آخرین اخبار
کد مطلب: 168395
شهادت حادثه و اتفاق نيست، انتخاب است
تاریخ انتشار : 1396/09/16 15:46:14
نمایش : 406
عضو هيئت امناي موسسه روايت سيره شهدا گفت: شهادت حادثه و اتفاق نيست بلکه انتخاب است و شهيد عباسي اگر در دفاع مقدس به مدال شهادت دست نيافت اما در دفاع از حرم آل‌الله اين مدال را از آن خود کرد و اين بزرگي و عزت همه به برکت معامله با خداست.
به گزارش بام ايران خبر به نقل از  جهانبين نيوز؛ حجت الاسلام حسين جوشقانيان عضو هيئت امناي موسسه روايت سيره شهدا در مراسم تشييع و خاکسپاري شهيد مدافع حرم منصور عباسي هفشجاني اظهار کرد: اگر ما در تاريخ خوانده بوديم کساني از همه تعلقات دنيايي گذشته و در رکاب پيامبر اکرم (ص) به ميدان رفتند و حاضر به جانفشاني شدند امروز به چشم خود مي‌بينيم آنجا که ارزش‌هاي انساني به خطر مي‌افتد ابرمرداني اينگونه جان‌فشاني مي‌کنند.

وي بابيان اينکه رشادت‌هاي هشت سال دفاع مقدس، ميدان‌هاي جنگ نرم و امروز حضور در ميدان نبرد براي دفاع از حرم آل‌الله همه نمونه‌هايي از جانفشاني در راه اسلام و قرآن است افزود: شهداي مدافع حرم امروز براي حراست از حرم آل‌الله مي‌جنگند و مدال شهادت به سينه مي‌آويزند.

جوشقاني با اشاره به اينکه شهيد منصور عباسي هر کجا بار بر زمين بود وارد ميدان مي‌شد و امروز همسر و مادر اين شهيد بزرگوار هيچ تعلق خاطري ندارند براي بذل و بخشش نفس نفيس و هرگز مضايقه نخواهند کرد ادامه داد: داعش آمد تا در عرض ۱۰ روز کار انقلاب اسلامي ايران را يکسره سازد اما عدو سبب خير شد و به لطف پروردگار جمهوري اسلامي ايران هر روز قدرتمندتر در منطقه حضور دارد.

وي با با بيان اينکه امروز نياز بود مردان ما در کنار فاطميون، زينبيون، انصارالله، حزب‌الله و... باشند و انقلاب اسلامي ايران را پرفروغ‌تر به جلو هدايت کنند تاکيد کرد: شهادت حادثه و اتفاق نيست بلکه انتخاب است و شهيد عباسي اگر در دفاع مقدس به مدال شهادت دست نيافت اما در دفاع از حرم آل‌الله اين مدال را از آن خود کرد و اين بزرگي و عزت همه به برکت معامله با خداست.

جوشقاني با تاکيد بر اينکه ما در عرصه سياست، اقتصاد، معيشت و دشمن‌شناسي بايد با نور خدا حرکت کنيم خاطرنشان کرد: ولايت‌مداري و تبعيت از ولايت از ويژگي‌هاي بارز همه شهدا است و اينان حقيقت‌مداران و ولايت‎مداراني هستند که در عصر غيبت کبري راه را گم نکردند.

وي ادامه داد: داعش و حاميانش بدانند عزم و جزم ايراني‌ها با همه دنيا متفاوت بوده و اين به برکت نور ولايت است، امروز خيل عظيمي از مردم شهرکرد و چهارمحال و بختياري آمدند تا مشايعت و همراهي کنند شهيدي را که دائما رهرو امام حسين (ع) بوده و نوکري اين امام بزرگوار را افتخاري براي خود مي‌دانسته است.
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن