آخرین اخبار
کد مطلب: 168502
حسن زاده: استرس در استقلال جاي خود را به اعتماد به نفس داد
تاریخ انتشار : 1396/10/06 10:25:18
نمایش : 184
عضو کميته فني استقلال گفت: استرس در تيم استقلال از بين رفته و به جاي آن اعتماد به نفس به اين تيم بازگشته است و به نظر من برگ برنده تيم همين اعتماد به نفس است.

به گزارش بام ايران خبر به نقل از  خبرنگار مهر، کميته فني باشگاه استقلال اخيرا دستخوش يکسري تغييرات شده و دو بازيکن پيشين استقلال به اين کميته اضافه شدند. رضا حسن زاده يکي از اعضاي جديد اين کميته در گفتگو با خبرنگار مهر به برخي سئوالات مطرح در خصوص شرايط اين روزهاي تيم پاسخ داد.

خبرگزاري مهر: آقاي حسن زاده کارتان را رسما با کميته فني آغاز کرديد؟

- رضا حسن زاده: آقاي قراب با من تماس گرفتند و موضوع را گفتند و قرار شد براي جلسات فني ايشان هماهنگ کنند. هنوز هيچ اتفاق ديگري نيفتاده و من در جلسه‌اي شرکت نکردم. هنوز درست نمي‌دانم شرح وظيفه اعضاي کميته فني چيست. در حال حاضر هم تهران نيستم و به محض بازگشت به تهران سعي مي‌کنم ديداري با آقاي قراب داشته باشم و توجيه شوم.

* بازي استقلال و صنعت نفت را چطور ارزيابي مي‌کنيد؟

- وقتي يک تيم ۴ گل در يک بازي مي‌زند معلوم است که برنامه در اين تيم وجود دارد. اين اولين پيروزي پر گل استقلال نبود و خوشبختانه اين پيروزي‌ها پشت سر هم به دست آمده و اين نشان مي‌دهد که اين نتايج شانسي و اتفاقي نيست و بر مبناي برنامه به دست مي‌آيد.

* استقلال چه تغييري نسبت به قبل کرده است؟

- عمده تغييري که در اين تيم رويت مي‌شود از بين رفتن استرس و بازگشت اعتماد به نفس به اين تيم است. الان شرايط طوري است که اگر استقلال بر فرض نيمه اول را هم بدون گل به رختکن برود آنقدر اعتماد به نفس در بازيکنان اين تيم هست که بتوانند در نيمه دوم به راحتي و بدون استرس بازي کنند. من بازي با سپاهان را نقطه عطف تيم استقلال در اين فصل مي‌دانم.

* چرا آن بازي؟

- چون دقيقا همان مسابقه اي بود که اعتماد به نفس را در تيم ايجاد کرد و شخصيت پيروزي را به تيم تزريق کرد. الان تيم استقلال و بازيکنان آن شخصيت پيروزي پيدا کرده اند.

* استقلال بعد از چند بازي خانگي که منجر به پيروزي شد بايد خارج از خانه به ديدار استقلال خوزستان برود. فکر مي‌کنيد بازي کردن خارج از خانه مشکلي براي آبي پوشان ايجاد نمي‌کند؟

- دقيقا به دليل همان از بين رفتن استرس الان ديگر بازي خانگي و خارج از خانه براي تيم فرقي نمي‌کند. حتي شايد بعضي اوقات بازي‌هاي خارج از خانه راحت تر از بازي‌هاي خانگي هم باشند. من به بازي هفته هفدهم دلم روشن است و اميدوارم که روند پيروزي‌هاي تيم ادامه داشته باشد و از اين ميدان هم دست پر بيرون بيايند.

* فاصله امتيازي استقلال با صدر جدول زياد است. اين فاصله تا پايان فصل جبران شدني است؟

- کار نشد ندارد و در فوتبال هيچ چيز غير ممکن نيست. ما اميدواريم بتوانيم اين فاصله را جبران کنيم. 

* الان صحبت از جام حذفي است و  باتوجه به رسيدن استقلال به مرحله نيمه نهايي اميدواري براي قهرماني در اين جام زياد شده. نظر شما در اين باره چيست؟

- تا جام قهرماني در مسابقات حذفي بالاي سر نرود نمي‌توان گفت تيمي قهرمان شده است. اسم دوم اين جام «جام شگفتي ها» است و اين نشان مي‌دهد که اين جام تا آخرين لحظه آبستن حوادث است و هر آن ممکن است يک شگفتي در آن رقم بخورد. ضمن اين که شايد راه ما تا رسيدن به اين مرحله کمي هموار بوده، اما فکر مي‌کنيد بازي کردن با تيم صنعت نفت آن هم در آبادان براي رسيدن به فينال کار ساده ايست؟ به نتيجه بازي ما در ليگ و ۴ گلي که اينجا زديم نگاه نکنيد. شرايط آن بازي قطعا با اين بازي متفاوت است. آن بازي را به هيچ وجه نمي‌توان دست کم گرفت.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن