آخرین اخبار
کد مطلب: 168519
استاندار چهارمحال وبختياري:
انتقاد استاندار چهارمحال و بختياري از عملکرد بانک هاي استان/ جذب 4.6 درصد تسهيلات در شان استان نيست
تاریخ انتشار : 1396/10/11 09:16:16
نمایش : 133
استاندار چهارمحال و بختياري گفت: تاکنون 4.6 درصد اين تسهيلات از محل طرح رونق توليد جذب شده که عملکردي بسيار ضعيف است و اين در شأن چهارمحال و بختياري نيست.
به گزارش بام ايران خبر؛ اقبال عباسي  استاندار چهارمحال و بختياري در دويست و بيست و پنجمين ستاد تسهيل و رفع موانع توليد چهارمحال و بختياري تأکيد کرد: سهم تخصيصي استان از محل تسهيلات سرمايه در گردش و طرح هاي نيمه تمام هفت هزار و 400 ميليارد ريال و از محل نوسازي صنايع و معادن دو هزار و 600 ميليارد ريال بوده است.

عباسي تصريح کرد: ميانگين کشوري جذب اين تسهيلات در بخش سرمايه در گردش سطح ملي همزمان با 9 ماهه امسال 13 درصد بوده که عملکرد چهارمحال و بختياري يک سوم ميانگين کشوري برابر 4.01 درصد است.
 
وي بيان داشت: تسهيلات سرمايه گذاري کشور در اين مدت به طور ميانگين 26.5 درصد و در چهارمحال و بختياري يک دوم اين رقم يعني 13.7 درصد پرداخت شد.
 
استاندار چهارمحال و بختياري اضافه کرد: از ابتداي امسال تاکنون 393 پرونده با نياز تسهيلاتي دو هزار و 93 ميليارد ريال به بانک هاي استان معرفي شده است.
 
وي عنوان داشت: از اين تعداد تاکنون تنها 341 ميليارد ريال براي 86 پرونده پرداخت گرديده است.
 
عباسي اظهار کرد: همين عملکرد ضعيف يکي از مهمترين علت هاي نرخ بالاي بيکاري چهارمحال و بختياري محسوب مي شود.
 
وي ادامه داد: براي رفع اين مشکل بايد کميته و يا کارگروهي کارشناسي از نمايندگان بانک، صنعت معدن و تجارت، مديرکل هماهنگي امور اقتصادي استانداري، جهاد کشاورزي، اتاق بازرگاني صنايع معادن و کشاورزي به نمايندگي از بخش خصوصي و سازمان برنامه بودجه چهارمحال و بختياري تشکيل شود.
 
استاندار چهارمحال و بختياري بيان کرد: اين کميته و يا کارگروه کارشناسي بايد تا 10 روز آينده نسبت به بررسي تمامي پرونده هاي موجود در بانک هاي عامل استان و تعيين تکليف آن ها اقدام کند.
 
وي يادآور شد: پس از تعيين تکليف آن دسته از پرونده هايي که قابليت جذب تسهيلات را ندارند حذف و پرونده هاي جديد جايگزين و معرفي شود.
 
عباسي عنوان کرد: در صورت عزم جدي 10 نفر در چهارمحال و بختياري از جمله استاندار، مشکلات بيکاري اين استان رفع مي شود.
 
وي اظهار داشت: مسئوليت اين 10 نفر در استان از 120 عضور شوراي اداري استان بالاتر و سنگين تر است.
 
گفتني است، در اين نشست مقرر شد تا بانک هاي عامل چهارمحال و بختياري گزارش پرداخت تسهيلات حوزه سرمايه گذاري در استان را هر دو هفته يک بار در ستاد تسهيل و رفع موانع توليد اين استان ارائه کنند.
 
در اين نشست مشکلات تقسيط بدهي، تامين زيرساخت، ماليات، حق بيمه، پرداخت تسهيلات سرمايه ثابت و سرمايه در گردش، استمهال وام و کاهش نرخ بالاي آب بهاي واحد هاي توليد آب معدني مربوط به 6 واحد توليدي چهارمحال و بختياري بررسي و راهکارهاي کارشناسي براي رفع آن ارائه شد.

انتهاي پيام/530ب
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن