آخرین اخبار
کد مطلب: 168428
حريفان استقلال در گروه مرگ هستند/ يک پيروزي ملاک پيشرفت نيست
تاریخ انتشار : 1396/09/22 13:33:49
نمایش : 260
مربي پيشين تيم فوتبال استقلال با بيان اينکه اين تيم از زمان حضور شفر پيشرفت فني نداشته است گفت: برخلاف برخي کارشناسان اعتقاد دارم حريفان استقلال در گروه مرگ هستند.

به گزارش بام ايران خبر ؛ ايمان عالمي در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به پيروزي استقلال مقابل سپاهان و شرايطي که اين تيم پس از حضور شفر داشته است گفت: روند بازي اين تيم از نظر فني تفاوت چنداني با گذشته نداشت و در يک جمله مي‌توان گفت در اين بازي فقط توپ‌هاي مان بهتر به گل تبديل شد.

* فراز و نشيب زياد
استقلال در نيم فصل اول فراز و نشيب زيادي داشت و هرگز در طول فصل يک روند مشخص را طي نکرد. در بعضي بازي‌ها بد و در بعضي بازي‌ها بهتر بود. لذا نمي‌توان اين پيروزي را ملاکي براي تغيير روند قرار داد و بايد تا آغاز نيم فصل دوم صبر کرد و ديد که آيا اين پيروزي‌ها تداوم خواهد داشت يا خير.

* اين تيم نيازمند تغييراتي است
پر واضح است که تيم براي نيم فصل دوم نياز به تغييراتي دارد. حتما شفر هم خودش اين موضوع را درک کرده و خوب مي‌داند بايد در تيمش کم و زيادي انجام دهد. بايد ديد چه بازيکناني از اين تيم جدا مي‌شوند و چه بازيکناني به چرخه اين تيم اضافه مي‌شوند. اين تغييرات مي‌تواند در روند تيم در نيم فصل دوم تاثيرگذار باشد.

* تغييري نسبت به گذشته نداشت
استقلال مقابل سپاهان نتيجه خيلي خوبي گرفت. اما تنها در بعد نتيجه گيري عملکرد اين تيم خوب بود. يکي از دلايل مهمش بي‌تجربگي دروازه‌بان حريف و ضعف مفرط اين تيم بود و يکي ديگر از عوامل ثبت اين نتيجه سوپرگل زودهنگامي بود که علي قرباني زد. 

* نقش پررنگ دروازه‌بانان دو تيم
دروازه‌بانان دو تيم در ثبت اين نتيجه خيلي موثر بودند. ضعف دروازه‌بان سپاهان و توانمندي حسيني دروازه‌بان استقلال. در روزي که دروازه‌بان سپاهان گل‌هايي خورد را که مي‌توانست نخورد، حسيني روز فوق العاده‌اي را سپري کرد و بارها ناجي دروازه‌اش شد. حسيني در حالي مانع از باز شدن دروازه تيمش شد که بعضا موقعيت‌هايي که سپاهاني روي دروازه استقلال خلق مي‌کردند به مراتب خطرناک تر از موقعيت‌هايي بود که روي دروازه سپاهان خلق شد و تبديل به گل شد.

شايد به جرات بتوان گفت اگر جاي دروازه‌بان‌هاي دو تيم عوض مي‌شد نتيجه‌اي کاملا برعکس در اين بازي رقم مي‌خورد. 

* حسيني مي‌تواند در جام جهاني بازي کند
تيم استقلال در اين فصل مهره‌هاي خيلي خوبي دارد که يکي از آنها سيد حسين حسيني است. دروازه‌بان جوان و شايسته آبي‌ها در اين فصل و فصل گذشته بارها شايستگي هايش را نشان دادکه آخرين آن همين بازي با سپاهان بود.

بعنوان مربي با حسيني کار کردم و به توانايي‌هايش اعتقاد کامل دارم. او به زودي دروازه‌بان شماره يک تيم ملي مي‌شود. وي اگر بدشانس نباشد مي‌تواند در روسيه براي تيم ملي ايران در جام جهاني بازي کند. خوشبختي استقلال اين است که دروازه‌بان جواني در اين سطح دارد.

* بدنسازي، نقطه عطف کار شفر در استقلال
گفتيم استقلال از نظر فني نسبت به ابتداي فصل تغييري نکرده است. اين را هم بگوييم که برخلاف مسائل فني، از نظر بدني شرايط اين تيم در زمان شفر کاملا تغيير کرده و خيلي بهتر شده است. 

اردوي کيش شرايط بدني اين تيم را متحول کرد و اين نشان مي‌دهد شفر از همه تجربياتش براي ارتقاي شرايط بدني آبي پوشان در کيش استفاده کرد.

* گروه مرگ براي استقلال معني ندارد
گروه بندي ليگ قهرمانان آسيا را ديدم و متاسف شدم از اين که مي‌گويند استقلال در گروه مرگ قرار گرفته است. اين گروه بايد براي استقلال گروه زندگي و براي ديگر تيم‌ها گروه مرگ باشد. اگر خاطرتان باشد خود ما در زمان مربيگري استقلال يکبار دقيقا با همين تيم ها همگروه شديم و در آن سال توانستيم مقتدرانه در اين گروه که الان تکرار شده سرگروه شويم. همان سال در آسيا به مقام چهارم رسيديم. عقيده دارم به جاي اين که بگوييم استقلال در گروه مرگ قرار گرفته است، تيم‌هاي الهلال و الريان و العين بايد بگويند چون با استقلال همگروه هستيم در گروه مرگ هستيم.

* استقلال محکوم به نتيجه گيري است
اين استقلال با اين مهره هاي خوبي که در اختيار دارد محکوم به نتيجه گيري است. هم در نيم فصل دوم و هم در ليگ قهرمانان آسيا. شفر اين فرصت را دارد تا تيم را کاملا با سليقه خودش ترميم کند و آنگاه است که بايد در نيم فصل دوم و در ليگ قهرمانان نتايج مطلوب و در خور شان نام استقلال بگيرد. بهرحال در نيم فصل دوم مسئوليت کامل همه نتايج چه خوب و چه بد با خود شفر است. 

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن