آخرین اخبار
کد مطلب: 168406
مهماندوست در گفتگو با مهر:
قرار نيست به ايران بازگردم/ چشمان خود را به واقعيت‌ها مي‌بندند
تاریخ انتشار : 1396/09/19 12:01:24
نمایش : 182
سرمربي ايراني تيم ملي تکواندو آذربايجان گفت: تا المپيک ۲۰۲۰ باکو هستم و با وجود برخي مشکلات که اغلب مالي است، خبر بازگشت من به تهران صحت ندارد.

به گزارش بام ايران خبر؛ رضا مهماندوست در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره شرايطش در تيم آذربايجان گفت: فدراسيون تکواندو آذربايجان با مشکلات مالي دست به گريبان است و همين موضوع باعث شد تا قبل از اعزام به ساحل عاج ۲۰ روزي در تهران باشم و تقريبا بدون تمرين به مرحله نهايي رقابتهاي گرندپري اعزام شديم.

بعد از تماس‌هاي مکرر به باکو بازگشتم
وي افزود: حقوق اعضاي تيم شش ماهي است که پرداخت نشده و اين موضوع کار را تحت تاثير قرار داده است. از جام جهاني قبل که قهرمان شديم، رقابتهاي قهرماني جهان و بازيهاي کشورهاي اسلامي جوايز کادر فني و تکواندوکاران عقب افتاده و همين موضوع دليل بازگشت من به تهران بود که پس از تماس هاي مکرر مسئولان فدراسيون آذربايجان به باکو بازگشتم و در نهايت راهي ساحل عاج شديم.

بازيکنان بي انگيزه به تمرين مي آيند
سرمربي ايراني آذربايجان ادامه داد: من به فکر خودم نيستم. مشکلات مالي روي کار اعضاي تيم تاثير گذاشته است. نفرات تيم حقوق نمي گيرند، ناراحت، اخمو و بي انگيزه به تمرين مي آيند و همين کار را براي من مربي هم سخت کرده است. پيش از اين، در هر ميداني موفق ظاهر مي شديم ولي مسائل اخير روي کار بچه ها تاثير منفي گذاشته است. 

ميلاد بيگي تمرين درست و حسابي نداشت
مهماندوست به شرايط ميلاد بيگي اشاره کرد و گفت: ميلاد بيگي از ناحيه لگن آسيب ديده است. او در مسابقات مراکش دچار اين مشکل شد و چندماه پيگير کار درمان است و تمرين درست و حسابي نداشت. مشکلات مالي نيز مزيد بر علت شد تا در ساحل عاج نتيجه نگيرد. البته در همين مسابقات هم مبارزه را جلو بود و مي توانست برنده باشد ولي رقبا هم گويا اين مشکل را مي دانستند و با ضربه روي قسمت آسيب ديده، شرايط را براي او سخت کردند. ميلاد تکواندوکاري نخبه در دنياست و همه رقباي خود را فني و با اقتدار شکست مي دهد. ولي حريفان براي کسب پيروزي به او آسيب مي زنند. در چند ماه اخير دائم به دنبال رفع آسيب هاي متعدد در نقاط مختلف بدن او بوديم. 

آذربايجاني‌ها از مدال «سير» شده‌اند
سرمربي تيم تکواندو آذربايجان گفت: من تکواندوکاران زيادي در اردوي تيم ملي ندارم. حضور در مسابقات مختلف و پرتعداد، بروز آسيب هاي شديد و از همه مهمتر مشکلات مالي اخير باعث شد تا در گرندپري نتيجه نگيريم. البته از قبل هم اين نتايج را پيش بيني و اين موضوع را در گفتگو با چند سايت ايراني بيان کرده بودم. در رقابتهاي گرنداسلم چين هم شرايط همين است و مي دانم که نتيجه نخواهيم گرفت. بعد از المپيک و کسب موفقيت در مسابقات مختلف، باعث شد مسئولان آذربايجان از کسب مدال «سير» و به اين موفقيت ها بي تفاوت شوند و تيم را رها کنند.

هدفمان المپيک ۲۰۲۰ است
مهماندوست ادامه داد: اين شکست ها به سوي المپيک است. فراز و نشيب در هر سيستم و برنامه اي هست. ما در همه مسابقات مهم از جمله قهرماني جهان، جام جهاني و ... موفق عمل کرديم؛ هم طلا گرفتيم، هم قهرمان شديم و هم من بهترين مربي جهان شدم.  هدف نهايي خود را موفقيت در توکيو ۲۰۲۰ قرارداده ايم و به اين مهم خواهيم رسيد. 

هرجا تيم را به موفقيت مي‌رسانم کارم را خراب مي کنند
وي در بخش ديگري از صحبتهايش، خود را بدشانس معرفي کرد و گفت: اين از شانس بد من است که هر جا مي روم و تيم را به موفقيت مي رسانم و روي نوار مدال آوري مي افتيم، تصميم گيرندگان کار را خراب مي کنند. آن از ايران که همه خبر دارند با من چه کردند. آن از چين تايپه که داشتيم تيم را به مرحله خوبي مي رسانديم ولي بخل و حسادت باعث شد عطاي کار را به لقايش ببخشم؛ اين هم از آذربايجان و  اين شرايط!

نبايد چشمانشان را روي تلاش‌ها ببندند
سرمربي پيشين تيم ملي کشورمان افزود: سه سال براي رسيدن تکواندو آذربايجان به اين جايگاه زحمت کشيدم. همان زمان در ايران هم چنين شد. به همراه همکارانم در کادر فني و اعضاي تيم چند سال براي موفقيت تکواندو ايران  تلاش کرديم. در آخر پولادگر گفت دريايي از بازيکن و مربي داريم. نه، اينطور هم نيست و به اين راحتي موفقيت به دست نمي آيد. نبايد چشمان خود را به اين تلاشها ببندند. بايد قدردان باشند. اين موفقيت ها خوشحالي مردم را در پي دارد ولي مسئولان خيلي زود فراموش مي کنند. 

تکواندو ايران به من نياز ندارد؛ تا ۲۰۲۰ آذربايجان هستم
مهماندوست در پايان در خصوص بازگشت به ايران گفت: نمي دانم چه کسي اين شايعه را درست کرده است. من تا المپيک ۲۰۲۰ با آذربايجان هستم. تکواندو ايران به من نياز ندارد. بايد به مهدي بي باک زمان بدهند تا تيم خود را به سرانجام برساند. خيلي از تيم هاي خوب دنيا اينجا مدال نگرفتند. مهدي مربي خوبي است به شرط آنکه به او زمان لازم داده شود. 

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن