آخرین اخبار
کد مطلب: 168438
هيلي بدنبال تکرار نمايش «پاول» بود/ به آمريکا فشار متقابل بياوريم
تاریخ انتشار : 1396/09/25 11:09:43
نمایش : 236
رئيس کميته روابط خارجي مجلس، با بيان اينکه نيکي هيلي با اظهارات اخيرش بدنبال تکرار نمايش کالين پاول بود، گفت: بايد با پيگيري جنايات آمريکا در يمن و عراق و سوريه، به آنها فشار متقابل بياوريم.

به گزارش بام ايران خبر ؛ مرتضي صفاري نطنزي در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به اظهارات و ادعاهاي اخير نيکي هيلي سفير آمريکا در سازمان ملل درباره شليک موشک هاي ايراني توسط مبارزان يمني به عربستان، اظهارداشت: اين يک حرکت نمايشي بود که تصور مي کردند مانند سري قبل که کالين پاول وزير دفاع وقت آمريکا در موضوع جنگ عراق راه انداخت، اين بار هم مي توانند اين نمايش را به راه بيندازند.

وي تصريح کرد: با وجود تلاش آمريکايي ها، اما افکار عمومي آگاه تر از قبل شده و حتي دوستان نزديک آمريکا نيز اين ماجرا را نپذيرفتند و سخنگوي سازمان ملل نيز به طور ضمني اشاراتي داشت که اين ادعاها صحت ندارد.

رئيس کميته روابط خارجي مجلس شوراي اسلامي با اشاره به شکست آمريکائي ها در ماجراي داعش و عصبانيت رژيم آمريکا از اين مسئله گفت: آمريکائي ها به دنبال ضربه زدن به ايران هستند تا عصبانيتشان را از بين ببرند، لذا بايد هوشيار باشيم و با اقدام و موضع گيري به موقع، توطئه هاي آنها را خنثي کنيم.

صفاري خاطرنشان کرد: پس از ماجراي شکست داعش، مسائل ديگري مانند استعفاي سعدحريري و اتهام به ايران، انتقال سفارت آمريکا به قدس و اخيراً ادعا درباره موشک هاي ايران همگي حلقه هاي زنجيره تهديدهاي آمريکا هستند که نوک پيکان آن جمهوري اسلامي است.

عضو کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس تاکيد کرد: به همين دليل، بايد مراقب باشيم و در مقابل هر توطئه آنها، حرکت متناسب و متقابل را انجام دهيم.

وي با بيان اينکه آمريکائي ها بعد از اين حرکت تصنعي نيز دست بردار نخواهند بود، درباره ميزان احتمال تاثيرپذيري شوراي امنيت از اين ادعاي نمايشي آمريکا گفت: بعيد مي دانم که در شوراي امنيت فضايي براي اين ادعاها فراهم باشد، چرا که حتماً روسيه و چين مسئله را نخواهند پذيرفت و اروپايي ها هم ديگر چندان به اين مسائل باور ندارند.

صفاري خاطرنشان کرد: آنچه امروز در يمن اتفاق مي افتد و آنچه در سوريه و عراق گذشت، همان دستورالعمل آمريکايي ها بود و امروز شاهديم که بمباران مردم يمن با تسليحات آمريکائي صورت مي گيرد و سلاح هاي داعش نيز طبق اسناد موجود همگي از آمريکا و اروپا به دست آنها رسيده بود.

وي تاکيد کرد: در چنين شرايطي که آنها با وجود اين کارنامه چنين ادعاهايي را عليه ما مطرح مي کنند، ما هم بايد فشار متقابل بياوريم و جنايات آنها در منطقه به ويژه در يمن را در شوراي امنيت سازمان ملل و ديگر مجامع حقوقي بين المللي مطرح و دنبال کنيم.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن