آخرین اخبار
کد مطلب: 168458
سال آينده سال اشتغال جوانان است/ سياست مهار تورم دنبال مي شود
تاریخ انتشار : 1396/09/29 13:10:02
نمایش : 161
سخنگوي هيئت دولت با بيان اينکه سال آينده سال اشتغال جوانان است، گفت: البته دولت سياست مهار تورم را دنبال خواهد کرد.

به گزارش بام ايران خبر به نقل از خبرنگار مهر محمد باقر نوبخت در حاشيه جلسه هيئت دولت در جمع خبرنگاران با بيان اينکه سياست عمومي بودجه اهدافي را بايد براي سال مالي آتي دنبال کند، گفت: آنچه در سال آينده دنبال مي شود مهار تورم، اشتغال، توليد و کاهش فقر مطلق است. در بودجه سال آينده مصمم هستيم تا براي حمايت از واحدهاي توليدي ۷۵ هزار ميليارد تومان بودجه اختصاص دهيم.

وي افزود: سال آينده تصميم داريم سال اشتغال جوانان باشد، البته دولت سياست مهار تورم را دنبال خواهد کرد.

نوبخت با بيان اينکه در سالهاي قبل از دو مسير موضوع اشتغال و توليد دنبال شد، گفت: يکي از مسير تسهيلات غير دولتي براي واحدهاي توليدي معادل ۱۷ هزار و ۹۰۰ ميليارد تومان و مسير ديگر اعطاي تسهيلات دولتي معادل ۴۲ هزار ميليارد تومان اعتبارات دولتي به طرح هاي دولتي اختصاص يافت.

وي افزود: براي سال آينده مصمم هستيم حجم تسهيلات مربوط به بخش توليد و اشتغال را به ۷۵ هزار ميليارد تومان افزايش دهيم که بخش کوچکي از آن يعني ۱۷ هزار ميليارد تومان از اصلاح قيمت حامل هاي انرژي خواهد بود و بقيه آن از منابع ديگر تامين خواهد شد.

سخنگوي دولت تاکيد کرد: دولت تحت هيچ شرايطي آماده نيست که کالايي را گران کند اما بايد اين اعتماد به دولت باشد که براي تحقق وعده ها و افزايش اشتغال اين اقدامات را انجام دهد.

وي گفت: دولت ريالي از درآمدهاي حاصل از يارانه ها را به خزانه واريز نخواهد کرد و آن را به جامعه بر مي گرداند و به نيازمندان خواهد پرداخت. در پرداخت يارانه ها سال آينده  شيوه به سمت عدالت تغيير خواهد کرد و يارانه به نيازمندان پرداخت خواهد شد.

نوبخت با اشاره به اظهارات دادستاني کل کشور در خصوص مبارزه با قاچاق، با بيان اينکه دادستان کل کشور در اين خصوص بايد اقدام عملي انجام دهند، خاطرنشان کرد: ايشان گفتند وقتي مي بينيم کساني که بايد در مبارزه با قاچاق موثر باشند خود و يا فرزندانشان در اين موضوع سهم دارند؛ بايد بگوييم ما هم چنين انتظاري داريم که به جاي گفتن اين حرف حتي يک لحظه به خاطيان امان ندهند.

وي در پايان گفت: درباره اين اتهامي که به همه روا شد بروند به سمت برخورد با کساني که تخلف مي کنند.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن