آخرین اخبار
کد مطلب: 168484
کرواسي در انتظار سال خوش گردشگري/تامين نيازهاي سرمايه‌گذاران
تاریخ انتشار : 1396/10/03 12:21:48
نمایش : 230
در حالي که گزارش اخير فايننشال تايمز از کرواسي به عنوان يکي از بهترين مناطق دنيا براي سرمايه‌گذاري در امر گردشگري نام برد، اين کشور ارزيابي خود را از سال ۲۰۱۸ اعلام کرد.

به گزارش بام ايران خبر به نقل از  خبرگزاري مهر به نقل از توتال کرواسي نيوز، در نسخه اوليه گزارش آينده توريستي جهاني که از سوي فايننشال تايمز منتشر شد کرواسي در رديف هفتمين نقطه جهان براي سرمايه‌گذاري توريستي جاي گرفت.

اين گزارش ۴۳ نقطه جهان را به عنوان مناطق مستعد گردشگري براي سرمايه‌گذاري معرفي کرد و کرواسي با دريافت جايزه منتخب سردبيري، به عنوان يکي از نقاط بسيار مناسب براي توسعه گردشگري خوانده شد.

پيش‌بيني مي‌شود گردشگري کرواسي در سال ۲۰۱۸ در زمينه سرمايه‌گذاري با رشد بيش از ۱۵ درصدي نسبت به سال ۲۰۱۷ روبه رو شود که ۴۰ درصد بيشتر از سال ۲۰۱۶ است.

در اين زمينه وزير گردشگري کرواسي گفت: سرمايه‌گذاري در کرواسي فقط قايل به جذب توريست نيست بلکه در نظر گرفتن مکان‌هايي براي سرمايه‌گذاري علاقه‌مندان و جذب آنها نيز مد نظر است.

پيش‌بيني شده رقمي معادل ۹۴۰ ميليون يورو سرمايه‌گذاري در سال ۲۰۱۸ در صنعت گردشگري توريسم کرواسي انجام شود. از سوي کمپاني‌هاي خصوصي حدود ۶۲۸ ميليون يورو و از سوي بخش دولتي نيز حدود ۳۱۱ ميليون يورو در شهرها و مکان‌هاي مستعد، سرمايه‌گذاري خواهد شد.

سرمايه‌گذاري در اين بخش در سال ۲۰۱۷ برابر ۸۱۷ ميليون يورو و سال ۲۰۱۶ برابر ۶۷۶ ميليون يورو بود.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن