آخرین اخبار
کد مطلب: 168390
رهبر انقلاب در ديدار ميهمانان کنفرانس وحدت اسلامي؛
فلسطين آزاد خواهد شد/«فرعون» امروز، آمريکا و رژيم صهيونيستي هستند
تاریخ انتشار : 1396/09/16 09:04:34
نمایش : 212
رهبر انقلاب اسلامي با تاکيد بر اينکه فلسطين آزاد خواهد شد، فرمودند: اينکه آن‌ها (صهيونيست‌ها) ادعا مي‌کنند مي‌خواهند قدس را پايتخت فلسطين اشغالي اعلام کنند، از عجز و ناتواني آنهاست.

به گزارش بام ايران خبر به نقل از  خبرگزاري مهر به نقل از پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري، حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي در سالروز خجسته ميلاد نبي مکرم اسلام حضرت محمد مصطفي(ص) و حضرت امام جعفر صادق(ع) در ديدار سران سه قوه، جمعي از مسئولان نظام، سفيران کشورهاي اسلامي و ميهمانان کنفرانس وحدت اسلامي، پيروي از تعاليم حضرت ختمي مرتبت را شرط رهايي امت اسلامي از مشکلات داخلي، منطقه اي و جهاني خواندند و تأکيد کردند: دنياي اسلام اگر عزت و قدرت مي خواهد، وحدت و استقامت را سرلوحه خود قرار دهد.

رهبر انقلاب اسلامي با تبريک اين عيد سعيد به ملت ايران، امت اسلامي و همه آزادگان جهان خاطرنشان کردند: پيامبر عظيم الشأن اسلام، رحمت پروردگار براي همه بشريت بود و پيروي از او ملت‌ها را از ظلم و استکبار قدرت‌ها، اختلافات طبقاتي، اشرافيت‌هاي ظالمانه و ديگر رنج ها و اسارت‌ها نجات مي دهد.
ايشان با اشاره به تأکيدات پروردگار به پيامبران الهي و پيروان آنها درباره استقامت و پايداري به‌عنوان شرط پيروزي، افزودند: امروز هم استقامت در راه پيامبر عظيم الشأن اسلام مي تواند توطئه هاي بزرگ زورگويان جهاني را ناکام بگذارد.

حضرت آيت الله خامنه اي «امريکا، رژيم صهيونيستي، مرتجعين و وابستگان به قدرتها» را، «فرعونهاي امروز جهان» خواندند و با اشاره به تلاش آنها براي ايجاد اختلاف و جنگ در امت اسلامي گفتند: برخي سياستمداران امريکايي خواسته يا ناخواسته اذعان کرده اند که بايد در منطقه غرب آسيا جنگ و درگيري بوجود آيد تا رژيم صهيونيستي در حاشيه امن قرار گيرد و پيکر خونين دنياي اسلام، توان پيشرفت نداشته باشد.

رهبر انقلاب اسلامي با ابراز تأسف شديد از پيروي برخي حاکمان منطقه از خواسته هاي امريکا افزودند: جمهوري اسلامي هيچ انگيزه اي براي اختلاف با دولتهاي مسلمان ندارد و همان‌گونه که در داخل ايران، وحدت و برادري را حاکم کرده است، در دنياي اسلام نيز معتقد و علاقمند و پيگيرِ وحدت و اتحاد است.

ايشان تأکيد کردند: زبان ما در مقابل دنباله روهاي امريکا در منطقه، زبان نصيحت است و بنا نداريم به حرفهاي برخي جهّال پاسخ بدهيم اما آنها را نصيحت مي کنيم که خدمت به ظالمان جهاني به ضرر خود آنهاست و به فرموده قرآن، همراهي با ظالمان سرانجامي جز نابودي ندارد.

حضرت آيت الله خامنه اي هدف نهايي دشمنان را از ايجاد گروههاي تکفيري، ايجاد جنگ شيعه و سني خواندند و افزودند: خداوند دشمنان ما را احمق آفريده و همين موجب شد هدف دشمنان اسلام يعني جنگ مذهبي، محقق نشود و ان‌شاءالله در آينده نيز محقق نخواهد شد.

رهبر انقلاب اسلامي «ايستادگي» را رمز پيروزي در مقابل تکفيري هاي وحشي دانستند و افزودند: مقابله ما با آنها، مقابله با ظلم و تحريف اسلام بود و اکنون نيز دنباله هاي آنها هر جا که باشند، عامل امريکا و صهيونيزم هستند و ما در مقابل آنها خواهيم ايستاد.

ايشان وحدت امت اسلامي و ايستادگي در مقابل صهيونيزم و ديگر دشمنان اسلام را علاج دردهاي دنياي اسلام و راه رسيدن به قدرت و عزت برشمردند و تأکيد کردند: مسئله فلسطين امروز در رأس مسائل سياسي امت اسلام است و همه موظفند براي آزادي و نجات ملت فلسطين تلاش و مجاهدت کنند.

رهبر انقلاب، ادعاي دشمنان اسلام درباره اعلام قدس به عنوان پايتخت رژيم صهيونيستي را ناشي از ناتواني و عجز آنها دانستند و افزودند: دنياي اسلام بلاشک در مقابل اين توطئه مي‌ايستد و صهيونيست ها با اين کار ضربه بزرگ‌تري مي خورند و فلسطين عزيز بدون ترديد سرانجام آزاد خواهد شد.

حضرت آيت الله خامنه اي با تجليل از «شجاعت، بصيرت و استقامت ملت ايران» در عبور از گردنه هاي بسيار دشوار ۴ دهه اخير افزودند: دوستان جمهوري اسلامي در سراسر دنيا و دشمنان ايران بدانند مشکلات پيش رو، حتماً از مشکلات ۴ دهه گذشته کوچک‌تر خواهد بود و ملت ايران با تواني بيشتر، همه آنها را خنثي مي کند و پرچم عزت اسلامي را در قله هايي بالاتر به اهتزاز در خواهد آورد.

پيش از سخنان رهبر انقلاب اسلامي، رئيس جمهور مشکلات امروز جهان اسلام را نتيجه فاصله گرفتن از قرآن و وحي دانست و افزود: امروز مردم مسلمان منطقه در برابر تروريست‌ها و حاميان مستکبر و صهيونيزم آنها به پيروزي رسيده اند و دشمنان در فکر توطئه‌هاي جديدي هستند.

روحاني با بيان اينکه همچنان بايد در برابر آمريکا، رژيم اشغالگر قدس و اذناب آنها هوشيار باشيم، گفت: دشمنان با استفاده از بيت‌المال مسلمين، منطقه را تبديل به انبار سلاح، و دخالت‌هاي خود را در منطقه بيشتر کرده‌اند.

رئيس‌جمهور با بيان اينکه ‌آمريکا در گرماگرم جنگ سوريه با تروريست‌ها پايگاه هوايي اين کشور را براي کمک به داعش و ديگر تروريست‌ها بمباران کرد، افزود: هرزماني که پيروزي بزرگي براي مردم سوريه حاصل شد، رژيم صهيونيستي به بهانه‌اي بخشي از خاک سوريه را بمباران کرد.

وي با اشاره به توطئه‌ جديد پيش روي جهان اسلام، افزود: قدس متعلق به اسلام و مسلمانان و فلسطيني‌هاست و جايي براي ماجراجويي جديد استکبار جهاني وجود ندارد.

روحاني با بيان اينکه هدف بلند مسلمانان آزادي قدس است، گفت: جمهوري اسلامي ايران همواره به دنبال صلح و ثبات در منطقه و با تغيير مرزهاي جغرافيايي مخالف است و با حمايت از ملت‌ها در برابرتروريسم، خواهان حل مشکلات از طريق مذاکره مي‌باشد، اما در عين حال هيچ ملت مسلماني از جمله ملت ايران تجاوز استکبار و صهيونيزم به مقدسات اسلامي را تحمل نخواهد کرد.

رئيس جمهور با بيان اينکه مسلمانان از جمله ملت فلسطين بايد در برابر توطئه بزرگ اعلام قدس به عنوان پايتخت رژيم صهيونيستي يک‌صدا به‌پا خيزند، افزود: کشورهاي اسلامي و سازمان همکاري اسلامي مسئوليت سنگيني در اين زمينه بر دوش دارند.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن