آخرین اخبار
کد مطلب: 168487
با اتحاد نيروهاي محور مقاومت، قوي ترين ارتش منطقه شکل گرفته است
تاریخ انتشار : 1396/10/04 12:22:23
نمایش : 200
يکي از فرماندهان دوران دفاع مقدس گفت:يکي از کارهاي بزرگ در سوريه اتحاد نيروهاي مقاومت از کشورها و فرهنگ هاي متفاوت تحت فرماندهي ايران بود و اکنون قوي ترين نيروي نظامي در منطقه شکل گرفته است.

به گزارش بام ايران خبر ؛ سردار جعفر جهروتي در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به نابودي دولت گروهک تروريستي و تکفيري داعش و تحقق وعده سردار سليماني در اين خصوص، گفت: جمهوري اسلامي ايران با استفاده از تجربيات دوران دفاع مقدس و به کار گرفتن آنها در جبهه مقاومت توانست به اين پيروزي بزرگ دست پيدا کند. همان اخلاص، نورانيت و معنويتي که در رزمندگان دوران دفاع مقدس وجود داشت، در مدافعان حرم که در سوريه مشغول مبارزه با تکفيري ها هستند نيز وجود دارد.

وي افزود: اگر جمهوري اسلامي ايران پا به عرصه مبارزه با تروريسم و تکفيري ها نمي گذاشت قطعا خساراتي بسيار عظيم بر عراق و سوريه و لبنان وارد مي شد.

جهروتي با اشاره به حمايت قدرت هاي جهاني و کشورهاي مرتجع منطقه از پديده تروريسم در کشورهاي عراق و سوريه، يادآور شد: کساني که از داعش حمايت مي کردند، قدرت هايي بودند که از نظر تسليحاتي و ابزارهاي نظامي حرف اول را مي زدند و ابزارهاي فراواني را براي حمايت از داعش در اختيار داشتند. مانند عربستان که از گروه هاي تروريستي حمايت مالي تمام قد را به عمل آورد.

وي با اشاره به خاطره اي به نقل از سردار حسين همداني، گفت: در ابتداي آغاز درگيري ها در سوريه، در مقطعي بخش عظيمي از شهر دمشق به تصرف تروريست ها در آمده بود و بخش هاي کمي از شهر شامل کاخ رياست جمهوري و اطراف آن باقي مانده بود، که با تدابير انديشيده شده و تسليح نيروهاي مردمي، خطر سقوط دمشق بعنوان پايتخت سوريه ظرف ۷۲ ساعت رفع شد.

جهروتي با تاکيد بر اينکه داعش را نبايد ضعيف برشمرد، تصريح کرد: داعش آنقدر قوي است که مي تواند بسياري از ارتش هاي دنيا را زمين گير کند و همانطور که ديديم در عراق و سوريه مشکلات عديده اي را براي ارتش اين کشورها به وجود آوردند، چراکه با ارتش هاي کلاسيک نمي توان گروه هاي تروريستي مانند داعش را شکست داد.

وي افزود: زماني که سردار سليماني با تدابير رهبر معظم انقلاب پا به ميدان گذاشت، توانستيم شکل اين کار را عوض کنيم و زاويه فتنه اي که در عراق و سوريه در حال پيشروي بود را عوض نماييم.

جهروتي با اشاره به حمايت کشورهاي غربي از داعش، خاطرنشان کرد: اگر بخواهيم با نگاه ابزاري بررسي کنيم در خواهيم يافت که امکانات ما در برابر داعشي که حمايت آمريکا، رژيم صهيونيستي، عربستان سعودي و کشورهاي عربي را به همراه داشت بسيار محدود بود؛ اما در نتيجه پيروزي حاصل شد و در مواردي هم ديديم که داعش که دست پرورده همين کشورها بود به خود آنها هم آسيب رساند.

وي حضور جمهوري اسلامي در کشورهاي عراق، سوريه و لبنان را پشتوانه بزرگي براي گروه هاي مقاومت برشمرد و اظهار داشت: يکي از کارهاي بزرگ جمهوري اسلامي در سوريه، اتحاد نيروهاي مقاومت از کشورهاي مختلف منطقه با فرهنگ هاي متفاوت تحت فرماندهي جمهوري اسلامي ايران بود و امروز با تجربه به دست آمده توسط ارتش کشورهاي عراق و سوريه و گروه هاي مقاومت در اين کشورها، قوي ترين نيروي نظامي در منطقه شکل گرفته است.

جهروتي در پايان گفت: يکي از دلايلي که باعث شده تا غربي ها و کشورهاي مرتجع منطقه از برقراري امنيت در غرب آسيا و نابودي داعش استقبال نکنند اين است که برقراري امنيت در اين منطقه موجب خواهد شد تا نگاه ها به سمت رژيم صهيونيستي برود و امنيت اين رژيم جعلي به خطر بيافتد.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن