آخرین اخبار
کد مطلب: 168451
رژيم غذايي سالم موجب افزايش اعتماد به نفس کودکان مي شود
تاریخ انتشار : 1396/09/27 12:53:06
نمایش : 304
محققان دريافتند بين رژيم غذايي سالم و سلامت روان در کودکان ارتباط وجود دارد.

به گزارش بام ايران خبر به نقل از  خبرنگار مهر، نتايج مطالعه محققان دانشگاه گوتنبرگ سوئد نشان مي دهد کودکاني که داراي رژيم غذايي سالم حاوي ميوه و سبزيجات هستند و مصرف محدود قندهاي تصفيه شده و چربي را دارند، داراي اعتماد به نفس بهتري هستند.

يافته ها نشان مي دهد سلامت بهتر با ميزان مصرف ميوه و سبزيجات، قند و چربي مرتبط است.

همچنين مصرف ۲ تا ۳ وعده ماهي در هفته با اعتمادبه نفس بهتر و عدم مشکل هيجاني با دوستان و همسن و سالان مرتبط است.

لوئيز آرويدسون، سرپرست تيم تحقيق، در اين باره مي گويد: «ما دريافتيم در نوجوانان، بين پيروي از رژيم غذايي سالم و سلامت رواني بهتر ارتباط وجود دارد که شامل مشکلات هيجاني و احساسي کمتر، روابط بهتر با ساير کودکان و اعتمادبه نفس بيشتر است.»

در اين مطالعه، تيم تحقيق ۷۶۷۵ کودک ۲ تا ۹ سال را در کشورهاي اروپايي بلژيک، قبرس، استوني، آلمان، مجارستان، ايتاليا، اسپانيا و سوئد بررسي کردند.

به کودکان براساس دستورالعمل رژيم غذايي شان که مبتني بر ۵ معيار بود امتياز داده شد: محدوديت مصرف قند، محدوديت مصرف چربي، اولويت مصرف غلات کامل بر غلات تصفيه شده، خوردن ۴۰۰ تا ۵۰۰ گرم ميوه و سبزيجات در روز، و خوردن ۲ تا ۳ وعده ماهي در هفته.

محققان دريافتند هر چقدر امتياز کودکان براساس اين رژيم غذايي بالاتر بود اعتمادبه نفس بهتري داشتند و مشکلات رفتاري و هيجاني شان با دوستان شان کمتر بود.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن