آخرین اخبار
کد مطلب: 168413
داورزني: از ۶۱ ميليارد پول گمشده در باشگاه پرسپوليس بي خبرم
تاریخ انتشار : 1396/09/20 12:53:25
نمایش : 262
معاون توسعه ورزش قهرماني وزارت ورزش از موضوع مفقود شدن ۶۱ ميليارد در باشگاه پرسپوليس اظهار بي اطلاعي کرد و گفت: سازمان بازرسي به اين موضوع ورود مي کند.

به گزارش بام ايران خبر به نقل از  خبرنگار مهر، محمدرضا داورزني معاون وزير ورزش و جوانان در پايان مجمع انتخاباتي فدراسيون کوهنوردي در جمع خبرنگاران در خصوص منابع پايدار ورزشي عنوان کرد: نگاه دولت به ورزش، نگاه حمايتي است. وزارت ورزش و جوانان دنبال  اين است که منابع پايدار داشته باشد. در طي ۲۰ سال گذشته نيز هميشه از منابعي که ساليانه بوده، بهره برده ايم اما اين منابع از بي ثباتي برخوردار بوده است.

وي ادامه داد: بحث ۰.۲۷ درصد در سال گذشته با همت دولت و مجلس اتفاق افتاد و در رويدادهاي مختلف مانند المپيک، کمک حال ورزش بوده و در حال حاضر در حال پيگيري اين موضوع هستيم تا با منابع پايدار از ورزش پشتيباني کنيم. چند هزار پروژه نيمه تمام در کشور است و حدود ۱۰ تا ۱۱ هزار ميليارد تومان براي اين پروژه ها، پول لازم است.

معاون وزير ورزش در خصوص حادثه اخير در اشتران کوه براي کوهنوردان اظهار داشت: جا دارد از مديريت بحران و هلال احمر و استانداري و مجموعه دوستاني که در اين اتفاق کمک کردند، تشکر کنم. با پيگيري هاي دکتر سلطاني فر و از طريق کمک هاي استانداري و ساير مسئولان و گروه هاي کوهنوردي سعي شد تا کوتاه ترين زمان به کمک حادثه ديدگان برويم. رکوردي از سرعت عمليات در اين حادثه ثبت شد که ۸ نفر از ۹ نفر پيدا شدند که جا دارد از همه کساني که از آغازين ساعات خبر حادثه وارد عمل شدند، تشکر کنم و به همه خانواده هاي داغدار حادثه تسليت مي گويم و آرزوي صبر براي آنها دارم. ان شاءالله در خصوص جلوگيري و پيشگيري اقدامات لازم انجام گيرد و هر نوع تصميمي براي کوهنوردي مديريت شود.

داورزني در پاسخ به سوال خبرنگار مهر در خصوص شرايط نابرابر کانديداها در انتخابات فدراسيون بوکس گفت: خيال بوکسي ها تخت باشد. مجمع انتخاباتي فدراسيوان را با رعايت کامل عدالت برگزار مي کنيم.

وي در خصوص برگزاري ۷ مجمع انتخاباتي هيات هاي استاني بوکس توسط سرپرست اين فدراسيون عنوان کرد: به هر حال هياتي که سرپرست دارد بايد تعيين تکليف شود. اين هماهنگي ها با ادارات کل استانها صورت مي گيرد. وظيفه ماست که اين موضوع را پيگيري کنيم و برگزاري مجمع نيز به معناي دخالت در آن نيست. طبق قانون اعضاي رأي دهنده در مجامع هيات هاي استاني از جمع بهترين ورزشکاران، مربيان و داوران انتخاب مي شوند و به هر حال حق استان است که رئيسشان مشخص شده و در مجمع انتخاباتي فدراسيون حضور داشته باشند.

داورزني در خصوص ۶۱ ميليارد گمشده در باشگاه پرسپوليس افزود: از اين موضوع بي خبرم. بهتر است از دوستان پرسپوليسي بپرسيد. سازمان بازرسي و دستگاه هاي نظارتي به اين مسئله ورود مي کنند و پيگير همه مسائل اعم از باشگاه ها، فدراسيون ها و ادارات کل ورزشي هستند.

معاون وزارت ورزش و جوانان همچنين در خصوص انتخابات تير و کمان عنوان کرد: قرار بود انتخابات در سال ۹۵ برگزار شود که به دليل تغييرات در اساسنامه به شجاعي رئيس فدراسيون گفتيم که اقدامات لازم را در خصوص اصلاح اساسنامه انجام دهد چون شجاعي ديروز به سمت معاونت اقتصادي اصفهان منصوب شده، طبق قانون دوشغله است و ما هم طبق روال قانوني فرآيند برگزاري انتخابات را در اسرع وقت فراهم مي کنيم.

وي در خصوص انتخابات کميته ملي المپيک و شايعه عدم برگزاري آن خاطرنشان کرد: هنوز ثبت نامي شروع نشده است. بايد اين موضوع را از کميته ملي المپيک پرسيد. ما دقيقاً متناسب با اينکه دوره چهارساله رياست بسياري از فدراسيون ها مهر و آبان به پايان رسيده بود، طبق برنامه سعي مي کنيم تا در اسرع وقت اين مجامع انتخاباتي را برگزار کنيم تا ثبات در فدراسيون ها اتفاق بيفتد.  طبق آخرين صحبت ها با آقاي هاشمي انتخابات در موعد مقرر برگزار مي شود.

داورزني در پاسخ به سوال خبرنگار مهر مبني بر اينکه آيا اخطاري از ديوان عدالت اداري در خصوص پرونده تيراندازي به وزارت ورزش و جوانان رسيده يا خير؟ و موضع وزارتخانه در اين خصوص چيست؟ گفت: دوستان در حوزه معاونت حقوقي در حال مذاکره با ديوان عدالت اداري هستند و مشکل حل مي شود.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن