آخرین اخبار
کد مطلب: 168432
يادداشت/ عليرضا سليمي
کنکور حريف ندارد!
تاریخ انتشار : 1396/09/23 10:44:05
نمایش : 756
قانون سنجش و پذيرش دانشجو بايد در مدت پنج سال اجرايي شود و بر اساس آن تاثير سوابق تحصيلي به 85 درصد برسد اين درحالي است که بر اساس اذعان مسئولان، اين رقم هم اکنون به 30 درصد رسيده است.

به گزارش بام ايران خبر به نقل از  شبکه اطلاع رساني راه دانا؛ «عليرضا سليمي» عضو کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس  در روزنامه «جام‌جم» نوشت:

امروزه گروه زيادي در کشور به دنبال سوءاستفاده از علاقه‌مندي جوانان به دانشگاه هستند و با برگزاري کلاس‌هاي آموزشي بي‌کيفيت و برگزاري آزمون باعث ايجاد مافياي عظيم مالي شده و جيب مردم را خالي مي‌کنند، بنابراين حذف کنکور مي‌تواند جلوي اين مافيا را بگيرد.

گردانندگان اين موسسات و آموزشگاه‌ها بخوبي مي‌دانند که حذف کنکور و اجراي قانون ‌به نفعشان نيست. اين درحالي است که اگر آنها به‌دنبال افزايش سطح علمي دانش‌آموزان هستند، مي‌توانند مطالب علمي مناسب ارائه دهند نه اين‌که صرفا آزمون‌هاي آزمايشي و کلاس‌هاي کنکور برگزار کنند.از سوي ديگر در حال حاضر تعداد قابل‌توجهي از صندلي‌ دانشگاه‌ها هم خالي است به اين مفهوم که کنکور کارايي گذشته را هم ندارد. اما برگزاري کنکور شرايطي را رقم زده که هنوز مي‌توان استرس و اضطراب طولاني مدت ناشي از آن را بين دانش‌آموزان و حتي خانواده‌ها مشاهده کرد.

لازم به يادآوري است که دامن زدن به اين اضطراب امري ناپسند بوده و تاثير منفي در جامعه دارد.اين درحالي است که بايد براي پرورش نسل آينده کشور برنامه‌هاي مناسبي داشت، زيرا اگر آنها که مديران آينده اين کشور هستند، بدرستي تربيت نشوند نمي‌توانند در حفظ ارزش‌هاي کشور تاثيرگذار باشند.حذف چنين دغدغه‌اي از زندگي دانش آموزان و خانواده‌هايشان،‌ حذف مافياي ‌کلاس‌هاي تقويتي و خالي بودن صندلي‌هاي دانشگاه از مجموع دلايلي است که موضوع حذف کنکور را ضروري نشان مي‌دهد.در کنار اين مجموعه دلايل، بايد عنوان کرد مجلس براي حذف کنکور قانون هم تصويب کرده و اين قانون به تائيد نهايي شوراي نگهبان رسيده و براي اجرا، ابلاغ هم شده، اما متاسفانه هنوز اين قانون اجرايي نشده است.

قانون سنجش و پذيرش دانشجو بايد در مدت پنج سال اجرايي شود و بر اساس آن تاثير سوابق تحصيلي به 85 درصد برسد اين درحالي است که بر اساس اذعان مسئولان، اين رقم هم اکنون به 30 درصد رسيده است.

وزارت آموزش و پرورش و وزارت علوم مسئول مستقيم اجراي ﻗﺎﻧﻮن حذف کنکور هستند. بر اين اساس آموزش و پرورش بايد با برگزاري آزمون‌هاي استاندارد به اجرايي شدن اين قانون کمک کند.‌

انتهاي پيام/

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن