آخرین اخبار
کد مطلب: 168521
موضع گيري رهبران آمريکا پشت صحنه آشوب‌ها را نمايان مي سازد
تاریخ انتشار : 1396/10/11 12:02:42
نمایش : 184
مشاور نماينده ولي فقيه در سپاه با بيان اينکه اعتراضات و نا آرامي ها تحت تأثير شبکه هاي ماهواره اي و فضاي مجازي رخ داده است، گفت: موضع گيري رهبران آمريکا مشخص مي کند که پشت صحنه آشوب‌ها چيست.

به گزارش بام ايران خبر ؛ سردار يدالله جواني مشاور عالي نماينده ولي فقيه در سپاه پاسداران در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص اتفاقات و ناآرامي هاي اخير در چند شهر کشور، گفت: هر نوع رفتاري که در داخل کشور انجام گيرد و به نوعي منافع ملي را نشانه برود و ايجاد ناآرامي و بي ثباتي و بر هم زدن آرامش کشور داشته باشد، به طور قطع در پشت صحنه آن بايد سرويس هاي اطلاعاتي خارجي را ديد.

سردار جواني تأکيد کرد: آمريکا، رژيم صهيونيستي و حکومت هاي مرتجع منطقه در طول سالهاي گذشته همواره به دنبال بر هم زدن ثبات و امنيت ايران اسلامي بوده اند و سعي مي کنند از هر فرصتي استفاده کنند تا چنين اتفاقي رخ دهد.

مشاور نماينده ولي فقيه اظهار داشت: آمريکايي ها در منطقه دچار شکست هاي راهبردي شدند و متحدين آنها مانند رژيم صهيونيستي و آل سعود، شکست هاي پي در پي را متقبل شده اند ، بنابراين به دنبال اين هستند که جمهوري اسلامي را از درون دچار چالش کنند و در همين راستا سرمايه گذاري هاي فراواني انجام داده اند.

وي با اشاره به حوادث چند روز اخير در برخي از شهرهاي کشور گفت: در چند روز گذشته شاهد بوديم که برخي از مردم به مشکلات اقتصادي ، معيشتي و گراني ها اعتراض داشتند اما آنچه قابل توجه است اين است که سرويس هاي جاسوسي و اطلاعاتي کشورهاي بيگانه و جرياني ضد انقلاب سعي دارند تا از اين نوع اتفاقات بهره بگيرند تا به مقاصد خودشان که همان ناامني ايران است دست يابند.

سردار جواني با اشاره به عملکرد رسانه هاي بيگانه در چند روز گذشته اظهار داشت: نوع پوشش اعتراضات چند روز گذشته در شهرهاي مختلف توسط اين رسانه ها به خوبي نيات و اهداف شيطاني  آنها را نشان مي دهد.

مشاور نماينده ولي فقيه تأکيد کرد: اگر به گذشته نگاه کنيم در مقاطع مختلف مانند سال ۸۸ يک حرکت اوليه توسط عده اي تحت عنوان اعتراض به نتايج انتخابات رخ داد اما ديديم بلافاصله حرکت هايي که در خيابان ها شکل گرفت به هيچ عنوان کاري به انتخابات و نتايج آن نداشت بلکه به نوعي به دنبال بي ثباتي و ناامني کشور بوده اند و در اين اعتراضات به اموال عمومي و نيروهاي تأمين کننده نظم و امنيت حمله مي شد، در نهايت حتي شروع به تير اندازي و تلاش براي اينکه کشور را دچار بحران بکنند به خوبي مشاهده مي شد.

اعتراضات و نا آرامي هاي تحت تأثير شبکه هاي ماهواره اي و فضاي مجازي رخ داده است

وي ادامه داد: در حوادث چند روز گذشته هم مسئله به همين گونه است ، اگر اعتراضات انجام شده در شهرهاي مختلف را بررسي کنيم مي بينيم افرادي که به ميدان آمده اند و شعارها و تخريب هايي که انجام شد همه تحت تأثير شبکه هاي ماهواره اي و فضاي مجازي بوده است.

سردار جواني افزود: در کشور اعتراضات صنفي و گروهي به برخي کمبودها و مشکلات موجود ، وجود داشته و افراد از طريق اعتراض مشکلات معيشتي خود را به گوش مسئولان رسانده اند که اين مسئله اي پذيرفته است البته مسئولين بايد به مشکلات و مسائل مردم رسيدگي کنند و به دنبال حل مشکلات و پاسخگويي به مطالبات آنها باشند. اما در حوادث روزهاي اخير مشاهده مي کنيم که مسئله گراني و معيشت بهانه اي مي شود براي همراهي جريان ضد انقلاب و بيگانه تا بتواند از اين فرصت استفاده کند و کشور را از حالت تعادل خارج کند.

مشاور نماينده ولي فقيه يادآور شد: نوع رفتاري که در حوادث چند روز اخير ديده شد و شعارهاي مطرح شده مشخص مي کند که اين افراد دغدغه معيشت و اقتصاد ندارند و اهداف ديگري را دنبال مي کنند که اين به خوبي قابل مشاهده است.

اعتراضات به مشکلات اقتصادي و بيکاري جدا از اغتشاشات است

وي ادامه داد: در حوادث اخير بايد دو مسئله را از هم تمييز داد اول اينکه مسئولين بايد به مشکلات معيشتي، اقتصادي و مسائلي که موسسات اعتباري براي مردم به وجود آورده اند توجه کنند و تلاش کنند تا مشکلات مردم در اين زمينه از بين برود. از سوي ديگر بايد به مسئله بيکاري و اشتغال جوانان توجه ويژه اي داشته باشند و اين مسائل و اعتراضاتي که در اين حوزه رخ داده است را جدا از اغتشاشاتي بدانند که بر اين اعتراضات سوار شد و مشکلاتي را براي کشور به وجود آورد.

سردار جواني خاطرنشان کرد: ايجاد ناآرامي، اغتشاش و تخريب اموال عمومي و حمله به عوامل نيروي انتظامي که حافظان امنيت و آرامش در کشور هستند مسئله ديگري است که برخي با استفاده از اعتراضات در چند روز گذشته آن را دنبال کرده اند که بايد به آن توجه ويژه اي بشود.

سردار جواني ادامه داد: رفتارهايي که جريان نفاق، منافقين و رسانه هاي آنها و برخي کانال هاي تلگرامي داشته اند، نشان مي دهد که آنها به دنبال نابود کردن اموال عمومي است و به نوعي پروژه کشتارسازي و بحث خط دهي براي تخريب و آتش زدن بانک ها و ادارات دولتي را دنبال مي کنند که در پشت اين رفتار بايد سرويس هاي بيگانه را جستجو کرد، زيرا ماموريت آنها بر هم زدن امنيت و آرامش جمهوري اسلامي است.

تلاش دشمنان براي برهم زدن آرامش و امنيت کشور

وي افزود: دشمنان انقلاب اسلامي همه تلاش خود را مي کنند تا امنيت و آرامش کشور را به هم بزنند تا دولت و ملت نتوانند در آرامش مشکلات خود را حل کنند.

مشاور نماينده ولي فقيه در سپاه اظهار داشت: کساني که مشکلات اقتصادي و معيشتي دارند به خوبي مي دانند که در شرايط اغتشاش و ناامني نمي توانند مشکلاتشان را حل کنند، پس کساني که دست به تخريب و اغتشاش و ناآرامي مي زنند، به دنبال مسائل معيشتي و اقتصادي نيستند و اهداف ديگري را دنبال مي کنند، بنابراين حساب آنها از کساني که تحت فشار اقتصادي اعتراضاتي را دارند، جداست و بايد آنها را از هم جدا کرد و متناسب با خواسته هايشان، با آنها برخورد کرد.

سردار جواني خاطرنشان کرد: مسئولين امر زماني که امنيت ملي به خطر مي افتد، بايد هوشمندانه برخورد کنند زيرا وقتي امنيت با مشکل روبرو مي شود، همه کشور متضرر مي شوند و بهره آن را دشمنان انقلاب اسلامي مي برند.

وي ادامه داد: با هوشمندي و بصيرت مردم، توطئه دشمنان و حرکت هاي آنها با شکست روبرو مي شود اما ما بايد مراقبت کنيم زيرا بيگانگان براي بر هم زدن امنيت کشور سرمايه گذاري هاي بسياري کرده اند.

مشاور نماينده ولي فقيه در سپاه درباره پيامدهاي بين المللي ناامني و اغتشاش در کشور گفت: زماني که کشور دستخوش ناآرامي و بي ثباتي شود، در عرصه بين المللي به عنوان يک کشور بي ثبات معرفي مي شود و اين مسئله زمينه هر گونه سرمايه گذاري خارجي در کشور را از بين مي برد.

سردار جواني تصريح کرد: به نظر من بيگانگاني که در پشت پرده اين اغتشاشات و ناآرامي ها هستند، اعلام ايران به عنوان يک کشور بي ثبات و ناامن براي سرمايه گذاري را يک هدف راهبردي براي خود تعيين کردند. آمريکا، رژيم صهيونيستي و آل سعود تلاش مي کنند ايران را به عنوان کشوري ناامن براي سرمايه گذاري جلوه دهند. از سوي ديگر آنها تلاش مي کنند تا حکومت اسلامي را ضعيف معرفي کنند تا وحشتي در دل دوستداران و طرفداران جمهوري اسلامي در منطقه ايجاد شود.

وي ادامه داد: دشمنان انقلاب اسلامي به دنبال اين هستند تا منافقان و گروه هايي که به دنبال فشار در ايران هستند را اميدوار کنند که مي توانند از اهداف و سياست هايشان نتيجه گرفته و امتيازات بيشتري از ايران بگيرند و جمهوري اسلامي را مجبور به عقب نشيني از اصول و عقايد خودش کنند، زيرا دغدغه راهبردي آمريکا، موقعيت و موفقيت هاي جمهوري اسلامي در منطقه غرب آسياست.

موضع گيري رهبران آمريکا مشخص مي کند که پشت صحنه آشوب ها و ناآرامي ها چيست

سردار جواني خاطرنشان کرد: آرزوي دشمنان براي ناامني ايران محقق نخواهد شد و همان گونه که در گذشته شاهد آن بوديم، موضع گيري رهبران آمريکا با کوچکترين مسئله در ايران موجب اين مي شود که ملت ايران بفهمد پشت صحنه آشوب ها و ناآرامي ها چيست. دشمنان انقلاب تصور مي کنند که با حمايت از ناآرامي هاي درون ايران مي توانند موجب تقويت اين ناآرامي ها شوند اما ملت ايران از اين گونه تحرکات بيزاري دارد و در سال ۸۸ به خوبي مشاهده کرديم که وقتي يک جرياني بحران آفريني کرد و نظم و امنيت کشور را برهم زد، خروش ملت در ۹ دي ۸۸ همه توطئه ها را از بين برد. امروز هم به همين شکل است و قطعا توده هاي مردم حرکت کساني که مشکل اقتصادي دارند را از اغتشاشگران جدا مي دانند.

مشاور نماينده ولي فقيه در سپاه درپايان گفت: ملت ايران بسيار باهوش و بصيرت هستند و به خوبي توطئه دشمنان و نيات اغتشاشگران را مي دانند پس آنها را منزوي و نياتشان را با شکست مواجه مي کنند.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن