين مسابقات، چهار تيم سياه جامگان، نفت، استقلال خوزستان و سپيدرود به ترتيب با ۱۲، ۱۳، ۱۴ و ۱۵ امتياز در چهار رده انتهايي جدول قرار دارند تا اين ۴ تيم خيال ۱۲ تيم ديگر را براي سقوط نکردن به ليگ يک راحت کنند.

اگر استقلال خوزستان که هنوز تغييري روي نيمکتش نداشته و گسترش فولاد با تنها يک تغيير (فيروز کريمي به جاي لوکا بوناچيچ) را ناديده بگيريم، شرايط در سه تيم نفت، سپيدرود و سياه جامگان بغرنج و آمار تغييرات روي نيمکت اين سه تيم در حد فاجعه است. اين سه تيم روي هم در ۱۷ هفته از ليگ برتر، ۱۰ سرمربي مختلف را روي نيمکت‌شان نشانده‌اند.

در اين ميان سهم تيم نفت تهران با علي کريمي، حميد درخشان، آتيلا حجازي، احمد آل نعمه و حالا هومن افاضلي بيش از دو تيم ديگر است. نفتي‌ها البته باتوجه به اين که علي کريمي و حميد درخشان را در چند نوبت جابجا کردند بيش از ۵ بار تغييرات روي نيمکتشان را اعمال کرده‌اند. 

سپيدرود و سياه جامگان هرکدام تاکنون حضور ۳ سرمربي را روي نيمکتشان تجربه کرده‌اند. به اين ترتيب که سياه جامگان ليگ را با اکبر ميثاقيان آغاز کرد، با عليرضامرزبان ادامه داد و به رضا عنايتي رسيد. سپيدرودي‌ها هم با علي نظرمحمدي کارشان را شروع کردند، با اميدرضا روانخواه ادامه دادند و حالا هم کار را به علي کريمي سپرده‌اند. 

باتوجه به حضور  علي کريمي در تيم سپيدرود، بايد کريمي را پر رفت و آمدترين مربي در اين تيم‌ها دانست. وي در دو مقطع مختلف در تيم نفت تهران مشغول شد و حالا سومين مقطع سرمربيگري‌اش را نيز در تيم سپيدرود تجربه خواهد کرد.

اسامي مربيان در ۵ تيم ليگ برتري به شرح زير است:

* استقلال خوزستان: عبدالله ويسي
* گسترش فولاد تبريز: لوکا بوناچيچ - فيروز کريمي
* سپيدرود رشت: علي نظرمحمدي - اميدرضا روانخواه - علي کريمي
* سياه جامگان: اکبر ميثاقيان - عليرضا مرزبان - رضا عنايتي
* نفت تهران: علي کريمي - حميد درخشان - علي کريمي - حميد درخشان - آتيلا حجازي - احمد آل نعمه - هومن افاضلي

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن