آخرین اخبار
کد مطلب: 168500
معاون اداره کل مديريت بحران استان چهارمحال و بختياري:
آمادگي ۶۵ درصدي چهارمحال و بختياري براي مقابله با بحران/مقاوم سازي 43 هزار واحد مسکوني در استان
تاریخ انتشار : 1396/10/05 19:05:09
نمایش : 134
معاون اداره کل مديريت بحران استانداري چهارمحال و بختياري گفت: چهارمحال و بختياري در مواقع بحران با نقطه مطلوب بسيار فاصله دارد و ميزآن آمادگي آن 60 تا 65 درصد است.
خسرو کياني معاون اداره کل مديريت بحران استانداري چهار محال و بختياري در گفتگو با خبرنگار بام ايران خبر؛  اظهار کرد: با توجه به شناخت گسل هاي استان و تعيين سطح خطر، متناسب با وضعيت، آمادگي ها در حال ارتقاء است.

وي با اشاره به اينکه ، هنوز چهارمحال و بختياري در مواقع بحران  با نقطه مطلوب فاصله دارد تصريح کرد:  ميزان آمادگي اين استان  در شرايط بحران 60 تا 65 درصد است.

کياني با بيان اينکه در زلزله استان ها به چهار گروه کم، متوسط، زياد و بسيار زياد تقسيم بندي مي شوند اذعان داشت :  چهارمحال و بختياري در گروه زياد قرار دارد.

وي با اذعان بر اينکه  آموزش هاي زلزله در 3 گروه ارائه مي شود عنوان کرد: آموزش هاي عمومي که مخاطبان آن مردم هستند و از طريق رسانه هاي گروهي مانند صدا و سيما، خبرگزاري ها، روزنامه ها، هفته نامه ها و نشريات و يا به صورت چهره به چهره ارائه مي شود

کياني ادامه داد: آموزش هاي تخصصي که جامعه هدف آن مهندسين، پيمانکاران، سازندگان، دستگاه هاي اجرايي و نيروي فني ماهر است.

وي به ديگر آموزش هاي زلزله اشاره و خاطر نشان کرد:  آموزش هاي مديريتي که مخاطب آن تمامي اعضاي شوراي هماهنگي مديريت بحران بوده و سالانه حداقل در يک دوره آموزش نحوه مقابله با حوادث را فرا مي گيرند و يا در مانورهاي فصلي و تمرين سالانه شرکت مي کنند.

کياني با بيان اينکه   شوراي هماهنگي مديريت بحران چهارمحال و بختياري داراي 14 کارگروه تخصصي است اذعان داشت:  متناسب با تهديد حوادث تعريف شده اند، از جمله کارگروه تخصصي مخاطرات زلزله و زمين لرزه

وي اظهار کرد: متناسب با نوع حادثه يک سري پارک هاي آموزشي در دستور کار براي ساخت وجود دارد که مکان هاي باز شهرها و کانون هاي جمعيتي شناسايي و امکانات زيرساختي شامل آب، برق، تلفن و غيره در ان پيش بيني شده است تا اسکان موقت و اضطراري به نيازمندان داده شود.

کياني افزود:  اين پارک ها قبل از حادثه کاربري آموزشي و حين حادثه کاربري خدمات رساني دارند.

ساخت سالن چند منظوره بحران در شهر هاي چهارمحال و بختياري در دستور کار قرار گرفته است

وي اذعان داشت: همچنين در هر کدام از شهرهاي چهارمحال و بختياري 1 سالن چند منظوره بحران در دستور کار براي ساخت است.

کياني در پاين خاطر نشان کرد: چهارمحال و بختياري 80 هزار واحد مسکوني نيازمند مقاوم سازي داشته که تاکنون 43 هزار واحد آن مقاوم سازي شده است.

انتهاي پيام/530ب
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن