آخرین اخبار
کد مطلب: 168402
رويکرد برگزاري «شب ايراني» در نمايشگاه‌هاي خارجي تغيير مي‌کند
تاریخ انتشار : 1396/09/18 11:38:00
نمایش : 258
مدير گردشگري کانون جهانگردي و اتومبيلراني گفت: رويکرد برگزاري شب ايراني در حاشيه نمايشگاه‌هاي گردشگري خارجي تغيير مي‌کند تا بخش خصوصي از اين فضا بيشتر استفاده کند.

به گزارش بام ايران خبر ؛ عبادرضا اسلامي، مدير گردشگري و صنايع‌دستي کانون جهانگردي و اتومبيلراني به خبرنگار مهر گفت: ما مي‌خواهيم بعد از چند سال خروجي قابل توجهي از شرکت در نمايشگاههاي گردشگري خارجي داشته باشيم تورگردانان معتقدند که بهتر است در نمايشگاه سالن بگيريم چون اگر قرار است که سرمايه گذار جذب شود جلسات B۲B به آنها کمک زيادي مي‌کند. از سوي ديگر اتفاقات خوبي در مراسم شب ايراني در دو سال گذشته رخ مي‌داد اما به نظر مي‌رسد که بايد رويکرد ما در اين زمينه تغيير کند.

وي افزود: يکي از دلايل شرکت در نمايشگاه‌هاي گردشگري خارجي اين است که در تورهاي ورودي شاهد افزايش باشيم. از طرف ديگر کانون جهانگردي به نمايندگي از سازمان ميراث فرهنگي در اين نمايشگاهها حضور پيدا مي‌کند و يارانه براي اين بخش در نظر مي‌گيرد چون کانون بسته‌اي براي فروش ندارد. وظايف کانون شامل معرفي کشور جذب سرمايه گذار و حوزه‌هاي تبليغي ديگر است که به اين محورها کمک مي‌کند.

وي گفت:  در بعد کلان شايد مراسم شب‌هاي ايراني يک خروجي داشت چون ما از مهمانان رسمي‌دعوت به سخنراني مي‌کرديم اما در آمار نشان نمي‌داد که چقدر در بخش ورود گردشگر تاثير گذار بود. بنابراين تصميم گرفتيم که اگر با رسانه‌هاي خارجي و يا توراپراتورها مستقيم وارد گفتگو شويم شايد خروجي بهتري داشته باشيم. ما سالهاي گذشته در نمايشگاه‌هاي خارجي سالن مذاکره نمي‌گرفتيم و تمرکزمان بيشتر روي شب ايراني بود.

اين مدير گردشگري در کانون جهانگردي و اتومبيلراني تصريح کرد: در شب ايراني مقامات رسمي‌صحبت از آمادگي ايران براي سرمايه گذاري در بخش گردشگري و يا امنيت گردشگر و رويکرد دولت به گردشگري صحبت مي‌کنند در کنارش چند نماينده فعال گردشگري نيز مباحث عمومي‌را مطرح خواهند کرد. از  کساني که به ايران سفر کرده اند نيز دعوت مي‌شود تا درباره ايران صحبت کنند برنامه‌هاي هنري و موسيقي نيز خواهيم داشت. حتي سعي مي‌شود تا از غذاي ايراني در آن شب استفاده شود. البته برخي از اوقات اين کار ممکن نمي‌شود چون يا دسترسي سخت است و يا چون مراسم در هتل برگزار مي‌شود امکان ارائه غذاي ايراني وجود ندارد.

وي افزود: اين موضوعات محل اختلاف بود چون برخي از افراد مي‌گفتند که غذاي ايراني در شب ايراني ارائه نمي‌شود. در پايان مراسم نيز معمولا به چند نفر به قيد قرعه سفر به ايران هديه داده مي‌شد. در اين فضا و فرصت توراپراتورها مي‌گفتند که همه اين اقدامات براي جلسات رو در رو انجام مي‌شود و اتفاقا در اين جلسات است که مي‌توانند نتيجه بهتري بگيرند و بايد به اين بخش بيشتر توجه شود چون اين گفتگوهاست که منجر به قرارداد مي‌شود. بنابراين به اين نتيجه رسيديم که بايد در برگزاري شب ايراني تغييراتي بوجود آيد.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن