آخرین اخبار
کد مطلب: 168449
رژيم صهيونيستي «بروکراسي شر» در منطقه است
تاریخ انتشار : 1396/09/27 12:44:48
نمایش : 293
رئيس مجلس شوراي اسلامي با اعلام اينکه حقيقت رژيم صهيونيستي بروکراسي شر در منطقه است، گفت: اگر امروز اقدامات عملي نکنيم در سال هاي بعد پشيمان مي شويم.

به گزارش بام ايران خبر به نقل از خبرنگار مهر، علي لاريجاني رئيس مجلس شوراي اسلامي پيش از ظهر امروز در نشست اضطراري کميته فلسطين اتحاديه مجالس کشورهاي اسلامي در تهران، با بيان اينکه اين کميته در شرايط فعلي که اتفاقات مهمي درباره فلسطين در حال رقم خوردن است، وظايف مهمي بر عهده دارد، اظهار داشت: اميدوارم در اين نشست مباحث جدي در خصوص مقابله با چنين اقداماتي مطرح و انديشيده شود.

وي ادامه داد: سوال مهمي که وجود دارد اين است که چرا آمريکا در چنين مقطعي اقدام به انتقال سفارتش از تل آويو به قدس کرده است؟ و آيا اين يک امر اتفاقي و سليقه اي است يا برنامه جديدي براي فلسطين و کشورهاي اسلامي است؟

رئيس مجلس افزود: در اين رابطه بايد به تحولات چند سال اخير کشورهاي اسلامي پرداخت.

لاريجاني گفت: در سال هاي اخير شاهد خيزش هايي در کشورهاي اسلامي بوديم که بر اساس آن، مردم اين کشورها خواسته هايي داشتند که به طور طبيعي براي همه کشورها مطرح بود و بايد در مسير روشني به آنها جواب داده شود.

وي تصريح کرد: با توجه به ايجاد چنين بستري در کشورهاي اسلامي، صهيونيست ها و آمريکايي ها تلاش کردند تا با بهره گيري از بستر مطالبات طبيعي مردم، براي آشفته سازي سياسي کشورهاي اسلامي بهره بگيرند.

رئيس مجلس شوراي اسلامي ادامه داد: آنها اين مسير را در عراق و سوريه، مصر، تونس، ليبي و برخي کشورهاي ديگر دنبال کردند و ماجراي سوريه هم شش سال است ادامه يافته، در ابتداي ماجراي سوريه آمريکايي ها مي گفتند که اين گروه ها مردم سوريه هستند که خواسته هاي دموکراتيک دارند؛ به فرض صحت اين ادعا، چرا اين جريان را وارد عراق کردند؟ مگر عراق دموکراتيک نبود!؟

لاريجاني تاکيد کرد: قصد آنها آشفته سازي سياسي در منطقه بود تا انرژي کشورهاي اسلامي را مستهلک کنند و در پرتو آن رژيم صهيونيستي کار خود را دنبال کند.

وي با بيان اينکه آمريکايي با انتقال پايتخت رژيم صهيونيستي به قدس به دنبال تغيير ماهيت فلسطين و به فراموشي کشاندن کشورهاي اسلامي هستند، تاکيد کرد: آنها مي خواهند شرايط را در کشورهاي اسلامي به گونه اي طراحي کنند که خودشان از موضوع فلسطين بگذرند؛ اگر آنها موفق شوند اين شروع برنامه هاي ديگر خواهد بود.

رئيس مجلس با بيان اينکه حقيقت رِژيم صهيونيستي نوعي «بروکراسي شر» در منطقه است، تصريح کرد: ماجرا فقط انتقال پايتخت نيست؛ اين شروع اقدامات جديد است به همين دليل بايد توجه داشت که سرنوشت فلسطين با سرنوشت همه کشورهاي اسلامي عجين است و همه بايد احساس مسئوليت کنيم.

 

اگر امروز اقدام عملي نکنيم در سال هاي بعد پشيمان مي شويم

لاريجاني اظهار داشت: با توجه به اين شرايط کميته فلسطين اتحاديه بين المجالس کشورهاي اسلامي  بايد با يک تحليل واقع بينانه اين مسائل را رصد کند.

وي خاطرنشان کرد: برخي کشورهاي اسلامي روابط سياسي و اقتصادي با رژيم صهيونيستي دارند؛ حداقل کاري که با غيرت اسلامي و عربي سازگار است اين است که اين روابط را به تعليق درآورند.

رئيس مجلس شوراي اسلامي با تاکيد بر اينکه اگر اقدامات عملي نکنيم در سال هاي بعد پشيمان مي شويم، گفت: خيلي ها به اين نشست اميد دارند؛ پارلمان ها قدرت بسياري در بين مردم دارند و من هم اميدوارم اين نشست متناسب با اتفاقي که افتاده، تصميمات مناسبي اتخاذ کند.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن