آخرین اخبار
کد مطلب: 168412
آتش زدن تصوير پادشاه عربستان در فلسطين نشانه شکست سعودي هاست
تاریخ انتشار : 1396/09/20 12:48:07
نمایش : 254
جانشين فرمانده کل سپاه گفت: آتش زدن تصاوير پادشاهان سعودي و شعار عليه آنها در فلسطين پديده جديدي است که نشان مي دهد استراتژي هاي آنها در فلسطين، يمن، سوريه و لبنان شکست خورده است.

به گزارش بام ايران خبر به نقل از  خبرنگار مهر، سردار حسين سلامي جانشين فرمانده کل سپاه پاسداران در همايش قدرت هاي بزرگ و امنيت منطقه غرب آسيا، گفت: همه مي دانند برخي مناطق نقطه تغيير بوده اند و جنگ هاي بسيار بزرگي در اين مناطق رخ داده است.

وي ادامه داد: منطقه غرب آسيا نقطه استراتژيک و عامل تامين کننده امنيت رژيم صهيونيستي است و به همين دليل محل برخورد راهبردهاي قدرت هاي جهاني و منطقه اي است و شما مشاهده مي کنيد همه جنگ هاي چند سال اخير در اين منطقه رخ داده است.

سردار سلامي گفت: رژيم صهيونيستي که بخشي از هويت استعماري آمريکا است. جهان استکبار به دليل کوچک بودن راهبردي که انتخاب کرده اند، در پي تجزيه کشور هاي منطقه و تشکيل حکومت هاي ضعيف است و رژيم صهيونيستي منبع تنش در منطقه است.

سردار سلامي تصريح کرد: در راهبرد جمهوري اسلامي، اسرائيل ديگر تهديد نيست و حزب الله به عنوان بخشي از جبهه مقاومت دست برتر را در برابر  اين رژيم دارد و هر جنگ جديدي شکل بگيرد موجب تهديد بقاي رژيم صهيونيستي مي شود که اين مهم نشان دهنده افول قدرت آمريکا در حفظ بقاي رژيم صهيونيستي است.

وي با تاکيد بر اينکه در يک موازنه راهبري بين ايران و آمريکا دست برتر با انقلاب اسلامي ايران است افزود: مواجه با گروهاي تروريستي شش سال طول کشيد اما در اين مدت براي اولين بار آمريکا توان مداخله مستقيم نظامي پيدا نکرد، زيرا توان جنگ مستقيم را در جهان اسلام ندارد، پس جنگ نيابتي را پيش گرفت و با تمام توان از تروريست هاي تکفيري حمايت کرد اما همه اين توطئه ها به شکست آمريکا و پيروزي جبهه مقاومت انجاميد.

جانشين فرمانده کل سپاه با بيان اينکه بودجه نظامي آمريکا به اندازه تمام بودجه نظامي قدرت هاي بزرگ جهان است، گفت: اين قدرت نظامي نمي تواند پيروزي براي آمريکا در پي داشته باشد و همه اقدامات براي آنها نتيجه عکس دارد پس روشن شده که معادلات تغيير کرده است، نتيجه عملکرد آمريکا در غرب آسيا، تشکيل قدرت هاي مکمل براي نظام اسلامي در عراق، سوريه و لبنان شده که غير قابل شکست است.

وي ادامه داد: نيروهاي مردمي در عراق ضامن قدرت دولت مرکزي هستند که در موضوع تجزيه کردستان عراق اين قدرت را مشاهده کرديد. شکل گيري قدرت مردمي در منطقه مي تواند آرزو ها را واقعيت ببخشد و شما مشاهده مي کنيد نيروهايي از سراسر جهان اسلام از عراق، سوريه، ايران، لبنان، افغانستان و پاکستان در يک جبهه مبارزه مي کنند و دشمن قادر به شکست آنها نيست و اين مهم در سوريه ديده شد که دشمنان نتوانستند به اهداف خود برسند.

سردار سلامي افزود: در يمن و بحرين هم درگيري حق و باطل ديده مي‌شود اما نتيجه آن تغيير موازنه قدرت به نفع مردم است .

جانشين فرمانده کل سپاه تاکيد کرد: آل سعود و رژيم صهيونيستي منبع تنش در منطقه هستند که با هم گره خورده و درگيري هاي خوني و مشکلات را براي مردم به وجود آورده اند و جمهوري اسلامي بدون هيچ چشم داشتي به کرامت مسلمانان مي انديشد و راهبردهاي آن موجب شکست توطئه دشمنان است.

وي پيروزي هاي جبهه مقاومت را به دليل رهبري آن دانست و تصريح کرد: رهبر معظم انقلاب توانسته به خوبي اين جبهه مقاومت را راهنمايي و دشمنان را با شکست مواجه کند.

سردار سلامي در ادامه به تحولات فلسطين اشاره کرد و گفت: آتش زدن تصاوير پادشاهان سعودي و شعار عليه آنها پديده جديدي است که نشان مي دهد استراتژي هاي آنها در فلسطين، کردستان عراق، سوريه، عراق، لبنان و يمن شکست خورده است.

وي افزود: برخي از قدرت هاي منطقه فکر مي کنند با بلند پروازي مي توانند به يک قدرت تبديل شوند اما بين واقعيت و آرزوهاي آنها فاصله بسياري است و اين جبهه مقاومت  و ملت هاي مسلمان هستند که با مهار تفکر تکفير بر سرنوشت خود حاکم مي شوند.

جانشين فرمانده کل سپاه در پايان تاکيد کرد: محو رژيم صهيونيستي عامل اصلي امنيت و ثبات در منطقه است که به ياري خدا اين مهم محقق مي‌شود.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن