آخرین اخبار
کد مطلب: 168440
صداي گلايه هاي زلزله زدگان بيخ گوش وزير/ فقط او را مي بينند
تاریخ انتشار : 1396/09/25 11:17:22
نمایش : 234
چهارمين سفر وزير بهداشت به منطقه سرپل ذهاب براي کلنگ زني احداث خانه هاي بهداشت، باعث شد تا مردم زلزله زده اين منطقه، گلايه ها و اعتراضات خود از کمبودها را به گوش او برسانند.

به گزارش بام ايران خبر به نقل از  خبرنگار مهر، وزير بهداشت چهارشنبه گذشته به همراه تعدادي از خيرين براي کلنگ زني خانه هاي بهداشت و مراکز جامع سلامت به کرمانشاه سفر کرده بود، وقتي که در مراسم نمادين کلنگ زني يکي از خانه هاي بهداشت در سرپل ذهاب حضور يافت با صداي اعتراض و گلايه هاي مردم از کمبود حداقل امکانات زندگي مواجه شد.

روستاي مشکنار اولين مقصد وزير

وزير بهداشت و تيم همراه او به محض ورود به فرودگاه کرمانشاه، با ۴ دستگاه اتوبوس عازم اولين مقصد سفر يک روزه مي شوند. روستاي مشکنار در سرپل ذهاب، اولين مکاني بود که وزير و هيات همراه در آنجا توقف کردند.

مردم به محض ديدن وزير، خودشان را به او رساندند.

وقتي مراسم کلنگ زني خانه بهداشت در اين روستا در حال انجام بود، يکي دو نفر از اهالي در گوشه و کنار محل مراسم، لب به اعتراض و گلايه گشودند.

آنها مي گفتند که مسئولين مي آيند و مي روند، اما هيچ اتفاقي نمي افتد.

مرد ميانسال با خطاب قرار دادن نماينده خودشان در مجلس، مي گفت که هيچ کاري براي ما نکرده اند. نه از کانکس خبري هست، نه از ساختن خانه هاي ما.

يکي ديگر، از نبود امکانات بهداشتي مثل حمام و دستشويي گلايه داشت و مي گفت که در اين شرايط زندگي کردن خيلي دشوار است.

در همين حال که صداي يکي از مردان حاضر در مراسم بلندتر شد، يکي از مقامات محلي آمد کنارش و گفت که داد نزن.

شرايط واقعا دشوار است. سرماي زمستان در اين مناطق هنوز شروع نشده است. مردم در چادرها نمي توانند حداقل امکانات گرمايشي را داشته باشند چون مي ترسند خطري جان آنها را تهديد کند.

وزير بهداشت که متوجه گلايه هاي مردم شده بود، با چهره اي مصمم به آنها اميد مي داد. اما او نمي تواند همه انتظارات مردم زلزله زده را برآورده سازد. چون خوب مي داند مشکلات خيلي فراتر از امکانات يک وزارتخانه است.

او فقط به مردم سرپل ذهاب قول داد که خانه هاي بهداشت در کمتر از يک سال آينده به بهره برداري برسد. اما مي داند که انتظارات و توقعات مردم زلزله زده فراتر از خانه هاي بهداشت است.

در همين حال، فرهاد تجري يکي از نمايندگان مردم استان کرمانشاه، وزير بهداشت را تنها وزير دولت معرفي مي کند که از همان روز اول زلزله به همراه مديران وزارتخانه اش، با مردم همراه شده اند و به وعده هايي که داده اند، عمل کرده اند.

اين نماينده مجلس در همان روستاي مشکنار گفت که وزير بهداشت دو هفته قبل قول داده بود که خيرين را براي احداث خانه هاي بهداشت به اين استان بياورد و آورد.

روستاي قره بلاغ مقصد بعدي وزير

وزير و هيات همراه روانه روستاي قره بلاغ اعظم مي شوند. قرار است آنجا هم مراسم کلنگ زني احداث يک مرکز جامع سلامت برگزار شود.

اينجا وضعيت خيلي وخيم تر از روستاي مشکنار است. بطوريکه همه با ديدن وزير به سوي او هجوم مي آورند و گلايه هاي خودشان از کمبودها را مطرح مي کنند. اما مگر وزير بهداشت چقدر مي تواند قول بدهد. او که مسئول ساخت مسکن و حمام و... نيست. اما مردم او را مي بينند و لاجرم احساس مي کنند که بايد حرف هاي خودشان را با او مطرح کنند.

صداي مرد جوان بالا مي رود و کسي جلودارش نيست. بلند بلند فرياد مي زند که چرا فقط مي آييد اينجا و بعد مي رويد. چرا کسي به فکر ما نيست.

دو سه نفري از مسئولين و اطرافيان تيم همراه وزير به سراغش مي آيند و او را آرام مي کنند. اما او راضي نمي شود و مي گويد مي خواهم با وزير حرف بزنم.

مراسم کلنگ زني که تمام مي شود وزير با آن مرد همراه مي شود و او نيز وزير را به سمت ساختماني مي برد که تخريب شده است.

به غير از او، چند نفر ديگري نيز گلايه هاي خود را بلند بلند فرياد مي زنند. عکاسان مشغول گرفتن عکس هستند و اين مسئله آنها را بيشتر اذيت مي کند. چون مي گويند که عکس گرفتن دردي را دوا نمي کند.

راست مي گويند، ما بر مي گرديم و آنها مي مانند با کلي مشکلات و کمبودها براي حداقل زندگي در سرماي زمستان کرمانشاه.

وزير بهداشت در پايان اين سفر يک روزه، ضمن تقدير از خيرين براي ساخت خانه هاي بهداشت و مراکز جامع سلامت، اين قول را به مردم کرمانشاه داد که در کمترين زمان ممکن بتوانند از مراکز بهداشتي و درماني که قرار است احداث شود، استفاده کنند.

در همين حال، نمايندگان مردم استان کرمانشاه در مجلس نيز، ضمن قدرداني از تلاش هاي وزير بهداشت، ابراز اميدواري کردند بقيه دستگاه هاي دولتي نيز پاي کار باقي بمانند و مشکلات مردم را برطرف نمايند.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن