آخرین اخبار
کد مطلب: 168515
راه‌اندازي۶۰۰۰يونيت دندانپزشکي با تعرفه ۵۰ درصد کمتر از بخش خصوصي
تاریخ انتشار : 1396/10/10 10:39:55
نمایش : 238
وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشکي از فعال شدن ۶۰۰۰ يونيت دندانپزشکي با تعرفه ۵۰ درصد کمتر از بخش خصوصي تا نيمه اول سال ۹۷‌ در کشور خبر داد.

به گزارش بام ايران خبر به نقل از  خبرنگار مهر، دکتر سيد حسن قاضي‌زاده هاشمي صبح روز يکشنبه در نشست سراسري رؤسا و کارشناسان امور دندانپزشکي دانشگاه‌هاي علوم پزشکي کشور گفت: مهمترين برنامه وزارت بهداشت در حوزه دندانپزشکي، پيشگيري و مراقبت از دندان‌ها است.

وي با بيان اين مطلب که يک بخش از کار پيشگيري و مراقبت، مربوط به مردم است، تأکيد کرد: ما توصيه‌هاي لازم را ارائه کرده‌ايم، اما متاسفانه بخش زيادي از مردم به اين توصيه‌ها کم‌توجه هستند که باعث مي‌شود هزينه‌هاي زيادي روي دست آنها بماند.

وزير بهداشت از ارائه خدمات پيشگيري به هشت ميليون دانش‌آموز در کشور خبر داد و گفت: در قالب برنامه سلامت دهان و دندان، بيش از ۴۰ ميليون خدمت به دانش‌آموزان زير ۱۴ سال در کشور ارائه داده‌ايم.

هاشمي با اشاره به خدمات بيمه‌ها در بخش دندانپزشکي اظهار داشت: بايد بگويم که بيمه‌ها نيز خدمات ناقابلي در حوزه دندانپزشکي ارائه داده‌اند.

وي در عين حال از راه‌اندازي ۳۰۰۰ يونيت دندانپزشکي براي فعاليت در ساعت‌هاي ظهر به بعد تا پايان شب با تعرفه ۵۰ درصد کمتر از بخش خصوصي در شهرها خبر داد و افزود: در روستاها نيز ۳۰۰۰ يونيت دندانپزشکي پيش‌بيني شده که راه‌اندازي شود و اميدواريم با راه‌اندازي اين ۶۰۰۰ يونيت، تا نيمه اول سال ۹۷ بتوانيم خدمات قابل توجهي به مردم ارائه دهيم.

وزير بهداشت با اشاره به فعاليت ۸۰ کلينيک سيار دندانپزشکي گفت: اين کلينيک‌ها در طول روز و مناطق حاشيه شهرها، خدمات رايگان به مردم ارائه مي‌کنند که برنامه ما، توسعه اين کلينيک‌ها خواهد بود.

وي در مورد فعاليت دندانپزشکان تجربي نيز گفت: اگر اين دندانپزشکان از وزارت بهداشت مجوز داشته باشند، مي‌توانند به فعاليت خود ادامه دهند.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن